Zamenjava zavorne tekočine / postopek

sad

Guru
24. avg 2007
20.538
9.223
113
Pri vsakem vozilu je dobro da je olje v celoti sveze. Brez odzracevanja nimas sans. Landcruzerco smo pumpal ene 2 uri. Ce bi imel toyota diagnostiko bi resil v pol ure (glede na to, da ni treba na dvigalo...je dovolj visok da pogumnez lezi pod...
Jaz sem se na enem tudi zaj. več kot dve uri s pumpanjem in se odločil, ds naslednjič raje plačam nekomu. Čeprav pumpe za tlak niti niso drage.
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.646
1.258
113
Zanimivo je da sem ze pri vec avtih na servisnih racunih videl postavko menjava zav.tek., navadno pise 05-1 l olja plus neka nizka urna postavka (30min npr). Pomoje dejansko na vsaki dve leti ali pa 30k prevozenih malo spumpajo in dolijejo...potem pa naj Bog premesa. Kar seveda ne....
Nipelni so seveda nedotaknjeni po takem servisu...in po 100k nemogoci za odvit.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony in igi

sad

Guru
24. avg 2007
20.538
9.223
113
Niplni so bili dotaknjeni. ;). Res pa nimam space shuttla, ki bi zahteval nek hud postopek.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.897
5.170
113
lej dej dokaž , da se zaradi tega ustavim 30cm kasneje kot sicer z novim oljem?!grem v ponedeljek takoj zahtevat menjavo, a ko se olje pregreje cevi pustimo iste? nekateri imajo pletene?!, če mi zavre bremz olje bo zavrelo tudi pri tebi?! autobahn , se strinjam, med tem pa polovico naših vozil nima niti diskov niti ploščic za tja kaj šele olje?
na enem bremzanju na avtocesti ziher ne bo zavrelo. Večji problem so dolgi spusti in folk ki je skos na bremzah celo pot dol. V nobenem drugem primeru ne more olje v prometu zavret.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

gr69

Guru
15. dec 2009
11.313
2.410
113
še v SLO - ampak komaj
Piše “težko” - beri “malo verjetno”, “sprejemljiv rizik” …

In ja - ob običajni rabi vozila (ne živiš na 1500 nadmorske in se vsaki dan spuščaš 2 x v dolino) je mala verjetnost, da je zavorna “fuč” - je pa treba preveriti (izmeriti vlago).
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.646
1.258
113
Ne, procedura se pokaze na diagnostiki ko priklopis avto. Lahko pa malo guglas, mislim da sem enkrat bral nek forum, ali celo jutub. Mimogrede - onemu zgoraj- mislim da ima PSA ze vsaj 8 let zavorno z vreliscem blize 300⁰ kot 185
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.646
1.258
113
Mislim da paše Ate SL5 (oz. 5.1, 6 pa je prepovedana. Sem ze malo pozabil.) Nazadnje sem kupil 5 litrov pri enem prodajcu v Crnucah, nora cena, 50posto off na druge trgovce. Na koncu sem se itak skregal z majstrom, ki mi dal dvigalo, ker je imel isti pristop kot servis (da NI treba zamenjat vse)...Tako da sem pokuril max 1l, ostalo pa sem mu pustil
 

jezek

Guru
24. jul 2008
2.646
1.258
113
Aha, ocitno sem kupil pri Srbijancu (by Alter...)
 

Priponke

  • ate.jpg
    ate.jpg
    345,4 KB · Ogledi: 70

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
lej dej dokaž , da se zaradi tega ustavim 30cm kasneje kot sicer z novim oljem?!grem v ponedeljek takoj zahtevat menjavo, a ko se olje pregreje cevi pustimo iste? nekateri imajo pletene?!, če mi zavre bremz olje bo zavrelo tudi pri tebi?! autobahn , se strinjam, med tem pa polovico naših vozil nima niti diskov niti ploščic za tja kaj šele olje?
Nič se ne boš prej ustavil, drži. Se pa, potencialno, enkrat ne boš ustavil. (Na netu se gotovo najde tabelo vrelišč bremz olja glede na % vlage v njem...)

Boš pa z redno menjavo preprečil korozijo v zavornih čeljustih po kakšnih 10-15ih letih (posledica je štekanje zavor in spet pregretje bremz olja) in občuten strošek, ko bo treba kakšno čeljust zamenjati, ker danes nihče več čeljusti ne razdira in npr. menja samo kromiranih batkov, delo je postalo predrago. Pa spet gre za umazano delo, na koncu mora biti pa vse skupaj čisto, da bi lahko jedel z njega... Je pa res, da se prvi lastnik za tako dolgo vnaprej običajno ne sekira...

Strinjam se, da je bolj problematičen kak spust s hribov kot AC, Švabi so pač udarjeni na prometno varnost, ker tam na AC pogosto ni omejitev in 180 na uro pičijo vsi, tudi stare tete s poloti...
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
"če mi zavre bremz olje bo zavrelo tudi pri tebi?!"

Če se bom uspel spogajati, da mi zamenjajo celotno bremz olje, potem tebi potencialno ja meni pa tudi, le da precej kasneje.

Težavi starega bremz olja sta dve:
-Staro olje vsebuje več vlage kot novo, in to mu zniža vrelišče
-In če se olje z veliko bremzanja dovolj segreje ti zavre prej zaradi vode v njem, para pa ima naravo plina, ki je stisljiv (tekočina pa ni stisljiva, tj. ob tlaku njen volumen ostane nespremenjen) in zavore preprosto ne delajo več.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.393
1.013
113
Celje
Obišči stran
No takole pravi servis v odgovoru na reklamacijo storitve:

“način menjave zavorne tekočine prilagodimo merjenju ph kakovosti zavorne tekočine. Če je blizu meje ustrezne kakovosti opravimo komplet menjavo, če pa je ph ok pa zamenjamo tekočino samo vakumsko.

Lahko se ponovno oglasite v naš servis-povejte kdaj vam odgovarja termin in ura, pa vam komplet menjavo zavorne tekočine opravimo brezplačno.”
 
  • Všeč mi je
Reactions: tony

tony

Guru
23. jul 2007
9.400
1.356
113
"način menjave zavorne tekočine prilagodimo merjenju ph kakovosti zavorne tekočine."

:valjamse:

Sanjam, da se bom reinkarniral kot milijonar, ki bo imel hobi: jebanje povprečnežev, ki služijo na račun potrošnika. Takrat bi take kazensko ovadil za nevestno delo v službi. :evil:

Tako pa jamBram samo po forumih... :cool:
 
  • Všeč mi je
Reactions: igi in Gonzo

igi

Guru
13. okt 2007
5.393
1.013
113
Celje
Obišči stran
"način menjave zavorne tekočine prilagodimo merjenju ph kakovosti zavorne tekočine."

:valjamse:
ma še boljši je stavek: "Lahko se ponovno oglasite v naš servis-povejte kdaj vam odgovarja termin in ura, pa vam komplet menjavo zavorne tekočine opravimo brezplačno.”

Zanimivo, ker imam to postavko zaračunano na računu, tako da ta brezplačno je ...
 
  • Haha
Reactions: tony