Zakaj USA niso (več) najboljša država na svetu

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
32.993
5.715
113
blizu močvirne prestolnice
Super, hvala za info. Imaš morda še številke o ilegalnih migrantih v SLO in na Madžarskem v letu 2017 ter za bolj jasno sliko razvoja dogajanja še za leto 2019?
In ko vkalkuliraš še to v enačbo ugotoviš, da tvoja izjava o manj težavah v primeru Cerarjeve politike ne drži niti približno.

Aja pa še to - "ne vem sicer zakaj" ampak nekateri konstantno pozabljate, da so problem ilegalni migranti in ne legalni tako da zavoljo bolj realnega prikaza predlagam večji fokus na ilegalne migracije.
Tako je. Tam so evropski migrantje na Zahod pa prihajajo temni in zeleni.
 

Peter Klepec

Majstr
24. jan 2019
3.081
434
83
V tem primeru prav zares.

Kar se pa številke 20.000 tiče pa jih je dejansko 26.087, vključujoč april 2019, seveda. Govorim o izdanih dovoljenih za prebivanje.
Matey, nisi napisal zgoraj da govorimo o ilegalnih migrantih? Ta številka se nanaša na izdana dovoljenja za prebivanje, tukaj imaš poleg tistih nekaj prosilcev za mednarodno zaščito z odobrenim statusom tudi vse delavce, študente, združitve družin in kar je še ostalih izdanih dovoljenj za stalno in začasno prebivanje. Prosilce za azil imaš v tistih mojih drugih linkih.
Menda ja ne mislite da je bilo izdanih v treh mesecih skoraj 30.000 dovoljenj za prebivanje prosilcem za mednarodno zaščito?
In še nekaj, kar vpliva na statistiko.
Primer: delavcu iz Bosne Slovenija izda recimo prvo delovno dovoljenje za veljavnost treh let, kljub temu pa mora vsako leto znova zaprositi za enotno dovoljenje za prebivanje in delo, torej v teh letih na osnovi enega DD dobi 3x izdano ED, čeprav neprekinjeno dela v Sloveniji. Te ED imaš zavedene v statistiki kot izdano dovoljenje za začasno prebivanje.

edit:
Floki
v temah o migracijah v Sloveniji so mi že dolgo nazaj prepovedali pisati. Odgovor imaš zgoraj.
Tukaj pa še odobrene prošnje za mednarodno zaščito - glej odločanje v postopkih za mednarodno zaščito - podatek v rubriki priznan status.
http://www.mnz.gov.si/si/mnz_za_vas/tujci_v_sloveniji/statistika/

Matey pač na veliko meša jabolka in hruške.

Matey
če že koristiš moje linke, potem podatke vsaj pravilno interpretiraj prosim. Upam, da boš svoje podatke v meni prepovedani temi ustrezno dopolnil oziroma popravil.
 
Nazadnje urejeno:

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.622
14.316
113
Daj ne bluzi. Številka 26.000+ izdanih dovoljenj za bivanje se nanaša na aktualne migrante, ki so v 99% iz BV in S Afrike.
Od tega jih je manj kot 2000 za stalno prebivanje (natančno 1907 dovoljenj), ostalo je vse začasno, torej gre za mednarodno zaščito. Dal sem link do vira, je vse lepo pregledno, če si pa še naprej zatiskaš oči pa to še ne pomeni, da je treba še naprej klasično v tvojem stilu navajat dezinfomacije.

Še enkrat, da si lahko vsak vse sam pogleda, brez dodatnega vpliva petrinih zavajanj: http://www.mnz.gov.si/si/mnz_za_vas/tujci_v_sloveniji/statistika/
 

Peter Klepec

Majstr
24. jan 2019
3.081
434
83
Daj ne bluzi. Številka 26.000+ izdanih dovoljenj za bivanje se nanaša na aktualne migrante, ki so v 99% iz BV in S Afrike.
Od tega jih je manj kot 2000 za stalno prebivanje (natančno 1907 dovoljenj), ostalo je vse začasno, torej gre za mednarodno zaščito. Dal sem link do vira, je vse lepo pregledno, če si pa še naprej zatiskaš oči pa to še ne pomeni, da je treba še naprej klasično v tvojem stilu navajat dezinfomacije.

Še enkrat, da si lahko vsak vse sam pogleda, brez dodatnega vpliva petrinih zavajanj: http://www.mnz.gov.si/si/mnz_za_vas/tujci_v_sloveniji/statistika/
Matey:
od tvojih 26.087 izdanih dovoljenj za prebivanje, ki so po tvojih trditvah 99 % iz BV in S. Afrike, jih je:
15.533 iz BIH
132 iz Črne gore
4385 iz Kosova
4327 iz Srbije
680 iz Rusije
202 iz Kitajske
in tako dalje... glej tabelo

edit:
dodala sem citat, da ne bo kdo rekel da lažem o tem kar piše Matey
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: jest5

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.622
14.316
113
Ljubi Jezus, tebi se pa res ne sanja o čem pišeš in katero statistiko gledaš.
heh.gif


Brez naslova.jpg
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.622
14.316
113
Sem. Iz Sirije pa kao ni nobenega, iz Iraka pa kar trije (3). Pa večina jih je rojenih 1.1.2000, samo ene par jih je rojenih 14.6.1998 :aplauz:

If you catch my drift :fredi::aplauz:
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.622
14.316
113
Niti v sanjah. Si me prehitro citirala, itaq vsa s peno na ustih...sem dopolnil post ravno zaradi možnosti boljšega razumevanja. Se beremo čez par ur pa da vidim, če ti je potegnilo.
 

Peter Klepec

Majstr
24. jan 2019
3.081
434
83
Sem. Iz Sirije pa kao ni nobenega, iz Iraka pa kar trije (3). Pa večina jih je rojenih 1.1.2000, samo ene par jih je rojenih 14.6.1998 :aplauz:

If you catch my drift :fredi::aplauz:
Saj ne vem zakaj delaš norca iz sebe.
Glej moj drugi link - priznan status za mednarodno zaščito.
Ker očitno ne odpiraš linkov in ne razumeš podatkov:

Letos je bilo vloženih 1.111 prošenj za mednarodno zaščito, rešenih je bilo 953, priznanih statusov je bilo 26 (z besedo šestindvajset)
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.622
14.316
113
Da ne dojemaš dejstev in zavajaš / lažeš? Ja, že dolgo nazaj.

BatLOL.jpg


Najboljš da zdaj porabim zadnjih 5min prostega časa za to, da ti obnovim vse skupaj od začetnega spora z 123, ki si mu medvrstično očitala zmišljevanje podatkov glede migrantov in pridobljenih dovoljenj do samega zaključka, kjer se ugotovi, da ima tip prav, zraven pa ti vedno kot v faking vseh primerih začneš bluzit in zapenjat v vse možno zraven, da se ja čimbolj izgubi tista rdeča nit debate. Sej je ql. Več sreče prihodnjič.
 

Peter Klepec

Majstr
24. jan 2019
3.081
434
83
Najboljš da zdaj porabim zadnjih 5min prostega časa za to, da ti obnovim vse skupaj od začetnega spora z 123, ki si mu medvrstično očitala zmišljevanje podatkov glede migrantov in pridobljenih dovoljenj do samega zaključka, kjer se ugotovi, da ima tip prav, zraven pa ti vedno kot v faking vseh primerih začneš bluzit in zapenjat v vse možno zraven, da se ja čimbolj izgubi tista rdeča nit debate. Sej je ql. Več sreče prihodnjič.
to, da noben izmed vaju nima prav, pa sploh ni pomembno, kajne?
Kakorkoli, meni se zdi velika razlika med 26.000 dovoljenji kot pravita vidva in 26 kot je v resnici priznanih statusov za mednarodno zaščito. Da o ostalem sploh ne govorim.
Kaj pomeni tistih 26.000 + izdanih dovoljenj sem ti pa že napisala in obrazložila. Samo brati in razumeti napisano je potrebno.

edit:
Lepo prosim moderatorja Kamele0N , da prestavi teh nekaj postov v temo o migrantih v Sloveniji, kamor spadajo. Hvala.
 
Nazadnje urejeno:

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.622
14.316
113
Pol res ne bo šlo čez da ugotoviš kaj je dejansko na stvari? Škoda. Samo brati in razumeti napisano je potrebno.
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Google in Intel prekinila sodelovanje s Huaweijem
Kitajski pametni telefoni odslej naprej uporabni samo še za klicanje.:fredi:

Kaj to pomeni za lastnike Huaweijevih telefonov? Obstoječi več ne bodo omogočali osveževanja Androida, tudi glede varnosti, ali novosti v Google Play Storu, na katerem uporabniki dostopajo do aplikacij. V Huaweiju bodo morali poslej uporabljati javno različico Androida, imenovano Android Open Source Project, ki pa ne zajema standardnih aplikacij, kakršne so Gmail, Google Maps, Google Photos ali Youtube.

Googlu so sledili tudi ameriški proizvajalci čipov in mikročipov. Tudi Intel, Qualcomm, Xilinx in Broadcom so se že prilagodile novi Trumpovi liniji in prekinile sodelovanje s Huaweijem. Ameriška trgovinska zveza je dodala Huawei tudi na seznam, ki prepoveduje podjetju nakupe ameriške tehnologije, ne da bi to odobrila vlada.

https://t.co/zSEcq2rZQh