Zalivalni sistem - pumpa, krmiljenje...

mlacar

Pripravnik
29. avg 2007
439
5
18
Pozdravljeni,

pred hišo imam 10m3 betonski zalogovnik, namenjen sivi vodi v hiši + zalivanje. Višinske razlike od najnižje točke zalogovnika do zgornje kopalnice je cca 10m

Pumpa mora biti potopna, s plovcem - plavajoči odvzem, dovol močna da bo gnala tudi zalivalni sistem. Do hiše imam 1" alkaten, notri pa se razdeli 1/2" za hišno napeljavo in 1"
gre naprej na zalivalni sistem.

Tole imam ogledano:


Pumpa se bo vklapljala ko bo tlak padel...

Do tukaj zadeva pije vodo, pomoje:) Sedaj pa imam iz hiše napeljeno cev 1", nato pa iz omarice v travi dve cevi za dve ločeni veji zalivanja. Na eni sta T380 in T200, na drugi ostale tri šebe.

1584439404194.png


Ali bo pumpa delovala po mojih pričakovanjih? Ima kdo izkušnje s tem? Krmiljenja tudi še nima rešenega, kakšna ideja, KNX mam bajti...

hvala

lp
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.193
3.353
113
Potopna pumpa je zgrešen pristop. Hidrofor je prava rešitev, jasno s plavajočim odvzemom.
 

mlacar

Pripravnik
29. avg 2007
439
5
18
Pumpo / hidrofor imam lahko samo v zalogovniku. Je to opcija s hidroforjem? Ta pumpa ima senzor tlaka in ko bo tlak padel se bo pumpa vklopla. Ker nima neke zaloge, se bo pač vklopila vedno ko bo nekdo potegnil vodo, mogoče dvakrat, oz. bo bo prižgan sistem za zalivanje. Ali se motim?
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.193
3.353
113
Hidrofor imaš lahko tudi v dnevi sobi. :evil:
Višina sesanja ne sme presegat cca 7m. Jaz ga imam 10m stran od zajetja, višinske razlike je pa v najslabšem primeru 6m. Dela na 4bar izhodnega tlaka. Potopna ti bo zalaufala ene 10x ob vsakem spustu vode v wc. Pomoje ji ne bo koristilo.
 

mlacar

Pripravnik
29. avg 2007
439
5
18
Se strinjam, ampak ali obstaja hidrofor, ki je diht, da ga imam lahko v zalogovniku? Na vrhu, kjer je filter, ampak lahko pa pride v stik za vodo.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.193
3.353
113
Jaz ga ne poznam. Ne vem zakaj vstrajaš pri potopni pumpi. Prostor se vedno najde. ;)
 

mlacar

Pripravnik
29. avg 2007
439
5
18
Jaz ga tudi nisem našel, ravno v tem je problem. V hiši imam že narejen zaprt sistem vode, tako da ne morem priklopiti hidroforja v hiši, da bi bil na suhem.
 

mlacar

Pripravnik
29. avg 2007
439
5
18
Kaj pa še samo uzamemo zalivanje trave preko namakalega sistema... tukaj poseoda pri hidroforju ne pride v poštev in je enako kot če bi bila potopna pumpa? Za WC je se strinjam s tabo, 25L imaš za par potegov vode.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.193
3.353
113
Jaz imam za zalivanje in za wc ter pralni stroj hidrofor, navaden najcenejši za 100eur. Kadar dela zalivanje deluje kot pretočna pumpa, drugače se vklopi 1x ob splahovanju wc-ja. 25l je celotna posoda hidroforja, mu ravno malo zmanjka in se vklopi. Če bi zmanjšal nivo vode v kotličku se nebi vklopil vsakič.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.193
3.353
113
Voda je zastojn in se je na wc-ju ne špara. Me prav nič ne boli, če se vsakič vklopi. Ko bo treba tale hidrofor zamenjat, bom vzel malo večjega pa bo.