Etui za telefon ne dela ?

jesen

Pripravnik
18. okt 2010
565
5
18
Imel sem boljši etui za telefon, pri katerem se je ob odprtju telefon lepo vklopil, ko si ga zaprl pa izklopil. Po dalj časa se je precej opraskal, sem nabavil drugi bolj navaden etui,
pri katerem telefon ne reagira na odpiranje ali zapiranje. Zanima me, v čem je bistvo delovanja etuija, da ta zazna odpiranje ali zapiranje ?
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Kot prvo ali imaš vklopljeno to nastavitev. Po vsej verjetnosti jo imaš, če ti na starem etuiju to še vedno deluje.
Kot drugo pa imajo nekateri od teh etuijev v notranjosti magnetek, ki vklaplja oz. izklaplja zaslon.
Ja neki cheap etuiji tega nimajo.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.113
2.468
113
Original Samsung etui so imeli zadaj kontakte in najbrž stikalo in cel etui je bil kot pokrov baterije. Ko si odprl etui se je prižgal ekran.
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.506
289
83
jesen

Za ker telefon pa sploh gre?

Daniel

Ja to so meli stari Samsung telefoni dokler je blo možno odstranit zadnji pokrovček.. Sedaj je vse v sprednjem pokrovčku ovitka če gre za orginalen ovitek za Samsung ;)
 
Nazadnje urejeno:

jesen

Pripravnik
18. okt 2010
565
5
18
Gre za Samsung A5 2016. Če ga dam v stari etui dela, v novem ne dela. Stari je trda plastika, na pokrovu ima znotraj na vogalu v velikosti 2 centa neko 2mm debelo nalepko. Tudi če na telefon naslonim star zgornji del in ga odpiram ne dela.
 

Oktopusy

Fizikalc
3. apr 2011
1.678
42
48
Če ti starega ni škoda poskusi vzet dol tisto nalepko pa boš videl kaj je spodaj in daj to na novega na isto mesto mogoče bo delovalo.
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.506
289
83
Dvomim da lahko odstrani tole kar obkorženo na sliki (ker je plastika) . Ker tole je tisto kar telefon prepozna kar je prej bilo na zadnjem pokrovčku ko si še lahko odstranil zadnji pokrov sedaj je vse na sprednjem pokrovu ovitka.. ;)
a5 2016.JPG
 
  • Všeč mi je
Reactions: jesen

jesen

Pripravnik
18. okt 2010
565
5
18
Dvomim da lahko odstrani tole kar obkorženo na sliki (ker je plastika) . Ker tole je tisto kar telefon prepozna kar je prej bilo na zadnjem pokrovčku ko si še lahko odstranil zadnji pokrov sedaj je vse na sprednjem pokrovu ovitka.. ;)
Poglej priponko 22673
Točno tako zgleda, je z notranje strani zgornjega pokrova etuija. Toda zakaj če ta pokrov položim (zaprem) na displej v enak položaj kot prej - ne reagira ? Bi torej moral od zadaj biti tudi zadnji del tega etuija ?
 

Lord_Raiden

Majstr
2. nov 2007
4.506
289
83
Daj poglej na zadnjem delu ovitka če znotraj kaka udolbina na isti poziciji ki je tisti okrogla ploščica? (spodaj levo)

Ker gledam ovitek ki ga mam za A5 2017 in ma udolbino enako kot je na spredjem delu spodaj desno.. Verjetno je nekaj skrito v zadnjem pokrovu ki se neda odstranit..

Takole zgleda na ovitku za A5 2017
 

jesen

Pripravnik
18. okt 2010
565
5
18
Hvala lepa za nasvet ! Do sedaj sem tale programček naložil že na petih (prijateljem) telefonih in zadeva dobro deluje. Odpreš etui in ne rabiš stiskat tipke na strani, ker se telefon lepo vklopi.
:nazdravje: