Zadnji brisalec

19. jul 2007
2.762
1.493
113
Karavan, brisalec za zadnjo šipo ->
originalen dolg 280 mm, kupil drugega dolžine 330 mm (ker je malo večji in je prostora na šipi dovolj).

Problem je, ker briše samo polovico šipe, ker ukrivljenost brisalca ni optimalna. Sedaj me pa zanima, ali se lahko (mora) ročno ukrivit brisalec da bo lepo sedel na šipo, ali je problem da ni originalen brisalec.

Če se ga ukrivlja, kakšen je pravilen postopek.

PS: Brisalec je kot na sliki
95da6d1975284edf8688ad53.jpg


Edit: typo
 
Nazadnje urejeno:

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Mi je dedi, ko je bil še majhen razlagal da ko je bil on pri partizanih in so se skrivali po gozdovih, da je enkrat videl nemški tovornjak ki je imel isti problem.No vglavenm je nemški šofer vzel tastar brisalec in ga razdrl potem še tanovega in s tanoveg vzel gumico in jo inštaliral na tastarega kar je bilo viška je pa z bajonetom odrezal. Probaj še ti.
 
  • Haha
Reactions: Kamele0N in zaseka

olfa

Majstr
4. sep 2007
2.373
155
63
Citat:
Uporabnik sandra pravi:
Mi je dedi, ko je bil še majhen razlagal da ko je bil on pri partizanih in so se skrivali po gozdovih, da je enkrat videl nemški tovornjak ki je imel isti problem.No vglavenm je nemški šofer vzel tastar brisalec in ga razdrl potem še tanovega in s tanoveg vzel gumico in jo inštaliral na tastarega kar je bilo viška je pa z bajonetom odrezal. Probaj še ti.

Tole morm pa prov citirat.
hysterical-1.gif


Ali lahko z nožem odreže, ali je nujen bajonet? Pa je ta nemški vojak pol dočakal konec vojne al so ga partizani prej pospravili ker ni ven videl in se je izgubil na Pokljuki?

Drugače pa nazaj na temo:
Vprašanje je kaj kriviti in kaj ne. Ročice brisalca se dostikrat ne da krivit, še posebej če je plastična.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
ker so tako naredili, da paše samo original (kot večino stvari-brez predelav), ni nič čudnega, da tvoj ne briše cele šipe.
Pravilen postopek predelave originalnega dela -ne obstaja!!
Dokaz, da ni vse v dolžini.
wink-1.gif
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Ni problem v tem, da si kupil neoriginal brisalec, ampak v tem da si kupil slab brisalec, ki se ne zna prilegati šipi.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Ni problem v tem, da si kupil neoriginal brisalec, ampak v tem da si kupil slab brisalec, ki se ne zna prilegati šipi.
Temu se reče, da je neoriginalen. (originalen se prilagodi in briše)
uf-1.gif
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Dedi ni več med nami. Drugače je bil pa zgornji odgovor sarkazem, ker folk odpira takšne teme .
S takšnim tempom lahko pričakujemo topike Sveti mi lučka za gorivo kaj natočim? Imam prazno gumo kako naprej, je 30 november in imam letne pnevmatike ali bom dobil kazen če me ustavi policaj in winn imam počeno cevko pri motorju kaj naj naredim.
 
Nazadnje urejeno:

joejoe

Pripravnik
30. dec 2007
812
1
16
Citat:
S takšnim tempom lahko pričakujemo topike Sveti mi lučka za gorivo kaj natočim? Imam prazno gumo kako naprej, je 30 november in imam letne pnevmatike ali bom dobil kazen če me ustavi policaj in winn imam počeno cevko pri motorju kaj naj naredim.

Tebe pa ni kaj dosti na forumu, a? Takih tem je vse polno... in odgovor modelu nad menoj: Jap, moderatorjev manjka...
 

Davidoff

Bumbar
22. jul 2007
9.878
1.328
113
Mas prav. Moja napaka. Vseeno lahko bejba neha tezit in pusti cloveka nadaljuje S Svojim.poizkusi. Slej ko Prej Bo Ugotovil, da se je zajeb.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.683
3.567
113
Citat:
Uporabnik SouthPark pravi:
'Aerotwin' brisalec bi verjetno brisal, ker je dosti bolj upognjen kot tile tastari.

V praksi je ravno obratno. Večina teh "aero" variant, ki se z adapterji montirajo na original stare roke briše za en qrac (razlog so ravno drugačne roke). Vsaj kar je od bosch ali valeo, ostalo je verjetno samo še slabše od tega.