Becker z 103 in iGO8

leni

gps navigator
17. avg 2007
1.549
0
36
S46.2296732 V14.5190865
www.sajko.com
Pozdravljeni
Imam navigacijo becker z 103, rad bi naložil gor nove karte in kot vidim uporablja navigacijo iGO8.
Zdaj pa me zanima ali kdo ve ai lahko jaz kar povozim iGO mapo v flashu z novim iGO-jem in novimi kartami?
Drugo vprašanje, kolikor sem do sedaj probaval dodatno kartico, nanjo ne morem naložiti kart in navigacije, oziroma naložim lahko ampak mi je naprava ne zazna, navigacije na kartice namreč. Ali bi lahko kje nastavil da naj gleda program na kartici in ne na flashu? Ali je dodatna kartica namenjena zgolj glasbi in filmom.
Ko navigacijo priklopim na računalnik vidim flash disk in vse datoteke na njem razen seveda od operacijskega sistema, na napravi sem tudi v explorerju iskal kje bi bila kakšna konfiguracijska datoteka da bi lahko spremenil pot do programa, pa ne najdem.
Že v naprej hvala za pomoč.
 

leni

gps navigator
17. avg 2007
1.549
0
36
S46.2296732 V14.5190865
www.sajko.com
Ta navigacija nima nikjer kake shell datoteke, pa še resolucija je 480X272 .
Saj zdaj mi je nekak uspel primota gor dat ampak imam problem spet tko kot sem že enkrat imel na moji navigaciji, da se kar ugaša, ko prikaže zemljevid, sam da mi zdaj ne rata tega odpravit. Sem probal iGO-ta mi pa skoz pravi da imam stare karte, pa ne najdem kake prave licence, ki bi delal, pa imam zadnje karte za 8.3 iGO
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ja izvirni exe v flešu zamenjaj s tistim od iGO in dodaj še poleg datoteko sys.txt v kateri mu določiš pot do kartice, kjer so karte.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.325
659
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Verjetno je malo šoh CPU in ram za poganjanje Prima, zato se ti tudi resetira. Imam enako strojno opremo na svoji china no-name napravi, in ga enako zmatra ob določenih pogojih. Zadovoljiti se boš moral z iGO8, za katerega pa najprej rabiš novejšo verzijo, ki bo kompatibilna z R3 zemljevidi. Vse to pa najdeš tam, kjer je GPS elita doma...
smile-1.gif
 

Twister87

Pripravnik
14. avg 2009
481
0
16
36
leni, Primo ti mece ven zaradi napake v shemi, vsaj jaz sem imel tak problem. poskusi zamenjati shemo (vec... nastavitve... nastavitve zemljevida... dnevna/nocna barva - tukaj nastavi kaksen drugacen pogled, pa ti bo 99% delalo).

upam da sem ti pomagal.
LP, Rok!
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.325
659
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Privzete sheme ne smejo biti problem, če imaš "čisto" verzijo Prima. Če pa so dodane kakšne custom sheme ali skini, pa je to seveda lahko vzrok.
Vem, da jaz ne morem na redit nič, da bi bil Primo 100% stabilen na moji napravi. Resetira se kadar se mu pač zahoče, največkrat pa v mestnih središčih. Krivdo enostavno pripisujem procesorju in ramu, druge logične razlage ni, saj sem že porabil prav vse ideje kako ga stabilizirat. Ne pomaga niti odstranitev vseh nepotrebnih dodatkov (stavbe, dem, speedcam). iGO8 pa mi dela u nulo!
 

leni

gps navigator
17. avg 2007
1.549
0
36
S46.2296732 V14.5190865
www.sajko.com
Ja imam primo green, pa mi dela na dveh napravah na tejle sicer tudi deluje, če takoj pritisnem zemljevid ampak potem ven vrže ko začne približevat, imam občutek kakor da bi bilo nekaj z zemljevidi, ker če posamičen zemljevid naložim je pri nekaterih uredu, pri nekaterih pa spet ven meče.
Ampak OK grem na iGO8, stalno mi piše da so mape outdated, sem porobal različne verzije pa kar neki licence, mape so vse 83.
 

MAKY_

Fizikalc
10. nov 2007
1.199
2
38
Obišči stran
@leni: daj se mi javi na pm kako ti je ratalo dati igo8 na beckerja. ker meni karkoli zamenjam javi napako init app...

drugače je dostop do wince sistema tako, da 3x poklikaš navteq ikono meniju informacije o karti...
 

leni

gps navigator
17. avg 2007
1.549
0
36
S46.2296732 V14.5190865
www.sajko.com
Matr dinduli
10.gif
sem napisal full dolgi odgovor pa mi je ven vrglo zaj pa nisem dobil nazaj kar sem spisal.
Še enkrat se mi pa ne da pisat vsega.
Skratka.iGO8 delujoča verzija je iGO8 (v8.3.4.142975) (May 11 2010).
Kar pa tebi napiše pa se mi zdi da je problem z kartami in licencami.
delujoče karte, ki sem jih jaz uporabil NAVTEQ Q1.2010 EUROPE iGO Primo_FTR
Kasneje sem naložil Primo-ta pri katerem sem ven vrgel stavbe in je potem normalno deloval.
v Primo-tu sem uporabil naslednje sys nastavitve
Koda:
 [gps]
port="2"
baud="57600"

[power] 
skip_suspend_process=1
skip_resume_process=1
skip_suspend_process_all=1
skip_resume_process_all=1

[map]
2dheadup=1
sieve_mode=0

[3d_config]
disable_roadsign_navigation_mode=0

[interface]
laneinfo_signpost_enabled=1

[sound]
use_method=0

[feature]
signpost_coloring=1

[warning]
speedcam_warning="1"

[tmc]
saved_config_available="1"
saved_config_classname="GNS_GPSTMC_SOURCE"
saved_config_portname="COM"
saved_config_port="1"
auto_tuning="1"
saved_last_frequency="956"
In mi je lepo delovalo.

Če te še kaj zanima pa kar prašaj.
Če pa si kje blizu doma se pa lahko tudi en dan ustaviš pri meni in bova skupaj poskusila pogledati.
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.325
659
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
@leni,
če preferiraš Navteq zemljevide, naj te samo opomnim oz. obvestim, da je na voljo že nova verzija z vsemi dodatki za Primo, in sicer Navteq Q3 2010 (+ftr, fda, hnr, fpa)