Zaklenjen avto - odklep od znotraj

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
Zaklenjen avto in odpiranje vrat od znotraj.
Kako imajo rešeno posamezne znamke?

Recimo VW (verjetno, da pri zadnji generacija tega ni spremenili) že dvajset let:
ko prvič zakleneš se od znotraj ne da odpreti, če zakleneš "dvakrat", se izključi alarm in vrata lahko odpreš od znotraj.

Predvidevam, da imajo Audi, Škoda in Seat isto.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.016
5.724
113
blizu močvirne prestolnice
Zaklenjen avto in odpiranje vrat od znotraj.
Kako imajo rešeno posamezne znamke?

Recimo VW (verjetno, da pri zadnji generacija tega ni spremenili) že dvajset let:
ko prvič zakleneš se od znotraj ne da odpreti, če zakleneš "dvakrat", se izključi alarm in vrata lahko odpreš od znotraj.

Predvidevam, da imajo Audi, Škoda in Seat isto.
Jaz sem pustil ključ v prtljažniku,se ni odklenil. Je morala asistenca po rezervni ključ,ker tudi oni niso znali vlomiti aja VW avto
 

scorpion

Fizikalc
25. apr 2008
1.796
77
48
Če imaš brezkontaktni ključ, bi se moral prtljažnik takoj samodejno odpreti.

Le kateri genialec je izumil posebej tipko za extra odklepanje prtljažnika? Če nimaš brezkontaktnega ključa in z daljincem recimo odkleneš samo prtljažnik, nekaj vzameš iz njega, ključ po pomoti položiš vanj, prtljažnik zapreš in se avtomatsko zaklene... Kaj boš potem naredil?
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.276
122
63
Le kateri genialec je izumil posebej tipko za extra odklepanje prtljažnika? Če nimaš brezkontaktnega ključa in z daljincem recimo odkleneš samo prtljažnik, nekaj vzameš iz njega, ključ po pomoti položiš vanj, prtljažnik zapreš in se avtomatsko zaklene... Kaj boš potem naredil?
Če imaš kessy, se ne bo zaprl. Drugače se pa pelješ z drugim avtom domov po drug ključ...

Pa če imaš zadnjo generacijo in naročnino na weconnect (ali avto mlajši od 3 let), odkleneš preko telefona.

vw

Jernej
 
  • Všeč mi je
Reactions: frog55

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Le kateri genialec je izumil posebej tipko za extra odklepanje prtljažnika? Če nimaš brezkontaktnega ključa in z daljincem recimo odkleneš samo prtljažnik, nekaj vzameš iz njega, ključ po pomoti položiš vanj, prtljažnik zapreš in se avtomatsko zaklene... Kaj boš potem naredil?
O pizdarija, ne spominjaj me. Najprej sem slišal takšne zgodbe. Potem pa sem si izposodil VW kombi in vzel starše in ženine starše, pa otroka ... in smo šli v Visoke ture. In tam se je zgodilo. Mulc je rekel, če lahko gre naprej in odklene kombi. Seveda. Ga je odklenil s tisto jebeno VW tipko. Prtljažnik smo imeli potem odprt in čvekali na parkingu, ključ pa v prtljažniku. Takrat so se na parkirišču nekaj motovili z avtodomi in sem žlahto malo porinil stran in prijazno zaprl vrata prtljažnika, da bo ja prostor. In kaj sem zaslišal? KLIK.
In smo obstali na 2000 mnm proti večeru. Vsi v kratkih hlačah in rokavih.
Da skrajšam - pripeljali so mi rezervne ključe iz Ljubljane (kar sem seveda debelo plačal). Niso se namreč strinjali z vlamljanjem. No, itak je bil signal tako zanič, da bi karkoli drugega težko skomuniciral. Edino kamen bi še ostal.
Sem pa teh zgodb slišal prej in kasneje še kar nekaj - seveda vsi na VW. Sošolec je celo vzel rezervne ključe, ampak se še ni razpariral in se mu je to nekako zgodilo.
Skrajno nerodna rešitev.
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.589
496
83
To sem jaz naredil na hrvaškem na plaži. Odprem samo kufer, vržem not ležalnike in ruzak v katerem je bil ključ. Zaprem in me kar zmrazi kaj sem naredil. Vrata so ostala zaklenjena, sem pa poskusil še enkrat odpreti kufer z gumbom zadaj in se je odprlo. Tako da varovalke so, imam pa kio.
 

mevden

Pripravnik
17. dec 2014
131
15
18
Isto žena na VW passatu 2018, ključ v torbici, odpre z keylesom samo prtljažna vrata, torbico v prtljažnik in zapre prtljažnik. Samo klik.
In pol se drkaj s tem sredi Beograda. Rezervni ključ pa v Ljubljani.

Pol je prišel ključavničar, s tisto pumpico malo razprl vrata, žico okoli notranje ročke in se je odpru avto.

Tako da, previdnost ni odveč,ali pa vedno odklepat avto čez normalna vrata...pol se kaj takega ne more zgoditi. Dokler se ne zgodi.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Po prej opisani izkušnji sem pri svojem VW VEDNO uporabljal zgolj običajno odklepanje/zaklepanja. Inženir naj si ti tisto posebno tipko nekam vtakne.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.625
14.322
113
Malo v vednost, ker ni še nihče izpostavil te opcije - večina asistenc, ki so dodane k avtomobilskemu zavarovanju, ti krije tudi stroške do katerih pride zaradi takšnih ali drugačnih težav z avtomobilskimi ključi. V praksi to reševanje največkrat izgleda tako kot je opisal uporabnik mevden in osebno bi se defintivno prej lotil reševanja težave na tak način kot pa npr. s kamnom. Je pa res, da je v primeru nahajanja bolj ali manj stran od civilizacije opcija s kamnom definitivno mnogo hitrejša in sprejemljiva kot pa nekaj urno čakanje na asistenčno storitev.

Mimogrede - en znanec se je pred časom odločil s kamnom razbiti šipo, za ciljno steklo si je zaradi povzročitve čimmanjše škode izbral tisto tamalo v zadnjih vratih skozi katero bi nato odklenil vrata, zabrisal kamen na polno ter - zgrešil steklo in zadel zadnji stebriček, ki je tako dobil izjemno lepo vdrtino. Baje je folk okoli njega umiral od smeha.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.558
688
113
Malo v vednost, ker ni še nihče izpostavil te opcije - večina asistenc, ki so dodane k avtomobilskemu zavarovanju, ti krije tudi stroške do katerih pride zaradi takšnih ali drugačnih težav z avtomobilskimi ključi. V praksi to reševanje največkrat izgleda tako kot je opisal uporabnik mevden in osebno bi se defintivno prej lotil reševanja težave na tak način kot pa npr. s kamnom. Je pa res, da je v primeru nahajanja bolj ali manj stran od civilizacije opcija s kamnom definitivno mnogo hitrejša in sprejemljiva kot pa nekaj urno čakanje na asistenčno storitev.

Mimogrede - en znanec se je pred časom odločil s kamnom razbiti šipo, za ciljno steklo si je zaradi povzročitve čimmanjše škode izbral tisto tamalo v zadnjih vratih skozi katero bi nato odklenil vrata, zabrisal kamen na polno ter - zgrešil steklo in zadel zadnji stebriček, ki je tako dobil izjemno lepo vdrtino. Baje je folk okoli njega umiral od smeha.
+
Pred leti mi je nekdo razlagal, da najmanjše steklo ni nujno tudi najcenejše
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.877
5.145
113
saj se ne gre za ceno, gre se kje ti bo najmajn pihalo in ružlo pol, ko se boš 638km daleč domov peljal z polivinilom naleplenim :D
 
  • Všeč mi je
Reactions: shift

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.931
4.995
113
Le kateri genialec je izumil posebej tipko za extra odklepanje prtljažnika? Če nimaš brezkontaktnega ključa in z daljincem recimo odkleneš samo prtljažnik, nekaj vzameš iz njega, ključ po pomoti položiš vanj, prtljažnik zapreš in se avtomatsko zaklene... Kaj boš potem naredil?
Meni na Opelici zatrobi on odpre prtljažnik.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.587
288
83
www.kacnje.eu
Malo v vednost, ker ni še nihče izpostavil te opcije - večina asistenc, ki so dodane k avtomobilskemu zavarovanju, ti krije tudi stroške do katerih pride zaradi takšnih ali drugačnih težav z avtomobilskimi ključi. V praksi to reševanje največkrat izgleda tako kot je opisal uporabnik mevden in osebno bi se defintivno prej lotil reševanja težave na tak način kot pa npr. s kamnom. Je pa res, da je v primeru nahajanja bolj ali manj stran od civilizacije opcija s kamnom definitivno mnogo hitrejša in sprejemljiva kot pa nekaj urno čakanje na asistenčno storitev.

Mimogrede - en znanec se je pred časom odločil s kamnom razbiti šipo, za ciljno steklo si je zaradi povzročitve čimmanjše škode izbral tisto tamalo v zadnjih vratih skozi katero bi nato odklenil vrata, zabrisal kamen na polno ter - zgrešil steklo in zadel zadnji stebriček, ki je tako dobil izjemno lepo vdrtino. Baje je folk okoli njega umiral od smeha.
Kamen sem omenjal jaz. Bila bi pač zadnja možnost. Bili smo v hribih, večer se je bližal (pa starši in otroci zraven). Za signal sem se povzpel nekaj višje na en hribček in sem vprašal rentacar ali naj pokličem ÖATMC za pomoč (vprašanje tudi, koliko bi jim s svojo nemščino uspel razložiti). Odgovorili so mi, da bolj priporočajo, da oni dostavijo rezervni ključ. Manj škode, pač stroške jim povrnem. In res se je fant pripeljal v kakšnih treh urah do nas. Potem je bil štos, ker nas ni takoj našel (signala pa tudi ni imel :)).
Kamen bi pač uporabil, če bi te druge možnosti odpadle.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
O pizdarija, ne spominjaj me. Najprej sem slišal takšne zgodbe. Potem pa sem si izposodil VW kombi in vzel starše in ženine starše, pa otroka ... in smo šli v Visoke ture. In tam se je zgodilo. Mulc je rekel, če lahko gre naprej in odklene kombi. Seveda. Ga je odklenil s tisto jebeno VW tipko. Prtljažnik smo imeli potem odprt in čvekali na parkingu, ključ pa v prtljažniku. Takrat so se na parkirišču nekaj motovili z avtodomi in sem žlahto malo porinil stran in prijazno zaprl vrata prtljažnika, da bo ja prostor. In kaj sem zaslišal? KLIK.
In smo obstali na 2000 mnm proti večeru. Vsi v kratkih hlačah in rokavih.
Da skrajšam - pripeljali so mi rezervne ključe iz Ljubljane (kar sem seveda debelo plačal). Niso se namreč strinjali z vlamljanjem. No, itak je bil signal tako zanič, da bi karkoli drugega težko skomuniciral. Edino kamen bi še ostal.
Sem pa teh zgodb slišal prej in kasneje še kar nekaj - seveda vsi na VW. Sošolec je celo vzel rezervne ključe, ampak se še ni razpariral in se mu je to nekako zgodilo.
Skrajno nerodna rešitev.
To sem jaz naredil na mojemu Hyundaiu. Kličem asistenco da mi pripeljejo rezervne in pravi da bo kar vlomil. Ene blazince je natlačil v kot vrat in jih napumpal in z žico odklenil. Se je sprožil alarm ampak centralno še vedno ni delalo. sem moral od znotraj zadnja vrata odklenit in podrt sedeže da sem prišel do ključa.