zamenjava zleba na hisi

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.751
210
63
slo bo za zamenjavo. stari je bil pocinkan in je po 25-ih letih ze zrel za zamenjavo, ceprav je razen tega da je ves lisast
in ima samo par lukenj, se vedno uporaben. najbrz se stari zlebovi ne obnavljajo, ali pac?

kaj se daje sedaj na strehe? alu? baker? obstajajo sploh se stari pocinkani zlebovi?
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Za obnavljanje žlebov še nisem slišal
smile-1.gif
 

maurice

Pripravnik
30. apr 2008
866
2
18
Žlebovi so sedaj iz pocinkane in pobarvane pločevine ali pa iz bakra.
Obstajajo tudi INOX, ampak po naročilu.
Lahko je tudi aluminij7pobarvan.
Če je višina taka, da ti žleb lahko ukradejo, potem bakra ne priporoča nobeden.
Odvisno od kje si, v okolici imaš najbrž kako podjetje, krovsko/kleparsko.
Ti bodo ponudili več variant z različnimi cenami in ti svetovali.
 

ericks

Majstr
10. sep 2007
2.751
210
63
Citat:
Uporabnik maurice pravi:
Žlebovi so sedaj iz pocinkane in pobarvane pločevine ali pa iz bakra.
Obstajajo tudi INOX, ampak po naročilu.
Lahko je tudi aluminij7pobarvan.
Če je višina taka, da ti žleb lahko ukradejo, potem bakra ne priporoča nobeden.
Odvisno od kje si, v okolici imaš najbrž kako podjetje, krovsko/kleparsko.
Ti bodo ponudili več variant z različnimi cenami in ti svetovali.

lokacija ljubljana. kaksno je razmerje pocinkan pleh, alu, baker?
 

maurice

Pripravnik
30. apr 2008
866
2
18
Ne znam ti podati teh podatkov.
Ne ponujajo več pocinkanega pleha (ne poznam pa čist dobro tega trga) ampak je eloksirana pločevina, ki je nato pobarvana - tako pločevino uporabljajo za fasade, strehe - recimo Trimo v Sloveniji.
Tako da si lahko zaželiš lahko žlebove v katerikoli RAL barvi.

Recimo v Ljubljani se lahko obrneš na podjetje SKRIN d.o.o. na Tržaški cesti.

Na dolenjskem, v okolici Trebnjega je teh mojstrov veliko, ampak če se bodo v LJ vozili, bodo še za prevoz nekaj vzeli.

Recimo tako, da je žleb iz pobarvane pločevine sedaj zelo kvaliteten in zdrži zelo dolgo in cenovno najbolj ugoden.
Če se odločiš za baker, so recimo kljuke zelo drage, tam je veliko materiala oziroma kljuka je kar težka in posledično to stane.

Jaz osebno bom (ko bom) naredil tko, da bom kupil recimo v INOX Centru RF pločevino, kislinsko obstojno, jo dal špenglerju, ki mi bo naredil žlebove.
Se bom pri njem pozanimal, kolikšno debelino mi lahko še lahko zakrivi (da ne bom kupil 2mm debelo pločevino, potem pa je on ne bo mogel zakriviti). In potem recimo, da mi voda, led, sneg in vse ostalo ne bo žlebov načelo v 30 letih, da s tem ne bom imel težav.
Ker težava je v tem, da recimo se zaradi nestrokovne montaže in v sedanjih časih pri uporabi zelo tanke pločevine žleb na sredini malce ukrivi in voda ne odteka, potem zmrzuje pozimi, pa se še bolj ukrivi, zvije in začne ob močnejših nalivih tam dol teči.
Pa če je žleb daljši od dolžine, ki jo špengler lahko zakrivi v enem kosu, potem so spoji nekvalitetno skup dani in tam pušča in ...
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Eloksiran aluminij, 70m, komplet s kljukami itd sem dal prejšnji mesec okroglega jurja.

Bojda pa Softi ve še za cenejšega majstra.