Zanič brisalci ali...

mac77

Fizikalc
22. avg 2007
4.541
37
48
jaz tudi nimam nobenih problemov.Vklopim brisalce naspricam tekocino za steklo 2x-3x in je steklo cisto.Ponavadi uporabljam Sonax tekocino ali pa kaj podobnega, nekih dragih se mi ne da.Imam pa Aerotwine in brisejo ko sus, moti me samo kaka tekocina ki se prevec peni.
 

Naglfar

Fizikalc
7. sep 2007
1.563
1
36
Panonija
Valeo je krš ... To sem ugotovil že sam. Vsak dva dni star ptičji kakec ti zapravi tisti denar. Da ne rečem, kako grdo znajo preskakovat. Umetnost je dobiti take valeo brisalce, da ne preskakujejo.

Okna pa čistiš z alkoholom oz. čistilom, ki ima dodan alkohol. Recimo clin iz henkla je en tak dober "stelex" za šajbe pucat, ostali se lahko skrijejo. Meni se avto grozno rosi od znotraj ... s tem vsaj za nekaj časa stvar malo popraviš. Najboljše efekte sem dobil, ko sem jih spucal s kisom (ocetnim). Vse brisače črne ... Spuca pa!
wink-1.gif
Seveda je potem priporočljivo avto zluftat.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.200
1.818
113
si pred kratkim voskal avto (v avtopralnici) oz. ali uporabljaš avtošampon z voskom?

....ker obe opciji sta 'smrt' za prednjo šipo oz. dobro brisanje brisalcev...ker se voda razmaže po šipi, namesto da bi jo pobralo dol.

tak da....pomaga temeljito čiščenje šipe oz. odstranjevanje voska.
 

marc

Fizikalc
26. apr 2008
1.187
20
38
Sprednjo šipo dem zdrgnil z vsem mogočim od acetona do krompirja. Čakam na jutrišnji dež, da vidim, kaj se bo izcimilo
lp
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.397
1.356
113
Acetona nikar, ker boš uničil vse plastike naokrog...

Prava rešitev bo navadno (npr. Mercatorjevo) čistilo za steklo, ali pa teden ali dva pustiš avto na dežju, pa se vosek sčasoma sam izpere dol.

V nekaterih avtopralnicah sicer dobiš zraven alkoholni robček za čiščenje voska s šipe, ampak nima ne vem kakšnega efekta...
tongue-1.gif
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.200
1.818
113
jaz imam podoben primer....brisalci novi, samo ker je bil avto voskan je vožnja v temi (in nasprotnih lučeh) prava mora....le da bom jaz zgoj počakal da dež naredi svoje
evil.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.927
5.463
113
Citat:
Uporabnik Benady pravi:
Pa si kupil originalne na servisu ali une iz Spara po 3€ kos?


I looooooove that one!!!!
hysterical-1.gif

Kje pa mislš da servis kupuje......takoj 200m stran od Spara...pa prodaja kot original!
evil.gif