Zakon v svoje roke

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.015
4.933
113
Nuku`Alofa
Citat:
Uporabnik dekca pravi:

stupid-1.gif


Najk tale Artur al kaj je že avtor pisma, napiše še registrske teh Patrolov in Pajerotov, da jih kiflci čim prej s ceste pospravjo, psihotre.

Ne vem, če bo srečen, ko bo enga na voziček spravu, reda pa tut ne bo kaj več. Plus tega, enkrat bo naletel na isto budalo, ki mu bo stolku avto, pol pa še fris.

V glavnem:
stupid-1.gif




A tele morajo policaji spravit s ceste, tistih budal ki vozijo skozi rdečo pa ne ali kaj?
stupid-1.gif


Dejansko smo zaradi nekaj budal vsi "tepeni" - poostreni nadzori policije pomenijo le, da bodo večkrat kaznovani tisti ki v naselju peljejo 3 km/h več, tisti ki vozijo skozi rdečo pa ... In ko [censored] ko pripelje skozi rdečo spravi nedolžnega na voziček - a tisto je pa v redu???



Žal, represivni organi v naši državi ne delujejo! Upam le, da se bo ta šesterica res držala predpisov in da jih ne bo "zaneslo" na stran tistih, ki močno kršijo zakonodajo.
 
Nazadnje urejeno:

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Hmm ... zanimi, kako si nekateri krajšajo čas !
V pismu (prvi post) se z napisanim popolnoma strinjam in gredo takšni, ki izsiljujejo na cestah konkretno na kur*c. Predvsem me moti to vrivanje v kolonah ... čakam ko tele v vrsti pol ure, potem pa nekdo po levem pasu ko nek frajer
10.gif


Policija bi pri nas res morala biti bolj aktivna pri hvatanju takšnih pedrov ....

Še to, kje pa si lahko prebero kakšen članek iz njihove "akcije" ?
Me prav zanima, morda celo kakšne slike ....
 

TheAnswer

Dvojček št. 1
7. avg 2007
3.732
0
36
39
Če vprašaš mene so sami trikrat večji pacienti od tisih katere lovijo. Nevem kaj jim daje pravico da bodo recimo nagazil kolesarja ki nebo dovolj za robom, motorista ki se vozi brez čelade.... ( nej bodo potem dosledni še pri šleparju, ki bo pripeljal malo čez sredinsko črto )

Kako bi zgledalo, če se začnemo vsi tako obnašat. Sej ne rečem, da nebi bilo fino, če bi na nek način spravli take in drugačne primerke z naših cest, vendar tole definitivno ni pravi način. Za to imamo že pristojne službe, ki pač delajo kakor delajo, ne pa da bo zdej tuki šest primerkov s premejhnimi tiči izživljalo svoje frustracije na cestah.
crazy1.gif
 

logistik

MODERALTER 2007
Osebje foruma
Administrator
7. maj 2007
7.521
5
38
Citat:
Uporabnik Kara_Demz pravi:

Drugač pa tko kot je Floki reku : tank si bo treba dobit, makar rabljenga
10.gif
.


Bo to uredu, če pridem v Lj.
grims-1.gif



 

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Citat:
Uporabnik SJTV1 pravi:
Citat:
Uporabnik kavboj pravi:
Oni res ne bodo nikoli krivi, ker bodo vozili po predpisih ampak ne bodo več prizanašali drugim, ki kršijo predpise, kar ni nezakonito (prizanašanje drugim je odvisno od tvoje dobre volje).

ZVCP
2. člen

(1) Udeleženec oziroma udeleženka (v nadaljnjem besedilu: udeleženec) cestnega prometa mora ravnati tako, da poteka promet nemoteno, umirjeno in varno.


Skratka, dolžan si poskrbet, da se izogneš nesreči, če se dal.

Se strinjam. Tudi sam sem vedno pozoren še na druge na cesti in vozim umirjeno in čimbolj varno. Je pa res, da te včasih kakšen objesten voznik razpizdi ampak takšni so meni smešni, ker jih jebejo kompleksi in pomanjkanje samozavesti... Vedno se pa zgodi tako da s tistim, ki nevarno prehiteva, izsiljuje in je "faca" potem pred mano čaka na semaforju .

Če pa vzamemo ta primer. Recimo, da se zgodi nesreča. Voznik je zapeljal čez rdeč semafor in nagazil terenca, ki je peljal skozi zeleno luč. Ker je voznik skozi rdečo luč pripeljal z veliko hitrostjo ga voznik v terencu ni opazil in se je vse zgodilo zelo hitro, tako da voznik terenca ni mogel preprečiti nesreče...

Niti podrazno ne bo kriv voznik terenca, ki je PRAVILNO peljal čez zeleno luč in žal ni opazil voznika, ki je kršil predpise. Za policijo sploh ne bo nobenega dvoma o tem, da je povzročitelj nesreče voznik, ki je zapeljal čez rdečo luč z nezmanjšano hitrostjo. Tako da pravno gledano čisto 1:0. Oz. ga lahko voznik terenca še toži za povzročene poškodbe, če bodo nastale. Tako da je 2:0.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.089
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Gavran pravi: Upam le, da se bo ta šesterica res držala predpisov in da jih ne bo "zaneslo" na stran tistih, ki močno kršijo zakonodajo.
Jo se tem, kar so napovedali, takoj kršijo. Preberi si 2. člen ZVCP ...
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.923
1.089
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik kavboj pravi:
Če pa vzamemo ta primer. Recimo, da se zgodi nesreča. Voznik je zapeljal čez rdeč semafor in nagazil terenca, ki je peljal skozi zeleno luč. Ker je voznik skozi rdečo luč pripeljal z veliko hitrostjo ga voznik v terencu ni opazil in se je vse zgodilo zelo hitro, tako da voznik terenca ni mogel preprečiti nesreče...

Niti podrazno ne bo kriv voznik terenca, ki je PRAVILNO peljal čez zeleno luč in žal ni opazil voznika, ki je kršil predpise. Za policijo sploh ne bo nobenega dvoma o tem, da je povzročitelj nesreče voznik, ki je zapeljal čez rdečo luč z nezmanjšano hitrostjo. Tako da pravno gledano čisto 1:0. Oz. ga lahko voznik terenca še toži za povzročene poškodbe, če bodo nastale. Tako da je 2:0.
Ugibam, da si hotel povedat, da je voznik tega terenca eden teh vigilantov in da bi nesrečo lahko preprečil ...
Res je, ne bo kriv, a kaj če k tvojemu scenariju dodam tole:
Zaradi trčenja terenca zanese na pločnik v skupino otrok iz vrtca, polovica jih obleži mrtvih ...
Je to vredno tvegat zato, da bi nekoga, ki je šel v rdečo, naučul lekcijo? Ni nesreč in s tem tveganja že tako preveč.
Še tretjič: bebci ...
 

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Kot sem že napisal tega ne odobravam. Napisal sem samo možen scenarij in kdo je kriv (pred zakonom) v tem primeru. Normalno, da se lepo sliši da boš nekoga nauču manir "hard way". Ampak kot si že napisu nesreče niso ravno kontrolirani dogodki tako da se lahko poleg stolčene pločevine zgodi še kaj bol tragičnega. Me pa res zanima če bodo prišli iz besed k dejanjem.
 

malcomX

Plastic
21. jul 2007
20.111
2
36
39
Z nekega planeta
www.mojabivsa.com
Kaj jih te motijo motoristi brez čelad oz. brez tablic, a koga ogrožajo?

Sicer pa tile bullbari nebodo šli homologirat ali?

In s časoma, ti tut zavarovalnice več ne zavaruje avta, če mas po 5 nesreč na teden...
 

Kara_Demz

Pripravnik
7. avg 2007
506
0
16
Vsak je sam odgovoren za svoja dejanja, cesta je pa že itak fronta ...
Že tako se rada naredi napaka, zato je pač treba biti pozoren in po možnosti preprečiti kaj hudega, a ne!

Objestnosti na cestah je pa po mojem občutku čedalje več, sploh v mestih, ko domači poznavalci zadeve vzamejo kar v svoje roke.
Zato, če se je skupina odločila za lastne drastične ukrepe ( lokomotiva ) , bo pač treba imeti tank, če boš hotel ob pol dveh popoldne menjati pas na Celovški !
 

pikapoka

Fizikalc
24. avg 2007
2.148
0
36
Domžale
Pomoje so oni sami sebi kontradiktorni...v enem stavku pišejo, kako bodo "naredili red po cestah" (whatever način bo to že), v drugem pa, da bodo vozili po vseh pravilih...naj raje poskrbijo, da bodo oni na cesti zgledni vozniki - bo čisto dovolj za začetek.
 

elvir_vr6

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
22. avg 2007
3.297
0
36
ksz

tole pa so budale...vsakomur se kdaj zgodi, da ga polomi. Dolžnost vse voznikov je, da preprečujemo prometne nesreče...me zanima, kako bodo ukrepali proti šleparjem....
rolleyes-1.gif
Verjetno sploh ne bodo...
 

bero1

Fizikalc
2. sep 2007
2.879
96
48
mb+ -20km
bi lepo proso,ce kdo ve reg, tablice in podobno teh sestih,da jaz njih naucim REDA na cesti.
btw.redkokdaj sem lazji od 40 ton,prokleti butli,kao oni bojo red delali,ce pa slucajno kdo od njih
bere to pa me naj kontaktira na zs.
10.gif

se mocno priporocam.
lp!
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Citat:
Uporabnik logistik pravi:
Citat:
Uporabnik Kara_Demz pravi:

Drugač pa tko kot je Floki reku : tank si bo treba dobit, makar rabljenga
10.gif
.


Bo to uredu, če pridem v Lj.
grims-1.gif



<object width="425" height="350"><param name="movie" value="https://www.youtube.com/v/n0Qo-uG38RQ"></param><param name="wmode" value="transparent"></param><embed src="https://www.youtube.com/v/n0Qo-uG38RQ" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="350"></embed></object>

zaradi mene v redu
hysterical-1.gif


sicer pa najprej pometite pred svojim pragom in se naucite uporabljati smernike
10.gif
 

mario

Pripravnik
5. avg 2007
527
0
16
ni človeka na svetu ki kdaj ne bi naredil kak prekršek, pa so ga po mojem tudi oni.