Poraba plina v zunanji jeklenki?

raners

Majstr
4. mar 2008
2.720
368
83
Pozdravljeni. Ker sem pred kratkim kupil hišo, ki ima ogrevanje urejeno na plin (v jeklenki/rezervarju) in plačujem po porabi, me zanima nekaj stvari.

Plin mi oskrbuje plinarna Maribor. Peč je pač neka pretočna od Junkers (bolj stara) in bojim se, da bo pozimi poraba zelo visoka. Na spletu sem videl, da je v preteklih zimskih mesecih bila poraba tudi do 100m3 na mesec in zanima me, ali je to dosti ali normalno? Glede na cenik plinarne Maribor bi to znašalo debelih 300 eur na mesec. Ali sem prav izračunal?

Koliko kaj vi pokurite plina na mesec v zimskih mesecih?
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.208
1.827
113
Kot rečeno..žal imaš izbran najdražj način ogrevanja. Žal nimam občutka kako je stanje glede porabe plina..a verjetno je odraz izoliranosti objekta. Torej sumim da bo treba poskrbeti za ustrezno energetsko sanacijo, potem pa dalje izbirati (na dolgi rok) ustreznejši nači ogrevanja.
 

matej_

Guru
25. okt 2007
2.042
594
113
sam imam peč beretto, tudi na unp.
poraba za celih 12mesecev znaša prvo leto 525m3, drugo leto 505m3. toplo vodo tudi grejemo na to peč. v zimskih mesecih sploh zelo mrzlih kamot presežeš 100m3/mesec odvisno koliko kuriš in odvisno kako izolirana je hiša. sam imam naštimano za čez celo leto 23stopinj v dnevni (dnevna, kuhinja in jedilnica = en velik prostor) noč in dan. sam vsak mesec sporočam 50m3 in plačujem tudi čez poletje, da si pridem notri za čez zimo. aja za toplo vodo za celi mesec porabim za cca. 10-12€ plina(2odrasla+2otroka)
tudi sam sem z novo hišo dobil to ogrevanje. če bi sam izbiral bi izbral na pelete oz. biomaso, ampak ker ni viška denarja bo še tako ostalo. ko bo čas bomo menjali za kaj bolj pametnega.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.963
1.107
113
www.adriamedia.si
300€ na mesec je za tako ogrevanje normalno pri normalno izolirani hiši in normalnih temperaturah v njej. Sem bil na ista, zdaj so nas priklopili na mestni plin (Lj), ceneovno bo, kolikor sem na hitro računal, v tahudih mesecih tam okoli 20-25% manj (mogoče celo 30, glede n razmeraj pri poletni porabi). Poleti take cenovne razlike ni, ker pri UNP plačaš le porabljen plin, pri mestnem pa še ene pavšale po dnevih, kar nanese v teh ,mesecih 1/3 računa ...