Zanimivo vprasanje?

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Zadnjic smo imeli problem ko so stranki ukradli vsa 4 platisca s feltnami vred z vozila.

Stranka je imela pnevmatike stare 3 mesece , podpisala izjavo da so bila toliko stara,ponudila tudi priče ki to potrdijo,etc... namreč računa res ni imela ker roko na srce redko kdo spravlja take zadeve. Skratka, odgovor zavarovalnice je bil da se upošteva 80% amortizacija na pnevmatike.

Kdo ugane katera zav. ?
 

01481

cifra
15. maj 2007
5.306
0
36
67
Ljubljana
Triglav.
grims-1.gif
 

PIC

Fizikalc
17. avg 2007
2.466
2
38
No kul, ampak gume so gume.

Streha (pa ceprav platnena) je prakticno vecna.

Torej (usoda ne daj), da mi kdo prezeze streho in mi zavarovalnica zacne sikat z amortizacijo. Grem do konca in naprej.

Cist prakticen argument: proizvajalec NE predvideva zamenjave strehe v zivljenjskem ciklu avta. Ergo: streha je vecna, tako kot blatnik, luci, stekla. Ce slednje razbijes, dobis nove brez pardona.

Pnevmatike niso vecne (ceprav OK, 80% po 3 mescih je kar huda), zato po 3 letih RES ne mores dobiti novih, ako ti jih sunejo na parkingu.

Ja, ja, sej vem. Logika in zdrava kmecka pamet mi pritrdita, lepo napisani splosni pogoji pa pac ne.

Sicer pa, so me ze poskusali nategniti parkrat (Mariborska zelo blago, nezno in nedolzno, Generali pa nesramno, arogantno in podlo).

LP,
PIC