Zakaj USA niso (več) najboljša država na svetu

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.201
5.584
113
Tako kaež.
Izrael se bo boril za demokracijo do zadnjega ZDA vojaka.

Zanimivo bo spremljati odziv Eu podpisnic sporazuma.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.408
5.387
113
auto_download-1815257038241525703851.jpg


White House announces Jerusalem embassy opening attendees
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Korejski debeluhar na zasebno srečanje z največjim mirovnikom Trumpom, putinu pa veleposlanike izganjajo iz držav in mu nabijajo raznorazne sankcije :valjamse:

Screenshot_20180510-171210.jpg
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.610
14.306
113
Največji mirovnik je napisal :aplauz:

Ker je ZDA predsednik (ne glede na to, kdo to dejansko je) zgolj lutka v rokah lobijev, ta oseba realno gledano pač ne more niti biti mirovnik, kaj šele največji med njimi. Zadnji res dober (glede na namen) predsednik ZDA je bil JFK in dobro vemo kako se je zgodba končala ravno zaradi tega, ker ni želel biti marioneta lobijem in dolarju.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.641
3.881
113
Največji mirovnik je napisal :aplauz:

Ker je ZDA predsednik (ne glede na to, kdo to dejansko je) zgolj lutka v rokah lobijev, ta oseba realno gledano pač ne more niti biti mirovnik, kaj šele največji med njimi. Zadnji res dober (glede na namen) predsednik ZDA je bil JFK in dobro vemo kako se je zgodba končala ravno zaradi tega, ker ni želel biti marioneta lobijem in dolarju.

Glede da obožuješ miljardenega Putina, ki svoje nasprotnike trpa u čuze, politični opoziciji pa obeša smešna kazniva dejanja, ter zapira malopridne "po lastni izbiri" oligarhe....
Toliko svobode govora kot ga imaš v Ameriki proti Trumpu, ti v tvoji opevani Rusiji niti 1% ne najdeš.

Razlika me Putinom in Trumpom je ta, da je en miljarder z podjetništvom, drugi pa z lopovščino in minimalno prijavljenim dohodkom. 20 miljovnov Rusov pa na takem standardu kot v Afriki.

potem pa pride tvoje moraliziranje.
Si teoretik, to se vidi...

Ameriška demokraija (v Ameriki) je 300 let pred Ruskim rdečim populizmom.
 
  • Všeč mi je
Reactions: endvatri

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.610
14.306
113
Kakšen fail že pred prvo vejico potem pa še cel kup njih za njo. Škoda besed za tvoj generičen odgovor "ZDA VS Rusija" in "če nisi z nami si proti nam" sistem. Vse kar sem spisal je bila kritika oznake mirovnik za predsednika ZDA, res nisem vedel, da sem zraven pisal še hvalospeve Putinu.

Naslednjič bodi raje tiho, če ne dojemaš na kaj repliciraš. Bo bolje kot pa tole klasično spamanje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ishtar007 in Gatto

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.963
3.761
113
Ljubljana
hmpg.net
"Razlika me Putinom in Trumpom je ta, da je en miljarder z podjetništvom, drugi pa z lopovščino in minimalno prijavljenim dohodkom"
O Putinu drži, za prvega pa ne verjemi Alterju, poglej ameriški tisk ali pa uradne ameriške podatke o davčni prijavi Trumpa. A ja ne moreš, ni prijavil davka:)
 

endvatri

Guru
2. mar 2018
18.476
3.137
113
Kako bo prijavil davek če ne prejema predsedniške plače? Ni taka lažniva zgagasta sraka kot bosanka tomićka ko se je drla poslance na minimalce in ste jo potem veselo volili.
 

optiplex

Guru
13. dec 2015
5.641
3.881
113
"Razlika me Putinom in Trumpom je ta, da je en miljarder z podjetništvom, drugi pa z lopovščino in minimalno prijavljenim dohodkom"
O Putinu drži, za prvega pa ne verjemi Alterju, poglej ameriški tisk ali pa uradne ameriške podatke o davčni prijavi Trumpa. A ja ne moreš, ni prijavil davka:)

Nerazkritje davčne napovedi je eno. Ni pa to utaja.
Če pa v kaj verjemem, pa je davčna Amerike. Strpa v zapor če si Jordan.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.653
1.576
113
Torej, Trump je skinil deal z Iranom, EU se temu trdno upira in vztraja da za njih deal ostaja in da prvič v zgodovini ne bodo slepo sledili jenkijem. Zdaj pa gremo sprejemat stave, kdo bo prvi klecnil: Terezika, Angela, ali oni francoski šmrkavec, ki je mnenja da je Francija še vedno neki faktor v svetu. Jaz stavim vse na Tereziko.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.610
14.306
113
Torej kdo po tvojem mnenju je mirovnik. Ta največji na svetu.
Ime in priimek prosim.

Huh, ta dejansko ni lahka, definitivno pa to ni Putin :D Poanta mojega posta ni bila v tem ampak v (ne)objektivnosti določanja, saj po mojem mnenju predsednik ZDA pač ne more biti nek težek mirovnik. Zakaj tako menim sem pa povsem jasno napisal že prej. Tudi glede Nobelove nagrade za mir, ki jo je prejel Obama, bi se dalo razpredati o sami upravičenosti. Ne moreš biti označen za (največjega) mirovnika na podlagi enega ali dveh dejanj, ki dejasnko peljejo k miru, istočasno/prej/potem pa izvedeš 3x več dejanj, ki peljejo v vojno. Mi je povsem jasno, da predsednik ZDA nima neke velike izbire pri tem (lobiji pa to) ampak da se ga pa kuje v zvezde kot mirovnika zaradi enega dejanja mi pa tudi ni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: B81 in Kamele0N