Zadel cvetlicni lonec

eldzi

Zelenc'
25. jan 2009
11
0
1
Z avtom sem kar fino zadel cvetlicni lonec. Sprva sem mislil, da sem poskodoval le odbijac. Danes sem pri pranju opazil, da mi prav tako voda zateka v luc. Ko sem podrobneje pogledal, sem ugotovil, da sem ocitno poskodoval unicil se luc, ceprav na prvi pogled ni vidno. Ker imam splosni kasko, me zanima, ali le-to krije tudi taksne poskodbe. Koliko razredov izgubim, ce uveljavljam skodo? Obstaja morda kaksen izracun, koliko vec bom moral placati naslednje leto? A se ob vsaki prijavi skode izgubi boniteta - to sprasujem zato, ce se mi morda splaca pocakati s prijavo skode. Hvala za odgovor.
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Za takšno škodo nazaduješ za tri razrede, če nimaš dogovorjenega odkupa prve škode. Odvisno tudi v katerem razredu si trenutno. Če si v prvem imaš tudi ob nazadovanju treh razredov še vedno 50% popusta naslednje leto.
Plačal boš glede na odbitno franšizo oz. soudeležbo pri škodi. Če imaš brez odbitne fanšize ne boš plačal nič.
Kot vidiš je več varijant vse pa je odvisno od tvoje zav.police.
Nekateri poskušajo tako škodo spravit skozi "poškodbe na parkirišču, ki jih napravijo ostala vozila" seveda, če imaš to doplačano. Ne izgubiš bonusa ne plačaš nič. Vendar cenilci niso ravno neumni da bodo vedno nasedli, še posebej, če si zadel kamnito korito oz. ni barve neznanega vozila.
 

eldzi

Zelenc'
25. jan 2009
11
0
1
Sem v 10 premijskem razredu. In imam 5% soudelezbo pri skodi. Dodatnih kombinacij nimam. Prav tako ne odkupa skode.

Se nekaj me zanima. A ce recimo sedaj prijavim skodo... in mi potem nekdo poleti naredi ris na vratih in znova uveljavljam skodo... A naslednje leto bom nazadoval za 6 razredov? Razumem prav?
 

jetamp

Fizikalc
5. sep 2007
3.519
59
48
Kranj
Če imaš 5% soudeležbe boš plačal 5%nastale škode. Glede na škodo je to OK, problem je samo, ker boš nazadoval za tri razrede in boš imel naslednje leto samo 5% popusta namesto, da bi iz 20% kot imaš sedaj prišel na 25%. Točno kako je s tem napredovanjem niti ne vem, ker meni so že prvo leto dali 40% popusta na kasko . Malo si poglej kasko za telebane, ki je na začetku tem o zavarovalništvu.
Kolikor vem pri vsaki taki prijavi škode nazaduješ za tri razrede. Pri vandalizmu je drugače, mislim da plačaš soudeležbo in ne zgubiš razredov ali obratno
confused-1.gif
(pozanimaj se na zavarovalnici)
Za točo vem, da ne plačaš nič ter PR ti ostane isti.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik eldzi pravi:
Se nekaj me zanima. A ce recimo sedaj prijavim skodo... in mi potem nekdo poleti naredi ris na vratih in znova uveljavljam skodo... A naslednje leto bom nazadoval za 6 razredov? Razumem prav?
Vsak škodni dogodek se gleda posebej in za vsakega letiš za 3PR.
 

rajko0028

Fizikalc
22. avg 2008
1.327
1
36
15 km SV od LJ
Zakaj mu pa direkt ne poveš da naj pri naslednji sklenitvi zavaruje svetlobna telesa (kombinacijo) in prijavi en mesec po sklenitvi razbito luč?
lp
r
 

Kinimod

Serpico
4. dec 2007
1.839
0
36
45
SV SI
Ker bi to presegalo moje poznavanje zavarovalništva. Čeprav mi ni jasno zakaj bi to delal, če bo pa itak uveljavljal odbijač na polnem kasku. A kaj spremeni, če hkrati prijavi še luč?
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.350
379
83
Enu mejčkn bi spremenil ker ima soudeležbo pri škodi, ne odb. franšize od novonabavne cene avta.

Manjša škoda >> manjši strošek.

rajko pa je, falot, namigoval na goljufijo
wink-1.gif
Kombinacije so namreč "đabe". Ampak to verjetno ne bi imelo smisla, ker cena te kombinacije bistveno presega 5% cene luči, skupej z delom.
 

eldzi

Zelenc'
25. jan 2009
11
0
1
Se eno vprasanje, ki sicer ne zadeva mojega prvotnega vprasanja... Obstaja kaksna kombinacija, ki krije tudi toco? Verjetno to krije le splosni kasko.
 

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.716
99
48
Eno vprašanje glede luči - imam delno kombinacijo AKA + svetlobna telesa in opazil sem, da mi je v zadnjem tednu počila zadnja luč - ne vem ali sem kam narahlo zadel (ne da bi takrat opazil) ali je bil parking.
Kaj izgubim ob prijavi take škode? Mi zaračunajo 5% odbitne franšize ali ne? Če ja - na vrednost avta ali na vrednost luči.

Sem pa pri Triglavu..

Hvala!!!
 

eldzi

Zelenc'
25. jan 2009
11
0
1
@blazko: Aja? Verjetno ne pri Zavarovalnici Triglav? Ker meni je pri sklenitvi zavarovanja agent rekel, da mi toco krije le splosni kasko.
 

eldzi

Zelenc'
25. jan 2009
11
0
1
Se opravicujem za vprasanje... Odgovor sem nasel na spletu... torej kombinacija B krije to, kar mene zanima.
 

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.716
99
48
A odbitne franšize ne plačam - tudi če rečejo da sem luč sam razbil?
 

eldzi

Zelenc'
25. jan 2009
11
0
1
Sem prebral tisti vodic za telebane... :) Nikjer nisem zasledil, da bi pisalo: A so pri kombinacijah tudi kaksni razredi ali se vedno placa isti znesek - glede na moc avtomobila?