Zanič brisalci ali...

marc

Fizikalc
26. apr 2008
1.187
20
38
Na laguni sem zamenjal brisalce, ki pa brišejo še slabše kot stari ,ki sem jih na žalost prekmalu vrgel v smeti. Ker me hoče prodajalec prepričati, da imam umazano steklo, me zanima, s čim naj še poskusim očistiti steklo, da vidim ali so brisalci resnično zanič ali je res kriva umazanija?

lp
 

marc

Fizikalc
26. apr 2008
1.187
20
38
Ravno to čistilo so mi odsvetovali, Brisalci pa so od Valea, tako kot originalni.
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.711
142
63
Živjo!

Tudi jaz bi najprej očistil prednje steklo in tudi brisalce same. Če je steklo mastno (ti tega sam ne vidiš) ti lahko brisalec pušča proge.
Dobro razmasti s kakšnim steleksom ali podobno.

lp
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.359
379
83
Še en glas za pucanje, marsikdo zagovarja čistilo za posodo.

B.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.956
2.416
113
Najboljsa stvar za ciscenja prednjega stekla je tista pasta, jst ji recem pasta za mehanike, ki ima droben granulat noter. Razmasti v nulo. Ne vem tocnega imena, dobis pa na Petrolu za kake 2 Eu. Ce imas pomisleke, da bos odrgnil steklo pa ne s tem umit. Jst sm ze na kr neki avtih to naredil, pa ni bilo problemov.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.359
379
83
Pomojem je nekaj na tem, ker pri avtomatskem pranju z voskom dobiš zraven še krpice za "očistit" stekla po pranju.

B.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Ne vem zakaj bi brisal dol vosek, meni je super ker potem brisalci nič ne škripajo (če je par kapljic na šipi), pa med nalivom kar nosi dol vodo.
 

marc

Fizikalc
26. apr 2008
1.187
20
38
Gre za to, da ko gredo brisalci navzgor pobrišejo v redu, navzdol pa pustijo črte, oziroma tako razmazano, da je predvsem ponoči stanje nevzdržno.
 

_jolly_

Fizikalc
3. sep 2007
2.141
2
38
vosek na steklu je najhujše. sploh ko se mal dol spravi, pol pa maš šipo flekasto pa se nič ne vidi več ko dežuje.
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Valeo so zelo dobri brisalci. Jih imam tudi sam in ni problemov. Spucaj šipo s kuhinjskim razmaščevalcem maščobe. Pazi, da ti dlje časa ne ostane na plehu in plastiki, ker dela štalo. lahko ga razredčiš z vodo, da boš omilil morebitne posledice.
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
Citat:
Uporabnik mr_ pravi:
Najboljsa stvar za ciscenja prednjega stekla je tista pasta, jst ji recem pasta za mehanike, ki ima droben granulat noter. Razmasti v nulo. Ne vem tocnega imena, dobis pa na Petrolu za kake 2 Eu. Ce imas pomisleke, da bos odrgnil steklo pa ne s tem umit. Jst sm ze na kr neki avtih to naredil, pa ni bilo problemov.

Kaj pa če opraskaš šipo? Navaden Pril je ravno tako zelo dober razmaščevalec (če je treba, večkrat ponoviš zadevo), ni pa treba skoraj s peskom praskati po šajbi...
crazy1.gif
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
se strinjam, ker je povprecna vetrobranska sipa precej obcutljiva zadeva. najboljsi so res razni stelexi z dodatkom kisa ali tabeli pril, ki jih veckrat naneses, v povprecju pri novem-starem avtomobilu porabim dve plastenki v dveh tednih in gre vse dol. vsak dan enkrat dobro spucas. tako gre dol tudi rain x, ki ga nanasajo samo cudaki.
stupid-1.gif
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.956
2.416
113
Mene je ravno to motlo, da mi ni z nicemer uspelo ocistit tistega finega sloja umazanije, masti. Pa sem poskusil z vsem kar nastevate. Ni in ni slo. S to pasto (Pulitol se ji rece), pa gre ta fin filmck umazanije super dol. Sicer sipe ne drgnem, da je slucajno res ne bi poskodoval. No v glavnem, mehanik si ne umije zastonj rok z njo ko konca delat. Nisem se nobenga videl da bi si s kisom al pa prilom roke umival...
smile-1.gif
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.863
3.890
113
Citat:
Uporabnik mr_ pravi:
Mene je ravno to motlo, da mi ni z nicemer uspelo ocistit tistega finega sloja umazanije, masti. Pa sem poskusil z vsem kar nastevate. Ni in ni slo. S to pasto (Pulitol se ji rece), pa gre ta fin filmck umazanije super dol. Sicer sipe ne drgnem, da je slucajno res ne bi poskodoval. No v glavnem, mehanik si ne umije zastonj rok z njo ko konca delat. Nisem se nobenga videl da bi si s kisom al pa prilom roke umival...
smile-1.gif

Pa dobro od kje ti (vam) tolk svinjarije? Če redno uporabljaš brisalce in imaš v posodi s tekočino za steklo vsaj nekaj "alkohola", potem se steklo ne sme zamastiti. Zdej če med piknikom pečete čevape na pokrovu od motorja je pa to drugo ...

Vosek je in ni problem .. osebno tudi vedno po pranju avta očistim vetrobransko steklo še z "stelexom". Zadnje steklo je pa fino če je navoskano, ker nimam zadnjega brisalca in se kar pozna "drsnost". Ko je avto opran se tako kaplje že pri 50km/h lepo odstranijo in je steklo "suho", ko pa dalj časa ne operem avto pa se po sredini tudi pri 90km/h poznajo kaplijce!

Pa ker bo kmalu zima in bodo potekale debate v smislu "katera tekočina za pranej stekel" .. moram rečt da sem po uporabi letnega sonaxovega koncentrata (1:10 mislim da je) ugotovil, da razlike SO in to VELIKE. Medtem ko z dobro tekočino pošpricam enkrat in lepo popuca steklo, s kakšno Petrol svinjarijo po takem postopku dobim še večjo sranje (in potem postopek ponovim 3x da vsaj približno kaj vidim).