Zakaj USA niso (več) najboljša država na svetu

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.868
5.468
113
Si pa zgoraj potrdil staro levičarsko mantro.......kdor ni znami (ne razmišlja kot mi LEVIČARJI)......je kontra nam! Druge opcije ni! Ova IE Niš televizija nije u bojama :D
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.868
5.468
113
Čakam samo še da se ROGovci z Jagababo na čelu začnejo množično vpisovat na alter.si in nas zasujejo z političnim spamom :D Ker nismo po njihovem okusu....oz nismo KUL al kako se zdej reče pravi smeri/politični struji....
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.958
3.754
113
Ljubljana
hmpg.net
KUL = Koalicija Ustavnega loka po definiciji ustavnega loka ne more biti smer.
Izraz izhaja iz povojne politične zgodovine Italije, pomen pa bi bil branik pred rušenjem ustavne ureditve .
Temeljno pravilo ustavnega loka je bilo, da si nobena od teh strank ne na državni ne lokalni ravni, ni smela sodelovati s stramkamo, ki bi se naslanjale na izročilo fašistov.

Torej ustavni lok ni smer, je zgolj skupina, ki noče v smer, ki bi državo vrnila na pota diktature, vseeno pa je ali zmagajo levi/desni.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.868
5.468
113
Torej ustavni lok ni smer, je zgolj skupina, ki noče v smer, ki bi državo vrnila na pota diktature, vseeno pa je ali zmagajo levi/desni.

Nisi niti updejtan, kaj se te dni dogaja pri naših SJW borcih...........pa naj te resno beremo še o tem kaj NAJ bi se dogajalo v Ameriki ;)

"Jasno je, da pravo ni na naši strani, ampak naš boj ni legalni boj, ni pravni boj. Naš boj je politični boj,"
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
KUL = Koalicija Ustavnega loka po definiciji ustavnega loka ne more biti smer.
Izraz izhaja iz povojne politične zgodovine Italije, pomen pa bi bil branik pred rušenjem ustavne ureditve .
Temeljno pravilo ustavnega loka je bilo, da si nobena od teh strank ne na državni ne lokalni ravni, ni smela sodelovati s stramkamo, ki bi se naslanjale na izročilo fašistov.

Torej ustavni lok ni smer, je zgolj skupina, ki noče v smer, ki bi državo vrnila na pota diktature, vseeno pa je ali zmagajo levi/desni.

aha, to bo:

fajon-kidric.png
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Tak je pač zahodni svet v katerem vsi pisoči tukaj živimo! V zadnjem času postaja vedno bolj izrojen....predvsem zaradi leve agende ki hoče spreminjat uveljavljena pravila "na vrat, na nos"........brez konsenza z drugimi (kako rasistično od vas levičarjev!!!), zato je neumno da se obtožujemo en drugega ker smo v tem zosu vsi.
Obstajajo pa tudi drugi sistemi....prestop po želji ;)

Kaka nova pravila? To da nekateri ljudje dobivajo več pravic ni nič narobe. Sej beli ne bodo nič na slabšem zaradi tega
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.954
9.095
113
39
MB
A pol ne bo njegova zena vodla tega ko ma dr v nazivu? Sicer ni doktor medicine ampak ekstremnih levičarjev to ni zmotlo :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.868
5.468
113
Kaka nova pravila? To da nekateri ljudje dobivajo več pravic ni nič narobe. Sej beli ne bodo nič na slabšem zaradi tega
ModeLLL.....jst sm bele polti......in mi ni do 300 novih spolov......ni mi do tega da bi mel nekdo več umetno pridobljenih pravic samo na podlagi barve kože (čeprav poglej neprofitna stanovanja).....

Ni mi do kvot.......da mi bodo remejke 90s filmov igral liki ki tja originalno sploh ne spadajo.

In še najmanj mi je pa do tega da mi kdo vse to hoče vsilit na silo ker nam večini ni do tega......in mu je jasno da mu drugače ne bo ratalo kot z silo....
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
ModeLLL.....jst sm bele polti......in mi ni do 300 novih spolov......ni mi do tega da bi mel nekdo več umetno pridobljenih pravic samo na podlagi barve kože (čeprav poglej neprofitna stanovanja).....

Ni mi do kvot.......da mi bodo remejke 90s filmov igral liki ki tja originalno sploh ne spadajo.

In še najmanj mi je pa do tega da mi kdo vse to hoče vsilit na silo ker nam večini ni do tega......in mu je jasno da mu drugače ne bo ratalo kot z silo....

Evo ena zadeva iz Dworkinove knjige iz leta 2000 (Ronald Dworkin je bil eden največjih pravnih in filozofskih mislecev modernega časa) ...

Pozitivna diskriminacija je v ZDA (t. i. affirmative action) v bistvu diskriminatoren sistem ukrepov, ki naj bi vsaj deloma ublažili dolgotrajno zgodovinsko in nemara še sedanjo diskriminacijo. Ti ukrepi veljajo v ZDA predvsem na področju spolne in rasne diskriminacije za zaposlovanje, sprejem na univerze, javna dela. Dworkin opozarja, da je sistem pozitivne diskriminacije v "krizi" predvsem na univerzah. Pri tem navaja stališča kritikov pozitivne diskriminacije na tem področju. Zaradi nje so se v več desetletjih njenega delovanja znižali standardi izobraževanja, ker je dopuščala študij študentom, ki niso bili dovolj sposobni za najvišje študijske dosežke, ter da je celo povečevala rasno nestrpnost. Pri tem Dworkin opozarja: (a) na politične ukrepe, ki so vsaj v državi Kaliforniji v drugi polovici devetdesetih let prejšnjega stoletja težili k odpravljanju pozitivne diskriminacije; (b) na pravna stališča nekaterih najvišjih sodišč zveznih držav, ki se nagibajo k razglasitvi pozitivne diskriminacije za protiustavno. (Poglavja iz filozofije in teorije prava, M. Novak)

Tematika torej še zdaleč ni nova. Ampak vsa mnenja največjih strokovnjakov kaj malo zaležejo, če so v ozadju globoki politični interesi in kapital, ki lahko vplivajo na medije in posledično na množice.

Tudi pri nas imamo vzpostavljen sistem pozitivne diskriminacije glede Romov. Poleg tega pa imamo v Kazenskem zakoniku eno zelo zanimivo določbo, ki bi lahko kdaj v prihodnosti ob povečani rasni mešanosti in norcih z določenega političnega pola predstavljala težave. In sicer:

Kdor javno spodbuja ali razpihuje sovraštvo, nasilje ali nestrpnost, ki temelji na narodnostni, rasni, verski ali etnični pripadnosti, spolu, barvi kože, poreklu, premoženjskem stanju, izobrazbi, družbenem položaju, političnem ali drugem prepričanju, invalidnosti, spolni usmerjenosti ali katerikoli drugi osebni okoliščini, in je dejanje storjeno na način, ki lahko ogrozi ali moti javni red in mir, ali z uporabo grožnje, zmerjanja ali žalitev, se kaznuje z zaporom do dveh let.

Enako se kaznuje, kdor na način iz prejšnjega odstavka javno širi ideje o večvrednosti ene rase nad drugo ali daje kakršnokoli pomoč pri rasistični dejavnosti ali zanika, zmanjšuje pomen, odobrava, opravičuje, smeši ali zagovarja genocid, holokavst, hudodelstvo zoper človečnost, vojno hudodelstvo, agresijo ali druga kazniva dejanja zoper človečnost, kot so opredeljena v pravnem redu Republike Slovenije.

(1. in 2. odst. 297 KZ-1)

Malenkost parafrazirano to pomeni, da bodo nekoga, ki se ne bo strinjal s to moderno politično agendo, lahko kaj hitro sodno preganjali. To so zelo široke določbe, pojem "javno" se da interpretirati kar široko in glede na to, da določeno podlago v zakonodaji že imamo, bi znalo biti v prihodnosti kar pestro. Že tale forum je npr. javen. In ker se, roko na srce, da žal pravo kar lepo manipulirati, bo najbrž potrebno biti hudičevo previden z besedami.

Npr. na področju klasičnih IQ testov je že dolgo znano, da med rasami obstajajo določena odstopanja v inteligenci. V povprečju so črnci dosegali slabše rezultate od belcev (Azijci pa višje od belcev). Res je, da so rezultati odvisni tudi od okolja (npr. ameriški črnci so dosegali boljše rezultate od afriških), ampak če jaz to javno napišem, lahko tvegam, da me kdo zato sodno preganja. To se lahko hitro interpretira, da poveličujem belo raso (pa je ne, briga me za raso, dokler je človek kot človek dober). Sedaj pa dokazuj pred sodiščem, da te navedbe niso resnične. Ne vem, če je tak sistem pravšnji.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N