Zamuda pohistva

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.061
1.270
113
Rok za dostavo pise ca. 10 tednov. Danes je ze 12.teden mimo. Kak je zdaj postopek? Se lahko sfehta kake popuste, kak artikel gratis? Dala se je ara 20%, nato je marca prisel sms, da naj poravnamo celoten znesek za kao lazje planiranje dostave ali nekaj takega. Bilo takoj poravnano.

Tako iz glave se spomnim, da je treba poslat dopis in dati se par dni roka. Ali se motim? Ma kdo izkusnje? Gre pa za lesnino.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.312
5.836
113
pri taščici
Sorodnik čakal na nedokončano kuhinjo 3x6 tednov. Prvi rok je bil 6 tednov, nato so 2x zajebal montažo in je še 2x čakal. Pa še zdaj je tako narejeno, kot da bi neko rabljeno prilagodil novemu prostoru.
Skratka, mojstri da jih iščeš s kW reflektorjem pri sončnem dnevu.
Resevalo (delno) jih je samo to da je bila novogradnja in da se nista bila vseljena. Si ne predstavljam da bi to naredil pri menjavi obstoječe kuhinje
Momax
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Tržna, ZPS, odvetnik če ni druge opcije. Sicer pa najprej obisk v trgovini in resen pogovor kaj delajo. V pogodbi pa preveri, kakšen je penale če zamudijo z dostavo in montažo.
Ne razumem sicer, kako plačate nekaj 1.000 EUR nekomu pa ne preverite če je naročeno blago že na zalogi oz. pripravljeno za dobavo. Ampak to je za kako drugo temo, zdaj je kar je.
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Ne razumem sicer, kako plačate nekaj 1.000 EUR nekomu pa ne preverite če je naročeno blago že na zalogi oz. pripravljeno za dobavo. Ampak to je za kako drugo temo, zdaj je kar je.
Pri pohištvu praktično ni nič na zalogi, razen razstavni artikli in par elementov posamičnega drobnega pohištva. Vsaj 2 meseca se čaka praktično na vse sestave, sedežne, ... pa nima veze katera trgovina, povsod je isto.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.315
1.339
113
Res je, ampak ga ni pohištva še manj prodajalca, da mu plačam kaj druga kot ARO ko naročim in preostalo kupnino potem ko mi potrdi vsaj zalogo. Mogoče poklicna hiba, ampak preveč gledam bilance in propadle vse mogočne podjetnike, da bi nekomu zaupal nekaj 1.000 EUR na besedo in se potem z njim dajal, ko mi ne dobavi v skladu z dogovorom. Potem se pač naj ne grejo trgovine, če ne zmorejo naročiti blaga in založit denarja.
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.812
815
113
MB
Tukaj je nekaj napisanega
 

Priponke

  • Trgovec zamuja z dobavo naročenega izdelka.pdf
    154,1 KB · Ogledi: 480

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.061
1.270
113
E hvala. Sem si mislil, da gre za nekaj takega ja.

Pise pa na predracunu, da se preostali znesek placa ob dobavi artikla oz najvec 2 dni prej. Sms pa je prisel ze kdaj:gorjaca:

Zadevo nabavljata starsa in seveda noben ni povohal vsega tega.
 

oby

Fizikalc
20. jul 2008
371
118
43
Jaz sem mel isti problem predlani. so povedal bodo zamudil; smo sklenili poravnavo za dodatnih 500 eur popusta in nov datum čez 4 tedne; potem tudi tega niso izpolnili; sem jih samo pozval k izpolnitvi obveznosti po njihovi pogodbi na dan ki je bil določen v poravnavi; ali pa sem jim dal možnost da odstopijo od pogodbe.

So se odločili za drugo; in ker je bila v pogodbi (prvotni) prvih 30% napisana kot ara (in ne kot predplačilo); si po obligacijskem zakoniku upravičen do zahteve po vrnitvi dvojne are+ vse ostale kupnine.

Najprej so se delal mal glupe, da je to predplačilo, ne pa ara, pa da je trgovka zajebala v templatu, pa take... Mal sem poslušal, potem pa omenil, da če ne bodo to uredili do konca dneva bom pač prodajalca in odgovorno osebo kazensko ovadil zaradi goljufije...

Potem sem dobil ves dnar in dodatno aro nazaj takoj; potem sem pa v drugo naročil kuhinjo pri mizarju ki se ukvarja samo s tem in dobil odlično izdelavo pred rokom...
Jeba je bila ker je bila novogradnja, mi vseljeni, z malim otrokom in brez kuhinje...
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.061
1.270
113
No na tem predracunu je predplacilo in ne ara. Potem tega prijema ne morem uveljavljati.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Katerega prijema? Zahtevati vračilo dvojnega predplačila res ne - vse ostalo pa velja "enako" - torej zahteva za izpolnitev pogodbe in kritje škode (dobro - tu se zna zatakniti, ker je običajno težko dokazljiva) in v primeru neizpolnitve seveda vračilo predplačila / kupnine z pripadajočimi obrestmi.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.061
1.270
113
Napaka. Piše plačilo are. Tako da velja vse omenjeno. Hvala. Koliko dni jim še naj dam v dopisu? Zamujajo 2 tedna.
 

luciano

Guru
3. okt 2011
1.812
815
113
MB
Jaz bi jim dal še en teden ( pisno ), tako kot je navedeno v....

Dodatni rok. Ker ni bilo določeno, da je dogovorjeni rok izpolnitve bistvena sestavina pogodbe, mora potrošnik določiti prodajalcu primeren dodatni rok za izpolnitev pogodbe. Ta rok je pravzaprav dopolnilni, saj lahko kupec upravičeno domneva, da prodajalec takrat, ko mu je določal dodatni rok, ni šele začel z izpolnjevanjem svoje pogodbene obveze. Tako je primeren dodatni rok lahko en teden in ne štiri tedne, saj bi morala biti kuhinja že izdelana. Potrošnik naj prodajalcu sporoči dodatni rok pisno, da bo imel dokaz o izpolnitvi svoje obveznosti, če bo želel v nadaljevanju odstopiti od pogodbe.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.061
1.270
113
Sem to storil. Sicer na mail. Dva dni nimam ravno zdaj moznosti nekaj printat in nest na posto.