Zanimivo ...., ali pa tudi ne

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.072
302
83
... kakor za koga

(čak mal, matram se z videom
evil.gif
)

<object width="640" height="390"><param name="movie" value="https://www.youtube.com/v/0CofEbxtIxI&hl=en_US&feature=player_embedded&version=3"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowScriptAccess" value="always"></param><embed src="https://www.youtube.com/v/0CofEbxtIxI&hl=en_US&feature=player_embedded&version=3" type="application/x-shockwave-flash" allowfullscreen="true" allowScriptAccess="always" width="640" height="390"></embed></object>
 

SamSvoj

Majstr
28. okt 2010
2.072
302
83
Aja, še to; o teh mojstrih sem bral pred leti. Čemu takole razkrivanje zdaj? No, predpostavljam da je tole okoli zdaj, ker še nisem pogruntal kje se vidi kdaj je bila zadeva narejena (me tudi ni nikoli zares zanimalo, čeprav včasih prav pride)...
Mislim, sam sem mnenja, da se v svetu politike in ekonomije hudo malo stvari zgodi slučajno ...
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Mogoče kaka krajša obnova, ker se mi ne da gledat 12 minut nakladanja?
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
kako so amerikanci (USA) posojali denar diktatorjem/kraljem in zaradi plačilne nesposobnosti potem celo državo "dobili"
 

icequeen616

Pripravnik
6. dec 2010
122
0
16
Jupiter
Če se ne motim, tole ni ravno najnovejše. Mislim, da je ravno ta stric govoril o tem v nekem dokumentarcu (naslova ne vem iz glave).
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
kako so amerikanci (USA) posojali denar diktatorjem/kraljem in zaradi plačilne nesposobnosti potem celo državo "dobili"
Pa sej tako so zjebali Jugoslavijo. In bodo tud Slovenijo, če ne bomo plesali, kot oni rečejo. Smo že preveč zadolženi, da bi denar lahko vrnili, če nam ne dajo novih kreditov (s katerimi odplačujemo stare). V 20-tih letih smo se zadolžili že več kot prej cela Juga v 45-tih.
In če nam zdej priprejo pipico, se bo zgodba Jugoslavije iz 80-tih let ponovila.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.221
4.701
113
Američani načrtujejo za naslednji proračun 3700 milijard $ in od tega 1000 milijard primanjkljaja. Če prav kapiram ti dve cifri, so v cca 4-ih letih za en proračun dolžni.
Torej jim posodimo, potem pa jih osvojimo
smile-1.gif
.
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
Američani načrtujejo za naslednji proračun 3700 milijard $ in od tega 1000 milijard primanjkljaja. Če prav kapiram ti dve cifri, so v cca 4-ih letih za en proračun dolžni.
Torej jim posodimo, potem pa jih osvojimo
smile-1.gif
.
Ja samo mi nimamo, da bi jim posodili. Tudi vprašanje, če bi se hoteli od nas posodit, zagotovo imajo kakega "znanega" posojevalca.
Oni pa sami sebi posojajo. Tudi tako se denar preliva iz proračuna v privatne žepe.