Zamenjal disk in ne morem do userja

Steve

Guru
13. avg 2007
9.652
1.576
113
stara mašina mi je spustila dušo in sem vzel disk ven in ga premontiral v drug računalnik kot slave. Vsi podatki so gor, ne morem pa dostopati do podatkov, ki sem jih imel pod svojim userjem, se pravi c:\xxx's documents. ko kliknem gor mi reče access denied
uf-1.gif

pomoč!!!!
confused-1.gif
 

civil

Fizikalc
18. jul 2007
1.350
0
36
Sprobaj bootat sistem na starem disku, magari v safe mode, pol pa kopiraj podatke.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Si na tem računalniku admin ? Če ne, se probaj prijaviti kot administrator. Potem bi naj delalo.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
724
113
www.jernej.org
Moral se boš prijaviti kot administrator v safe mode načinu, tam boš pa lahko prevzel pravice za to mapo. Nekaj v zvezi s permissions... Se mi je isto zgodilo, ko sem brez formatiranja naložil windowse na novo.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.652
1.576
113
na obeh sem admin. kako se naj na novem prijavim kot admin da dostopam do starega diska??
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
1. Zalaufas racunalnik in se prijavis z admin pravicami...

2. Potem odpres Explorer ali My Computer in z desno kliknes na tisti folder

3. Izberes Security in nato Advanced (Ce nimas te tocke, glej spodaj *)

4. Poisces nekje Take Ownership (nevem tocno kje, ker nimam trenutno nobenega PCja z Win xp, da bi pogledal)



* Ce nimas opcije Security sta dve noznosti... ali imas Windows xp HOME ali pa imas vkljucen Simple File Sharing. Slednjega izklopis tako, da odpres Explorer in izberes Tools > Folder Options in pri jezicku View poisces Use Sipmle Folder Sharing (ali nekaj v tem stilu) in odstranis kljukico...

CVse govorim na pamet, zato se lahko kje kaj rahlo razlikuje...

Ce ne bo slo, pa se enkrat napisi, kje se je ustavilo ...
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.337
672
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Sem nasel mogoce malo bolj tocna navodila tukaj >> http://support.microsoft.com/kb/308421
smile-1.gif


Prevzem lastništva nad datoteko ali mapo v operacijskem sistemu Windows XP

UVOD
V tem članku je opisano, kako prevzamete lastništvo nad datoteko ali mapo, do katerih vam je bil dostop zavrnjen.

Če morate dostopiti do datoteke ali mape, do katere nimate dostopa, morate prevzeti lastništvo nad to datoteko ali mapo. S tem zamenjate varnostna dovoljenja, da bi si omogočili dostop.

DODATNE INFORMACIJE
Prevzem lastništva nad mapo
Opomba V računalnik morate biti prijavljeni z računom, ki ima skrbniške poverilnice. Če uporabljate operacijski sistem Microsoft Windows XP Home Edition, morate računalnik zagnati v varnem načinu in se nato prijaviti z računom, ki ima skrbniške pravice, če želite imeti dostop do kartice Varnost.

Če uporabljate operacijski sistem Windows XP Professional, morate onemogočiti preprosto skupno rabo datotek. Operacijski sistem Windows XP Professional kot privzeto uporablja preprosto skupno rabo datotek, če ni združen z domeno.

Če želite več informacij o tem, kako to naredite, kliknite naslednjo številko članka iz Microsoftove zbirke znanja:
307874 (http://support.microsoft.com/kb/307874/) Kako onemogočiti enostavno skupno rabo in nastaviti dovoljenja za mapo v skupni rabi v operacijskem sistemu Windows XP (Ta povezava lahko vodi k besedilu, ki je delno ali v celoti v angleščini)
Če želite prevzeti lastništvo nad mapo, sledite naslednjim korakom: 1. Z desno tipko miške kliknite mapo, nad katero želite prevzeti lastništvo, in kliknite Lastnosti.
2. Kliknite jeziček Varnost in v varnostnem sporočilu kliknite V redu (če se ta prikaže).
3. Kliknite Dodatno in nato še jeziček Lastnik.
4. Na seznamu Ime kliknite svoje uporabniško ime ali pa kliknite Skrbnik, če ste prijavljeni kot skrbnik, ali kliknite skupino Administrators (Skrbniki). Če želite prevzeti lastništvo nad vsebino te mape, potrdite polje Zamenjaj lastnika na podvsebnikih in predmetih.
5. Kliknite V redu in kliknite Da, ko se prikaže naslednje sporočilo.
Nimate ustreznega dovoljenja za branje vsebine imenika ime mape. Ali želite zamenjati imeniška dovoljenja z dovoljenji, ki vam omogočajo poln nadzor?

Če boste pritisnili »Da«, bodo dovoljenja zamenjana.
Opombaime mape predstavlja ime mape, nad katero želite prevzeti lastništvo.
6. Kliknite V redu in nato znova uporabite dovoljenja in varnostne nastavitve, ki jih želite uporabiti za mapo in njeno vsebino.

Prevzem lastništva nad datoteko
Opomba V računalnik morate biti prijavljeni z računom, ki ima skrbniške poverilnice.

Če želite prevzeti lastništvo nad datoteko, sledite naslednjim korakom: 1. Z desno tipko miške kliknite datoteko, nad katero želite prevzeti lastništvo, in kliknite Lastnosti.
2. Kliknite jeziček Varnost in v varnostnem sporočilu kliknite V redu (če se ta prikaže).
3. Kliknite Dodatno in nato še jeziček Lastnik.
4. Na seznamu Ime kliknite Skrbnik ali pa kliknite skupino Administrators (Skrbniki) in nato še V redu.

Lastnik datoteke je zdaj skrbnik ali skupina skrbnikov. Če želite spremeniti dovoljenja za datoteke in mape pod to mapo, nadaljujte s petim korakom.
5. Kliknite Dodaj.
6. Na seznam Vnesite imena predmetov, ki jih želite izbrati (primeri) vnesite uporabniški račun ali račun skupine, ki mu želite omogočiti dostop do datoteke. Vnesite na primer Skrbnik.
7. Kliknite V redu.
8. Na seznamu Imena skupin ali uporabnikov kliknite želeni račun in potrdite polja z dovoljenji, ki jih želite dodelite temu uporabniku.
9. Ko končate z dodeljevanjem dovoljenje, kliknite V redu.


VELJA ZA
• Microsoft Windows XP Home Edition
• Microsoft Windows XP Professional Edition

 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.652
1.576
113
oo hvala ti lepa! bom probal zvečer ko pridem domov! zvezdice že padajo
smile-1.gif