Zakisanost telesa

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

joejoe

Pripravnik
30. dec 2007
812
1
16
Citat:
Dejstvo je, da je alternativna medicina pri nas priznana

Kaj to pomeni? Na kakšen način priznana? Ti jo plača ZZZS? Ti jo krije prostovoljno dodatno zavarovanje? Ali je to zgolj zarota kripto-komunističnih-medicinsko-nazadnjaških sil?




Citat:
da se npr. homeopatska zdravila dobijo tudi v lekarnah,

Ja, pa kaj pol? Tam se dobi tudi strupe, pa igle za narkomane (no ja, za sladkorne bolnike tudi). To da se nekaj dobi v lekarni, ne pomeni POPOLNOMA NIČESAR!

Citat:
da je na forumu med.over.net (ki je kar se strokovnega nadzora in zdravnikov, ki tam sodelujejo verjetno bolj kompetenten kot Alter) tudi področje za homeopatijo,

Le del med.over.net je strokoven in in zdravniško kompetenten. Tisti del, kjer so vodje forumov in svetovalci zdravniki, ki od tega nimajo profita. Forum o okulistih je čisti nateg. Forum o ekonomiji in kreditih ureja moj bivši mehanik, ki je vmes naredil par tečajev. Med.over.net je morebiti referenca na nekaterih področjih, ampak pri tem, da daje besedo tistim, ki to plačajo, pa ni edini.


Citat:
da alternativna medicina deluje tudi na živalih (placebo?) ipd.

In katera krava ti je to potrdila?????????????

EDIT: dodatek

Tole sem ravnokar dobil prek twitterja:

Citat:
New Scientist joke: What's a good gift for a homeopath? An empty box with the memory of the chocolates it once contained
vir: qikipedia
 
Nazadnje urejeno:

Ganesh

Fizikalc
14. avg 2009
2.921
0
36
Allarround
rescue.facelock.net
No ja... očitno imate nekateri kar težavice s komunikacijo in sprejemanjem različnih mnenj.
Direktna vprašanja zahtevajo direktne odgovore:
1. Zakon o zdravilstvu
2. To pomeni, da so pravno gledano izenačena z ostalimi zdravili, farmacevti morajo poznati njihove učinkovine ... torej učinkujejo. So samoplačljiva tako kot mnoga druga zdravila.
3. In ti si tisti, ki ocenjuje kateri del je OK in kateri ni? Torej, če bi npr. področje pokrival najboljši strokovnjak v SLO bi bilo zaradi tega, ker dela v privatni ordinaciji slabo?
4. Primerov je ogromno. Jaz jih poznam predvsem pri psih (odprava posledic borelije, erlihlije, zdravljenje inkotninence, vnetij pri starih psih...), kolega, ki se ukvarja s konji ima pozitivne izkušnje tudi iz tistega področja (veliko vredni, tekmovalni konji)
5. Dobra.
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.300
-8.463
113
Citat:
Uporabnik Ganesh pravi:

2. To pomeni, da so pravno gledano izenačena z ostalimi zdravili, farmacevti morajo poznati njihove učinkovine ... torej učinkujejo. So samoplačljiva tako kot mnoga druga zdravila.
Od kje si pa to neumnost potegnil?
confused-1.gif


Dobro da vem, da so Pikovit bomboni, Cedevita, obliži in Aptamil mleko tudi izenačeni z zdravili
grin1.gif
Saj jih vendar prodajajo v lekarni
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Citat:
Uporabnik Ganesh pravi:
farmacevti morajo poznati njihove učinkovine ... torej učinkujejo.

MI prosim napises katera snov je UCINKOVINA v homeopatskem zdravilu?

Verjetno ti bodo za ta odgovor podelili nobelovo nagrado. Tako da le na dan z besedo
cheer.gif
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Citat:
Uporabnik Ganesh pravi:
To pa ti njih vprašaj
wink-1.gif

Verjetno boš pričakoval kakšno kemično spojino/zvarek, katere nam radi predpisujejo zdravniki, ker/ko drugega ne poznajo, a boš razočaran.

Zvarki so dokazljivi, zato se tudi predpisujejo. Zdaj pa odgovori na vprasanje, ali pa javno naznani da palamudis v tri krasne.
 

Ganesh

Fizikalc
14. avg 2009
2.921
0
36
Allarround
rescue.facelock.net
Saj sem ti odgovoril.

Psu dam zdravila, katere mu predpiše veterinar, pa ti ne znam povedat katere sestavine so notri in kako učinkujejo. Zakaj bi moral to vedet pri potencialnem alternativnem zdravljenju?

Mater ste eni čudni.

Vi se kar ukvarjajte sami s svojimi fobijami in omejeno miselnostjo.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik joejoe pravi:
Citat:
Dejstvo je, da je alternativna medicina pri nas priznana

Kaj to pomeni? Na kakšen način priznana? Ti jo plača ZZZS? Ti jo krije prostovoljno dodatno zavarovanje? Ali je to zgolj zarota kripto-komunističnih-medicinsko-nazadnjaških sil?
Pri nas ni ravno, v EU pa je.
Plača zavarovalnica in podobno.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Some homeopathic treatment is covered by the public health service of several European countries, including France, the United Kingdom, Denmark, and Luxembourg.

http://en.wikipedia.org/wiki/Homeopathy#Regulation_and_prevalence
http://en.wikipedia.org/wiki/Regulation_and_prevalence_of_homeopathy

Avstrija: Večina zavarovalnic delno ali v celoti krije stroške homeopatskega zdravljenja in homeopatskih zdravil.

Nizozemska: Zavarovalnice delno ali v celoti krijejo stroške homeopatskega zdravljenja, vendar samo, če storitev opravi zdravnik.

Druge države, članice EU: tudi v drugih evropskih državah, razen v Sloveniji in na Švedskem, izvajajo homeopatijo registrirani zdravniki oziroma zdravniki z licenco. Očitna je tendenca, da bi jo izvajali samo zdravniki, ker naj bi bilo to za paciente najbolj varno.

http://www.zps.si/nega-sport-z...html?Itemid=627
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.732
6.341
113
z znanjem osnovnosolskega naravoslovja ti je verjetno jasno, da razlicne spojine ali elemente zapisemo z oznakami oz formulami.

No homeopati sami trdijo, da so njihova zdravila voda, kateri je bila dodana neka ucinkovina. Vendar pa nato tako spojino redcijo toliko casa, da v njej ni moc najti niti ene molekule dodane ucinkovine. Torej je le se voda. H2O.

Ocitno mi (ki ne dopuscamo drugacnih mnenj, smo zavrti, ne znamo komunicirat, ...) bolj poznamo homeopatijo kot ti, ki jo tu promoviras in bluzis o ucinkovinah v homeopatskih zdravilih.

In preden mi poves, da kljub temu da v homeopatski vodi ni nobene molekule ucinkovine, ti verjames da je not, ti predlagam, da ti jaz za 100 EUR prodam 10 litrov vode ki vsebuje sledi zlata na 10000 potenco. Kupis? Nima veze da se ga ne zazna, sledi so. Sej verjames v to ane?
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
Citat:
Uporabnik Ganesh pravi:


Psu dam zdravila, katere mu predpiše veterinar, pa ti ne znam povedat katere sestavine so notri in kako učinkujejo. Zakaj bi moral to vedet pri potencialnem alternativnem zdravljenju?

Dopuscam moznost da si dejansko nepismen.

Zdravila ki tvojemu flokiju ordinira veterinar, so popolnoma enaka kot tista ki jih dobivajo ljudje, le da so odmerki drugačni.

Torej.

Veterinar ravnotako odreja zdravila cigar UCINKOVINA je poznana, z vso svojo kemijsko in biolosko dokazljivostjo.

Cakam odgovor, ali pa ze enkrat priznaj da palamudis brez osnovnega znanja temeljnih naravoslovnih ved.
 

Ganesh

Fizikalc
14. avg 2009
2.921
0
36
Allarround
rescue.facelock.net
Jaz tebi nepismenosti ne bom pripisoval. Si pa sam dokazal svojo (ne)razgledanost, aroganco in kot je iz tvojega odgovora razvidno tudi pomanjkanje inteligence. Zelo podobno velja tudi za policajčka nad tabo (za njih je to tako ali tako znano, saj je o njih precej več vicev, ki to očitno dokazujejo, kot o homeopatih).

Potrudite se stvari še enkrat prebati, v miru, z razmišljanjem (če to sploh znate) in boste prišli do zaključkov, kaj sem pisal.

Uživajte in ... morda kaj naredite na sebi
wink-1.gif
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.732
6.341
113
no policajcek in zdravnik sta ti na treh straneh dokazala (oz dokazal si si sam), da pametujes o necem cesar ne poznas, da bi rad bi alternativec pa ceprav sploh ne ves kaj ti alternativci dajo in da razen ponavljanja enih in istih argumentov (ki sva ti jih skontrirala ze 10 postov nazaj) ne znas drugega napisat.

Tko da ni potrebe po nekih vicih, verjamem pa da boli ce ti policajcek dokaze da se o homeopatiji nimas pojma, pustiva ostalo.

Aja ti tudi lahko zacnes delat na sebi. Zacni z osnovnosolsko kemijo in biologijo.
 

Ganesh

Fizikalc
14. avg 2009
2.921
0
36
Allarround
rescue.facelock.net
Citat:
Uporabnik Apollo8 pravi:
no policajcek in zdravnik sta ti na treh straneh dokazala (oz dokazal si si sam), da pametujes o necem cesar ne poznas, da bi rad bi alternativec pa ceprav sploh ne ves kaj ti alternativci dajo in da razen ponavljanja enih in istih argumentov (ki sva ti jih skontrirala ze 10 postov nazaj) ne znas drugega napisat.

Tko da ni potrebe po nekih vicih, verjamem pa da boli ce ti policajcek dokaze da se o homeopatiji nimas pojma, pustiva ostalo.

Aja ti tudi lahko zacnes delat na sebi. Zacni z osnovnosolsko kemijo in biologijo.

grims-1.gif
Boli a?

Kaj si dokazal? Blebetal si nekaj v prazno, tako kot tudi blackjack. In kot sem že na začetku dejal... s svojimi pogledi/prepričanji na to problematiko ste nekateri na stopnji klerikalcev v času, ko niso verjeli, da je zemlja okrogla.

Lahko se še tako šopirita in blebečeta in zaradi mene tudi onanirata na kvazi argumente katere postavljata a dejstvo ostaja: alternativna medicina obstaja, je priznana (v tujini bolj kot pri nas) in deluje. Naloga zdravnikov bi morala biti, da vedo kdaj se jo splača posluževati. Če nekateri tega s svojim omejenim spektrom delovanja možganov ne morejo(-te) sprejeti je to tisto, kar v tej temi že skozi govorim: njihov oz. vaš problem.

In osnovna napaka je, da nekateri želite lastne probleme vsiljevati še drugim namesto, da bi jim pustili lastno razmišljanje.

End of discussion for me.

p.s.: Za tebe pa še vedno vem, da te bo žrlo, ker ne moreš iz svoje kože, da ne bi svojega mišljenja vsiljeval še drugim. In tukaj moraš na sebi postoriti še marsikaj.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.483
113
Opažam da nekateri na noben način ne upajo podvomit o avtoritetah.

Sam nisem blind beliver o alternativnih načinih zdravljenja, tako kot tudi nisem blind beliver o zahodnih načinih zdravljenja (v moji glavi ima oboje svoje mesto)
Sem mnenja da bi se obe smeri morali raziskovat in SODELOVAT saj se gre za dobro vseh. In ko obe strani zavaračata drugo opcijo to ni napredek ampak ravno obratno. In potem imamo dva tabora, eden ki neomajano vrjame v eno in drugi tabor ki vrjame v drugo. In ko pride do težav (ker ne vem veliko o medicini bom dal 2 bedna primera) recimo zlom, takrat greš k zahodni medicini. Če si depresiven in greš po par tablet v končni fazi nisi rešil nič ker je problem drugje kot pa ga naslavljajo tablete.
Veliko pa je nategov, sploh pri alternativni medicini - s tem se popolnoma strinjam.

ps: ko sem bil mulc sem bil v bolnici ker me je bolel trebuh. Zdravniki so ugotovili da je kriv slepič in so hotel naredit operacijo. DAN pred operacijo smo pa ugotovili da ni slepič ampak zabasano črevo, ki je na drugi strani kot slepič. Od takrat dvomim o vseh avtoritetah ker so tudi oni zmotljivi.
ps2: včasih pomaga že to da možgane prepričaš da si nekaj vzel kar ti bo pomagalo. Tukaj se spomnim nekega poskusa o podganah kjer so imeli 2 bazena in v enem bazenu je bil na sredini otoček kjer je podgana lahko stala brez da bi ji bilo treba plavat. Podgane ki so bile brez otočka so kmalu obupale in se predale (bi utonile ampak so jih rešili za test no2). Podgane ki so imele otoček so seveda stale na otočku ko so ga našle.
Potem pa so dali tiste podgane ki so bile brez otočka v bazen kjer je bil otoček. Ker so vedele "da ni upanja" so se spet kmalu predale brez da bi se poskusile rešit - niti niso probavale. Ko pa so dali podgane ki so prej imele otoček v bazen brez otočka se one niso predale. Spet so iskale tist otoček in to dvakrat dlje kot tiste ki so bile brez otočka v prvem testu.
Razumem da bodo nekateri lahko potegnili povezavo med vsem tem, drugim bo to gibberish.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.483
113
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Citat:
Uporabnik cappy pravi:
Torej si nam ravnokar rekel da naj ne delimo svojim mnenj in izkušenj?

Kaj pa
Glava me boli.
Poskusi z aspirinom, pri glavobolu baje pomaga.
Kako je to drugače?
Saj ne, da je aspirin čisto slučajno ena taka zadeva, za katero je prav lepo dokazano, da uspešno deluje proti manjšim in srednjemočnim bolečinam. Torej s tvojim predlogom ni nič narobe.

Predlog "na čelo si daj piramido in v žep protibolečinske kamne, to baje pomaga" pa nekako ne bo dober.
Se strinjam da je dokazano da aspirin pomaga pri manjših in srednjemočnih bolečinah. (side effectov ne štejemo)

Zakaj pa nekoga sploh začne bolet glava? Razlogov je več kajne?
Eden izmed njih je dehidracija(maček recimo, we can all relate to that) in tukaj ko vzameš aspirin glava sicer neha bolet ampak težave pa nisi rešil. (nekateri bodo trdili da si jo, in imajo prav. Na kratek rok.)

Torej še vedno ne razumem zakaj nekdo kar reče je sveto in pravilno, kar pa nekdo drug predlaga kar ni konvencionalna metoda pa bullshit in mora biti zatirana.
Saj vsak lahko izraža svoja mnenja, saj imamo svobodo govora. Ali pa to le velja za točno določeno mislenost?

V končni fazi pa mora vsak sprejet posledice svojih odločitev, nekateri tudi s svojim življenjem.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.