Zagon Win s priklopljenim zunanjim diskom

hawkeye

Pripravnik
8. jul 2008
194
0
16
Imam zunanji trdi disk Western Digital My Book.
Če ga povežem na PC preko USB in restartam PC (ali prižgem PC) PC ne zažene Windowsev. Ostane tam nekje pri biosu.
Prej sem imel XP, sedaj Win 7 pa je enaka zgodba.

Tako moram vedno pri zagonu PC-ja potegniti USB kabel ven iz diska in ga potem povezati, ko so Windowsi zagnani.

A ima kdo idejo, kako to rešiti?
 

Torus

Fizikalc
17. mar 2008
579
34
28
V biosu nastavi, da ti ne boota z USB-ja oz. prioriteto USB-ja nastavi nižje od diska


LP
Torus
 

HITMAN

gps navigator
31. avg 2007
1.697
0
36
Kot je predhodnik že napisal.
Verjetno imaš First Boot nastavljeno na USB zunanji disk in se posledično temu, ker nimaš na njem sistema pač ustavi vsa zadeva v DOS fazi.Ko ti piše press ESC to Bios, potem nastaviš zadevo na notranji HDD, stisneš F10 (Save & Exit) in bi moralo delovat.

Tudi sam imam takšno kombinacijo. Tudi sam imam isti zunanji disk in stvar deluje BP.
 

Hoof_Arted

Pripravnik
27. avg 2009
313
0
16
Imam podoben problem, samo da pri meni v drugem ali tretjem poskusu vse normalno steče (včasih, redko, tudi v prvem). (Problem je v USB, ker ob neuspelem zagonu tudi na USB miški ne prižge rdeče "lučke".) Včasih, če pustim dlje čakati, mi da MB signal s štirimi dolgimi piski.
Nastavitve v BIOS so pravilne, imam Windows XP (up to date), Intel Core 2 Duo E8400, 2 Gb pomnilnika, 500Gb disk, zunanji USB je tudi WD 500Mb. Motherboard Gigabyte EG41MF-S2H, štirje piski pa niso opisani v Manual.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
No, jaz sem svoje o MyBookih že povedal, tak da bom tiho..
tongue-1.gif
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
No, pol pa evo, maksimalno, kar gre:
MyShit imam sam. Vem kako zanič je. Rešitev je, da ga skoz okno vržeš in kupiš drugi tip diska, ki deluje.
 

Hoof_Arted

Pripravnik
27. avg 2009
313
0
16
Citat:
Uporabnik stein pravi:
No, pol pa evo, maksimalno, kar gre:
MyShit imam sam. Vem kako zanič je. Rešitev je, da ga skoz okno vržeš in kupiš drugi tip diska, ki deluje.

Nisem spraševal, kaj naj naredim z diskom! My Book mi že prav dolga leta odlično služi in ga bom zamenjal, ko bo končal svojo "naravno" življensko pot.
Zgleda, kot če bi jaz na forumu avtomobilizem vprašal, kaj naj naredim, če mi moj Mercedes (Audi, Saab, Volvo - izberi) ne užge v prvo, pa bi ti odgovoril, naj ga vržem stran.
Zdi se mi zelo grdo, da iz svoje slabe izkušnje zaključuješ, da je disk slab. Pa če bi bil tiho, bi tudi bilo v redu. Ne, ti si vrhovni razsodnik, kar ti rečeš je nedvomno edino pravilno. Preveč si "pameten", pa to ni samo moje mnenje!

Sicer pa, za ostale:
Imamo boljše in slabše diske. Razlika je v tem, da se pri "boljših" pojavi manjši odstotek napak kot pri "slabših". Za naše razmere so pa vsi diski odlični, odstotek napak je pri enih in drugih zelo zelo majhen.

Osebna izkušnja je dragocena, samo redke primere ne smemo posploševati. Meni so vedno "sumljivi" ljudje, ki so blazno oprepričani v kakršnokoli stvar in to na ves glas razglašajo okoli.
 

hawkeye

Pripravnik
8. jul 2008
194
0
16
Prosim, ne se kregat v "moji" temi

Imam ploščo Asus P4P800 Deluxe (vem, da je že stara....)

V Biosu sem preveril 3 vrstni red zagona in nastavil :
1. Disk 2. Floppy 3. DVD (možnosti, da bi se naj butalo iz USB sploh ni)

Pa to ni rešilo problema (če je externi disk priklopljen, se PC ne zažene)

Pripenjam 3 slike Biosa:
a. Boot device Priority
b.Boot Settings Configuration (a bi se tukaj kaj moralo nastaviti?)
c. Advanced (vsebuje USB mass storage device, ki sem ga nastavil na HDD, samo to po moje ne more nič rešit in tudi ni)
 

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
43
skoz okol
meni se dogaja podobno.
MyBook imam povezan z firewire. Če je vklopljen mi nalaga win XP kake 10 minut. Ne ustavi se že pri biosu, ampak tam nekje na "pol poti"...

ker imam ta disk samo za backup, ga imam vedno izklopljenega, zato nisem še niti iskal vzroka...
 

Lart

Zelenc'
12. feb 2008
12
0
1
Hvala lepa za ta predlog. Jaz sem ga preizkusil in deluje. Računalnik ni zagnal winsow če sta bila wdja priklopljena, sedaj laufa bp.
Hvala še enkrat.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik Hoof_Arted pravi:
Citat:
Uporabnik stein pravi:
No, pol pa evo, maksimalno, kar gre:
MyShit imam sam. Vem kako zanič je. Rešitev je, da ga skoz okno vržeš in kupiš drugi tip diska, ki deluje.

Nisem spraševal, kaj naj naredim z diskom! My Book mi že prav dolga leta odlično služi in ga bom zamenjal, ko bo končal svojo "naravno" življensko pot.
Zgleda, kot če bi jaz na forumu avtomobilizem vprašal, kaj naj naredim, če mi moj Mercedes (Audi, Saab, Volvo - izberi) ne užge v prvo, pa bi ti odgovoril, naj ga vržem stran.
Zdi se mi zelo grdo, da iz svoje slabe izkušnje zaključuješ, da je disk slab.
Ne iz moje slabe izkušnje, ampak moje, tvoje, hawkeye-ove, japke-tove slabe izkušnje in slabih izkušenj milijon drugih uporabnikov v drugih forumih.
(če se kaj takega zgodi z avtom, dobiš domov pismo proizvajalca z opravičilom in navodili, kako prideš do zastonj popravila, tako da ta primerjava ne zdrži)

Citat:
Uporabnik hawkeye pravi:
Prosim, ne se kregat v "moji" temi
Sorry.

Izklop "USB Legacy support" si probal? Meni je tudi to ravno včeraj rešilo (sicer čist drugačen) problem. Pripis svetovalca je bil: Many BIOSes have a memory map bug regarding the USB legacy support.

Druga stvar je seveda zadnja verzija BIOS-a na PC in firmware-a na disku.
 

hawkeye

Pripravnik
8. jul 2008
194
0
16
Hvala DJ_beat-u (in Steinu), tvoj nasvet sem najprej res spregledal,
danes sem izklopil USB legacy support in problem je rešen.

Za kaj pa je sploh ta USB legacy support ?
A se bo ta disable sedaj kje drugje poznal?