Zamenjava ponudnika zemeljskega plina

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.819
204
63
Slovenija
Se je kdo že ukvarjal z zamenjavo ponudnika zemeljskega plina?
V Mb-ju nam namreč plinarna Maribor prodaja najbrž najdražji zemeljski plin v državi,
in ker je trg kao odprt, bi jih zamenjal. Magari z energetiko ljubljana, ki je cenejša za cca 7%.
Pri letni porabi plina za hišo v višini cca 2000 EUR to ni več tako majhen znesek, glede na to da ni razlike v plinu, oba ga kupujeta pri Geoplinu
smile-1.gif
 

Roby11

Pripravnik
16. nov 2007
501
0
16
Maribor
komot ga lahko menjaš. lepo pokliči na energetiko ljubljana, v plinarni pa odjavi do 10ega v mesecu. Razlika v m3 plina je 0,02€ (cenejša energetika LJ). Kako bajto pa imaš, da pokuriš 3000m3?
Sam pokurim za 160m2 cca 1.200m2.
Se pravi da pri tvoji porabi boš letno profitiral 60€.
 
Nazadnje urejeno:

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.316
1.339
113
Em, po moje pa tole nebo tako preprosto. Kolikor gledam po strani Energetike LJ imajo oni možnost prodaje ZP samo v mestni občini LJ in še nekaterih bližnjih občinah. V MB-ju pa nimajo. Poleg tega ima v MB za celotno omrežje zemeljskega plina koncesijo Plinarna MB. Po moje ne gre to tako preprosto menjati kot lahko narediš pri elektriki.
Če pa se motim pa odlično. Tudi mene bi zanimal cenejši dobavitelj plina.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
8.948
2.414
113
Kje pa se da te zadeve preverit, da vidim ce ce pri nas kaj odstopa, ter ce je moznost prehoda.
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.819
204
63
Slovenija
Citat:
Uporabnik Roby11 pravi:
komot ga lahko menjaš. lepo pokliči na energetiko ljubljana, v plinarni pa odjavi do 10ega v mesecu. Razlika v m3 plina je 0,02€ (cenejša energetika LJ). Kako bajto pa imaš, da pokuriš 3000m3?
Sam pokurim za 160m2 cca 1.200m2.
Se pravi da pri tvoji porabi boš letno profitiral 60€.

hiša je starejša, ni izolirana po novih standardih... saj vem, bomo tudi izolacijo z novo fasado naredili.

Ampak moti me tudi tipično mariborski princip, mi moramo imeti vse najdražje, od najdražje centralno čistilne naprave zaradi katere plačujemo ekstremno visoke stroške za odpadne vode (če se ne motim je odpadna voda skoraj dražja kot čista), pa do elektrike, plina, smeti...
Tile stroški ne morejo biti toliko višji kot naprimer v Lj, med drugim tudi glede na višino povprečnih plač na vsaki strani trojanskega klanca.
Ne me razumeti napačno, vsakemu privoščim čim nižje stroške, in če imam možnost plačati manjše stroške kje drugje, bom to z veseljem storil. Pa če je razlike samo za 2 EUR.
In več kot nas bo, lažje bodo naši specialci "spregledali"...
 

Roby11

Pripravnik
16. nov 2007
501
0
16
Maribor
Lej dokler je politika taka je pač tak kak je. Lastnik veš da bo delal z dobičkom. Z zgubo oz. na nuli pa tud nebo ne? Ni zdaj zato kriva Plinarna ampak v prvi vrsti občina, ki je to podjetje prodala pred leti. Občina ne sme delat z dobičkom in zaradi tega so tudi cene manjše.
Da pa ma MB dražji plin od LJ pa je zarad tega, ker ima LJ več velikih porabnikov (tovarne) in večjo porabo plina in tako tudi nižjo ceno plina. Pa še je nekaj dejavnikov pa se mi ni za naštevat. Mogoče čez 2 leti dobi koncesijo energetika MB, ki pa je občinsko podjetje in ima mogoče samo za 2% nižje cene kot Plinarna. Se pravi smo oz. so v MB preveč hamsi hamsi????