Zakaj ko sem na wifiju ne dela net?

tjuren

Fizikalc
19. nov 2007
2.440
1
36
Priklopljen sem na en wireless in ko recimo kliknem send/receive pri mailu mi to tudi naredi, ko pa hočem na net preko opere 8.65 pa se ne premakne nikamor. In tudi pri nekaterih programih sem opazil, da ko sem na wi-fi ne zazna interneta.
 

badguy777

PDA maher
22. jul 2007
4.478
0
36
MB Okoliš
Si vnesel DNS naslove v router oz. na pc?? Brez dns-a tudi meni ni odpiral html strani, povezal pa je se brez problema. lol

IP naslova pa nisem vpisoval, ampak nastavil na AUTO.

btw V napačnem podforumu sprašuješ.
17758-icon_confused.gif
 
Nazadnje urejeno:

tjuren

Fizikalc
19. nov 2007
2.440
1
36
Nisem, ker nimam dostopa do routerja oz. pc-ja. ampak samo do mreže. Lahko to kako drugače rešim?
 

tjuren

Fizikalc
19. nov 2007
2.440
1
36
V službi sem in sem na njihov wireless povezan. Kodo za dostop vem in to je to. V router pa nimam dostopa, oz. se niti ne znam s tem igrat, zato obstaja bojazen, da kaj naredim narobe.

Pač, vklopil sem wlan, s povezal in to je to. Strani mi pa ne odpre.
 

Jest

iPhone Guru
26. jul 2007
15.342
676
113
Medvode / Slovenija
www.mobile.si
Potem pa bo verjetno najbolje, ce to vprasas skrbnika omrezja... Ker ni nujno, da je dovoljeno surfnaje preko brezzicnega omrezja... Lahko je tudi se dodatno zaklenjeno na MAC adreso... ali pa je samo blokiran promet, dokler te skrbnik ne avtorizira...

Prevec neznank je, da bi to resili tukaj preko foruma...
smile-1.gif
 

tjuren

Fizikalc
19. nov 2007
2.440
1
36
Ne verjamem, da bi kaj zaklepali, ker se wireless rabi samo parkrat na leto in sploh ne vem zakaj je vklopljen. Je pa res, da če sem s compom povezan na wireless, potem net dela ok!
 

badguy777

PDA maher
22. jul 2007
4.478
0
36
MB Okoliš
Inštaliraj si brezplačen klient za omrežja: http://www.securew2.com/products/ (Tega uporabljam za povezovanje na eduroam omrežje. )

Nato pa ga izbereš , tam kjer dodaš novo wifi omrežje in greš skozi nastavitve: settings- connections- wifi- network name, authentication, EAP type: tukaj izbereš securew2.
Probaj se malo poigrat s tem, če ne pa še vedno lahko vprašaš na firmi, zakaj ne dela.