Zagotavljanje rezervnih delov-prosim za pomoč

model1a

Fizikalc
14. dec 2008
1.193
41
48
Pozdravljeni!

Imam eno težavo, pa me zanima, če je tukaj kdo, bi bi mi znal pomagati/svetovati.
Lansko leto smo kupili baterijski nosni aspirator, kateremu je po poteku garancije odpovedal elektromotorček. Na servisu pravijo, da mi lahko dobavijo vse drugo, razen motorčka, kar pomeni, da moram kupiti nov aspirator! Glede na to , da ni ravno poceni - cca 45 EUR me zanima, ali je taka praksa pravilna, da v bistvu "ne morejo" dobaviti edine električne komponentel, ki lahko "crkne" v napravi.

Sam sem aspirator odprl, elektromotorček se povsem preprosto odstrani in torej ni "zalit" v ohišju. Še enkrat pudarim, da zadeva ni več v garanciji in bi motorček brez problema plačal. Sem že gledal, da bi v kondaru kupil drugega, pa kaj, ko ima na osi posebni nastavek, kateri brez tega, da ga poškodujem ne gre dol z osi motorčka....

Če kdo ve, ali morajo imeti na servisu VSE dele in kje je zakonska podlaga, bi bil hvaležen.

LP
 
13. jul 2011
2.677
625
113
Ja, ampak tam ne piše po kakšni ceni morajo biti ti nadomestni deli. Za 100 EUR mu brez problema lahko zagotovijo elektromotorček, za smiselno ceno pa očitno ne.
 

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
Citat:
Uporabnik DJ_Beat pravi:
Najdi garancijski list in poglej. Tam pise koliko let po preteku garancije morajo zagotavljati nadomestne dele.
To je zakonsko določeno, torej tudi nekje v zakonodaji piše. ( če recimo lista ne najde...)
 

model1a

Fizikalc
14. dec 2008
1.193
41
48
Pozdravljeni!

Aparat je znamke kinderlux oz. omron (tržijo ga pod obema imenoma), star malo več kot leto. Rezervne dele morajo glede na garancijski list (katerega sem našel) zagotavljati 3 leta. Zdej v zgornji povezavi ne piše nič glede tega kaj mora servis imeti od rezervnih delov. Pa pustimo kmečko pamet, ki pravi da bi morali imeti VSE dele, katere se lahko zamenja (torej, da niso zaliti v plastiki in podobno). Na servisu pa so mi rekli, da elektromotorček NI dobavljiv in v premeru, če je aparat še v garanciji zamenjajo cel aparat. To mi ne pomaga kaj veliko, edino, če bi na podlagi kakega zakona lahko "izsilil" ali dobavo motorčka ali zamenjavo aparata, ker niso sposobni zagotoviti rezervnega dela.

Hvala za dosedanje odgovore.

LP
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.394
1.013
113
Celje
Obišči stran
Citat:
Uporabnik model1a pravi:
Pozdravljeni!

Aparat je znamke kinderlux oz. omron (tržijo ga pod obema imenoma), star malo več kot leto. Rezervne dele morajo glede na garancijski list (katerega sem našel) zagotavljati 3 leta. Zdej v zgornji povezavi ne piše nič glede tega kaj mora servis imeti od rezervnih delov. Pa pustimo kmečko pamet, ki pravi da bi morali imeti VSE dele, katere se lahko zamenja (torej, da niso zaliti v plastiki in podobno). Na servisu pa so mi rekli, da elektromotorček NI dobavljiv in v premeru, če je aparat še v garanciji zamenjajo cel aparat. To mi ne pomaga kaj veliko, edino, če bi na podlagi kakega zakona lahko "izsilil" ali dobavo motorčka ali zamenjavo aparata, ker niso sposobni zagotoviti rezervnega dela.

Hvala za dosedanje odgovore.

LP

Izsilil boš težko... ko boš postal "siten" ti bodo motorček zagotovili... za 44€. In ti se seveda ne boš odločil za to. (
 

model1a

Fizikalc
14. dec 2008
1.193
41
48
Malo "updejta"
smile-1.gif


Zadevo sem odnesel nazaj v trgovino, kjer je bil izdelek kupljen, skupaj s pisno obrazložitvijo. Zdej, če ne morejo zagotovit rezervnega dela se smatra, da ima izdelek stvarno napako in naj bi ga zamenjali za novega. Bom poročal, kak bo odgovor.

LP
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.410
5.909
113
pri taščici
Zanimivo, že kak odgovor?
Bojim se da ti bodo ponudili popravilo za ceno novega aparata.
Kje pa piše koliko lahko stane rezervni del.
Tudi Nektar je pogodbeno zagotovil odkup vseh breskev za fructal. Samo pogodbene cene ni določene.
 
Nazadnje urejeno: