zamenjali števec za vodo - pušča varnostni ventil

debeli

Pripravnik
5. jan 2010
51
0
6
Če je kak vodovodar med nami bi vprašal kaj narediti odkar so mi vodovodarji zamenali ventil in števec za vodo mi je začel puščati varnostni ventil na bojlerju ko se voda v njem segreje --razlaga komunanega vodovodarskega podjetja je da je v ceveh prevelik pritisk in hočejo 68 evrov za namestitev regulatorja pritiska na cev za števcem--sem pa prišeu na informaciljo od nekih šalabajzerjev da lahko naštimam podoben samo manjši regulator pritiska (22evrov v taprotu ) pred varnostnim ventilom na bojler in da pol pa nebi zadeva puščala ko se bojler segreje. hvala v naprej za odgovor
 

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.373
155
63
Men je vodovodar regulator pritiska zamenju za 25 evrov, tko da je tole oderuštvo če mene vprašaš.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Logika bi bila, da če oni dobavljajo neustrezen pritisk vode, da ga rešijo sami na svoje stroške...
 

debeli

Pripravnik
5. jan 2010
51
0
6
Citat:
Uporabnik lost1 pravi:
Logika bi bila, da če oni dobavljajo neustrezen pritisk vode, da ga rešijo sami na svoje stroške...
....mogoče v keri drugi državi
....
pozdrav.gif
 

debeli

Pripravnik
5. jan 2010
51
0
6
Citat:
Uporabnik Bucko pravi:
Tudi raztezna (exspanzijska) posoda reši tvoj problem.
......iščem čim cenejšo rešitev ,ne pa čim dražjo
nahrung002.gif
 
Nazadnje urejeno:

grezilo

Fizikalc
13. avg 2009
242
27
28
Zaradi nepovratnega ventilav števcu, ti spušča sedaj varnostni ventil. Pokliči na vodovod in ti bodo dejali, da si montiraj expanzijsko posodo!!
Tako pač je .

LP
 

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.718
39
48
Pa si se pozanimal koliko pride ekspanzijska posoda, preden si odgovoril?
10.gif


Ti bom po domače napisal:
Regulator pritiska ti regulira pritisk, ki pride od zunaj. Pritisk, ki ga ustvari ogreta voda, pa regulira ekspanzijska posoda.
Prej (pred nepovratnim ventilom oz. novim števcem) je ta pritsik šel nazaj v omrežje, in jim povzorčal nevšečnosti.
Ravno zaradi tega sedaj montirajo te nepovratne ventile.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Meni se je isto zgodilo na plinski peči, ko jim je zaradi pritiska razneslo primarca. No, čez 1 dan je bil mir, ampak po 2. tednih sem (končno) ugotovil da mi je od istega tlaka razneslo alkatensko cen od števca proti bajti. Seveda je zamenjal moj vodovodar in vgradil še varnostni ventil (ko sem pa na komunalo poklical so pa rekli (citat): "vseeno je ali je cev počila pred ali za števcem, od primarca dalje vse vi plačate"). Toliko o prijaznosti koncesionarja. No, sem jim na srečo tisti dan ko so se mi odpli varnostni ventili poslal mail s pritožbo in so rekli da se opravičujejo in se jim to ne bo več zgodilo.
No, ta mail me je rešil pri naslednjem poračunu vode (242 EUR!!!), saj je v tistih 14. dneh steklo kar precej, opazil pa sem ko je pritisk padel in je bil vmes zrak ki ga je vleklo notri v ceni). Ko sem jim pokazal kopijo maila so pritožbo upoštevali in mi obračunali preteklo povprečje. Tako da vsaj en mail jim napiši in shrani, če se ti slučajno parket dvigne pod bojlerjem kaj kmalu.
 

debeli

Pripravnik
5. jan 2010
51
0
6
Danes ponoči razfukalo cev izredno zanimivo bujenje ob 1 ponoč ko začne voda sikat po stanovanju in zakorakaš v 5 centi vode.
Hvala bogu da ni prišlo do večje škode.Cev zamenjana čakam ekspanzijsko posodo in regulator pritiska hehhehe sedaj ko se je pa zgodilo ni pa nč drago pa še stanovanje bom zavaroval .......... vsaka šola nekaj košta včasih več včasih manj