Zaklep tabele glede na datum

igorduska

Pripravnik
27. jan 2008
337
0
16
Ptuj
www.ptuj-on.net
Pozdravljeni,

kot je že iz naslova teme vidno, me zanima, če kdo pozna formulo oz. funkcijo za zaklep celic v excel tabeli vezano na datum.

Torej:
imam tabelo za vpis opravljenih ur za delavce, ki pa so zelo malomarni, kar se tiče rednega vpisovanja opravljenih ur. Da jih malo spravim v red, bi jih želel malo prestrašiti in jim onemogočit vpis ur za nazaj, torej da bi morali vsak dan sproti vpisati opravljene ure (brez skrbi, nikomur ne bomo nič vzeli, to bi bilo malo za šolo).

Torej teorijo sem že osvojil, problem pa imam to praktično izvesti, saj sem že skoraj obupal in nikakor ne najdem formule oz. funkcije ali pa makra, ki bi mi omogočil željeno.

Če ima kdo kak nasvet ali pa rešitev bi bil zelo hvaležen.

Hvala že vnaprej.

lp
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Drugače pa - makro, ki “zaklepa” stolpce (stolpec naslov z datumom), glede na “today() -1”. Makro sprožiš ob vsakem odprtju datoteke - s tem zakleneš vse stolpce, ki so starejši kot “danes”.
 

igorduska

Pripravnik
27. jan 2008
337
0
16
Ptuj
www.ptuj-on.net
OK skrivanje stolpcev bi načeloma šlo, vendar mora to vsak dan nekdo narediti. Dokumenti so na Sharepointu, ker so delavci večina v tujini. To pomeni, da moraš vsak dokument odpret, narediti Check out, odklenit dokument, skriti stolpec, zaklenit dokument, narediti Check in in shraniti.

Zanimam se za neko avtomatizirano zadevo v kolikor je mogoča.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.285
2.270
113
Ko se v celico vpiše, se v drugi naredi avto datum trenutka vpisa. Če je razlika med datumom vpisa in enim x večja kot y ( zamuda )
je vpisano besedilo belo na beli podlagi. Delavec je vpisal ampak ima sranje, ker nič ne vidi.
Pogoj, število preračuavanj defiirano, polje z formuo skrito editiranje formule ni možno-geslo. Vse skupaj mala malica tudi za začetnika.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Bemu sunce - zaradi politike mojega podjetja ne smem nuditi pomoč izven delovnega časa ...

Prazen Excel - brez podatkov - samo strukturo ...

Datumi v glavah stolpcev ali v glavah vrstic?

Edit: dojel - stolpci
 

igorduska

Pripravnik
27. jan 2008
337
0
16
Ptuj
www.ptuj-on.net
V priponki je samo primer, na originalu je veliko več podatkov. Kot že rečeno, se ure vpišejo v celico pod ustreznim datumom. Jaz pa želim, da danes ne more več vpisati ur za včeraj, če je včeraj to pozabil oz. kot v večini primerov, se mu ni dalo.
 

Priponke

  • test.pdf
    36,2 KB · Ogledi: 373

gr69

Guru
15. dec 2009
11.294
2.391
113
še v SLO - ampak komaj
Hvala za PDF - najraje bi to rešitev tudi v PDFju nalepil ...

Ker je Excel z macro (torej .xlsm) mi ne pusti naložiti semle gor.

Tukaj link za "skiniti" datoteko - link deluje do 12.03.2018


List je zaščiten - PW "alter" (brez navednic seveda).

Ob shranjevanju samodejno skrije vse stolpce "starejše" od danes. Samodejno zaklene list (glej PW zgoraj). Vgrajen tudi makro za vse prikazati, ki se pa seveda "obesi" ob zaklenjenemu listu.

V A1 se vpiše prvi dan mesec za katerega je obračun - polja namenoma nisem zaklenil - za polno funkcionalnost ga je seveda treba zakleniti, da se prepreči uporabnikom, da ga spreminjajo.

Vsota seveda deluje, saj je potegnjena tudi čez skrita polja.

Mimogrede - kako stoji PSG : Real - pozabil gledati. :rolleyes: