Zakaj SMS s šumniki razdeli na več delov?

nadebudnez

Pripravnik
4. okt 2010
243
0
16
Jaz in punca uporabljava Samsung galaxy S 2.
Ko jaz pošljem SMS s šumniki ga pred pošiljanjem ne razdeli na več delov, prejemnik dobi en dolg SMS.
Ko punca pošlje SMS s šumniki ga pred pošiljanjem razdeli na več delov, prejemnik dobi več krajših SMS-ov.

Vem, da je za to ena nastavitev, ki sem jo jaz moral pred meseci nastaviti in mi je potem v redu delalo (ni razdelilo SMS-a), vendar se ne spomnim katera, da bi telefon uredil tudi punci.

Lahko kdo pomaga?
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Problem pri punci je v tem, da pošlje predolg SMS. Šumniki zavzamejo več 'prostora' zaradi informacije o kodiranju. Je odvisno od telefona za koliko ti ga skrajša, ampak en sam šumnik ti lahko največjo dolžino enega SMS-a skrajša celo na 70 znakov (iz 160).
 
22. jul 2007
1.394
43
48
Poglej v nastavitve, če imate enake za sporočila, kar se tiče razdelitve sms-jev v telefonu. Ampak ponudnik storitev bo zaradi tehničnih omejitev, takšno sporočilo, še vedno razdelil na 2 ali več sms-jev, pač odvisno kolk bo znakov; in tako tudi zaračunal.
 

nadebudnez

Pripravnik
4. okt 2010
243
0
16
to vse vem, mi žal nič ne pomaga
treba je nastaviti neko nastavitev...

mogoče kaj v zvezi z APN točkami za MMS?
 
22. jul 2007
1.394
43
48
Citat:
Uporabnik nadebudnez pravi:
to vse vem, mi žal nič ne pomaga
treba je nastaviti neko nastavitev...

mogoče kaj v zvezi z APN točkami za MMS?
A nastavitve za sporočanje imata pa enako nastavljene????
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.771
626
113
Citat:
Uporabnik nadebudnez pravi:
to vse vem, mi žal nič ne pomaga
treba je nastaviti neko nastavitev...

mogoče kaj v zvezi z APN točkami za MMS?

MMS pa SMS sta dve čisto različni stvari. Problematični so šumniki, zato jih ne uporabljaj(ta). Nekateri telefoni imajo nastavitev, da izklopiš posebne znake - takrat ti telefon pri pošiljanju šumnike avtomatsko pretvori v sičnike, ampak te nastavitve na Androidu še nisem zasledil.
 

nadebudnez

Pripravnik
4. okt 2010
243
0
16
za pošiljanje SMS-ov uporabljava program "Handcent SMS"
in te nastavitve imava enake (vsaj mislim, da jih imava vse, jih je namreč veliko)
 
22. jul 2007
1.394
43
48
Če misliš, da jih imata potem jih sigurno nimata
grin1.gif
, če tebi smsjev ne razdeli, njej pa jih, ima ona nekje eno kljukico več. Pač ne poznam tega programa in ne vem točno, mora pa biti nekje med nastavitvami pošiljanja ena kljukica pri -"razdeli velika sporočila"(razdelitev sporočil, ko dolžina presega 160 znakov)-ali pač nekaj v tem smislu. Pač malo poglej.
 

Alko_man

gps navigator
26. avg 2007
972
1
18
Citat:
Uporabnik nadebudnez pravi:
za pošiljanje SMS-ov uporabljava program "Handcent SMS"
in te nastavitve imava enake (vsaj mislim, da jih imava vse, jih je namreč veliko)

Poglej: Settings --> Send message settings --> Split 160 --> nastavi na Don't split
 

nadebudnez

Pripravnik
4. okt 2010
243
0
16
Citat:
Uporabnik Alko_man pravi:
Citat:
Uporabnik nadebudnez pravi:
za pošiljanje SMS-ov uporabljava program "Handcent SMS"
in te nastavitve imava enake (vsaj mislim, da jih imava vse, jih je namreč veliko)

Poglej: Settings --> Send message settings --> Split 160 --> nastavi na Don't split

super, to je rešilo zadevo!
hvala
 

nadebudnez

Pripravnik
4. okt 2010
243
0
16
nekdo ji je moral enkrat spremeniti oz. si je sama po nesreæi, ker so ji SMSi delovali v redu, do predkratkim
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Skrajni čas, da se navadiš, da si vedno kriv ti! Punce nikoli ničesar ne spreminjajo, po možnosti telefona še pipnejo ne.
cheer.gif
 

ahmed

Fizikalc
23. sep 2007
2.415
98
48
Aha, ok, je pa cudn da ma v nastavitvah split160, k pr sumnikih pride v postev kvecjemu split 70
smile-1.gif