Yebene britvice

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
No in Gillette senzor je bil zadnji spodoben kartušni brivnik, no pa Mach 3 še mogoče.
 

Ador

Majstr
7. avg 2019
590
309
63
Pa ste opazli kako spremembo pri njih? Jaz imam zadnje case obcutek da kot da se enostavno zafila potem pa drsi preko in ne reze.
Mozno da je kriva pena?
Pred kakšnega pol leta je bila zgleda ena ponesrečena serija, sedaj je pa zopet kot je treba. Peno uporabljam pa Gillette.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
Pred kakšnega pol leta je bila zgleda ena ponesrečena serija, sedaj je pa zopet kot je treba. Peno uporabljam pa Gillette.
sem vzel zdaj nazadnje ko so bile za 1,99 € pa se mi zdijo isti qrac. pa na 4 rezila vzamem da se ne bi tolk šopalo ... se bo treba vsak drugi dan brit zgleda :oops1:
 
Spadam med baby face kar se britja tiče, brade / brkov ne morem vzgojit pa če se na glavo postavim. Zato mi je tudi britje bolj neka mala nadloga, s katero opravim 1,2,3. Oprema je vsaka dovolj dobra zame, britvice sem vedno kupoval po receptu: gilette ali wilkinson za enkratno (pr meni to pomeni vsaj za 10x) uporabo, kar je na voljo v velikem pakiranju, za dobro ceno. 2,3,4 rezila - doesn't matter, takisto ne gibljiva glava. Vzamem najboljše kar zadosti tem pravilom.

Ravno sem pokuril W in G, oboje nek basic model z 2 rezili. B.p. kot vedno do sedaj. In vzel nov paket gilette blue 3 smooth - 3 rezila z gibljivo glavo. Takšnega sranja ne pomnim, zatika se na mojih nikakvih kocinah kot da bi vlekel po asfaltu. In tudj po končanem britju ostane občutno strnišče, kot nikoli prej.

A to sem naletel samo na slab batch ali dejansko tudi gilette & co prodajajo vedno večje sranje? Zdej moramo še najbolj neobčutljivi brivci pazit kaj kupujemo? Tole kar sem nabavil naj bi po mojem spadalo med boljše modele za enkratno uporabo :ostrzek:Poglej priponko 82175

jaz uporabljam noname zadevo iz eurospina so pa rezila narejena v Koreji. Spar (njihove žiletke) so bile svojcajt nemške tud okej. Z obojim sem se bril in se še brijem okej. Uporabljam pa milo proizvajalca proraso.

Drugače gillette ma tudi eno bolj fensi opcijo in sicer King C. Gillette, kolk tega dobiš pri nas ne vem, v Ita je tega ni da ni. Zna biti okej izbria
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.348
379
83
Thanks za mnenja, ceprav kot receno, me klasika / kasetni vlozki ne zanimajo. Samo britvice za "enkratno" uporabo, torej v enem kosu, plasticne, z integriranimi rezili.

Razlog je, da sem relativno veliko na poti, pakiram light, in ne zelim s seboj vlacit se dodatne navlake. Grami se v tem primeru (pre)hitro nabirajo.

Kot se spomnim so rezila mach3 & co precej visoka in tudi jaz po 5 dneh brez britja ne pridem nikamor, s cheap plastic fantastic pac.
 

mcn

Majstr
3. sep 2007
1.819
204
63
Slovenija
noben ne prakticira mokrega britja z britvico (za enkratno ali večkratno uporabo, vseeno) za grobo fazo in potem mokro britje na fino z el. brivnikom? Meni absolutno najhitrejša in gladka varianta. Pa nobenih poškodb na koži.
 
27. jan 2022
4.801
1.737
113
Zakaj bi to delal. Uporabljam Wilkinson "neki" z gibljivo glavo in 4 ali 5 klingami noter, za večkratno uporabo - ker se brijem na cca 5 dni je pri meni to za dva meseca cca.
Po istem mestu potegnem dvakrat in je to "dojenčkova ritka" - zakaj bi se še z električnim bril, ki mi gre na živce?
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.394
4.393
113
49
Na sončni strani ALP
noben ne prakticira mokrega britja z britvico (za enkratno ali večkratno uporabo, vseeno) za grobo fazo in potem mokro britje na fino z el. brivnikom? Meni absolutno najhitrejša in gladka varianta. Pa nobenih poškodb na koži.
S prve na elektriko. Mokro ali na suho, odvisno od volje in prostora. Nobenih poškodb ali vraščenih dlak odkar sem na štromu...

Brijem na 2 dni. Če so daljše dlake, ko brijem po nekaj dnevih več, pač malo bolj dolgo traja. Takrat edino na koncu potegnem za vsak slučaj z britvico, če ostane skrita kakšna siva dlaka.
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.922
1.088
113
www.adriamedia.si
Zakaj bi to delal. Uporabljam Wilkinson "neki" z gibljivo glavo in 4 ali 5 klingami noter, za večkratno uporabo - ker se brijem na cca 5 dni je pri meni to za dva meseca cca.
Po istem mestu potegnem dvakrat in je to "dojenčkova ritka" - zakaj bi se še z električnim bril, ki mi gre na živce?
Plus: sem svoje čase imel ene 3 top-of-the-line el. brivnike. Philip, Braun, Remington. Noben ni obril tako gladko kot žiletka, jebiga. Tako da se lepo vsak dan z Fusion 5 potegnem in do večera zdrži.
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.314
1.185
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Poglej priponko 82222

Gillette Tech letnik tam nekje okol 1975, varianta drugega z leve.

Poglej priponko 82223
Gillette new short comb nekje iz 40 let prejšnjega stoletja.

Poglej priponko 82224
Mercur Slant, kupljen nov

Poglej priponko 82225
Fatip Slant open comb

Poglej priponko 82226
Mercur futur, tega sem pa prodal soforumašu.

Pa še kak kos se najde. Čopič je omega, najljubše milo je Tabac, aftershave je pa proraso green. Zadnje čase šiba pa Philips S9000 v kombinaciji s Tabacom.
Gledam tvojo zbirko, matr, to je tko, kot bi igral golf, ko rabiš 100 palic....
 
  • Haha
Reactions: Hanzi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Ce se en teden ne brijem, me zacnejo kocine "motiti". Zato se brijem nekje 2x tedensko prblizno.
Vsaj dan se tudi ne brijem (ne zahteva ne zena ne sluzba).
Vrnil sem se nazaj na moj skoraj 30 let star philps shave na kabel. Vsake kvatre kupim "kolescke" na AE za par evrov in srečno.
Ko postanejo zanič, se to najprej vidi po spodnjem delu vratu. Tam se jim kocine najprej zmuznejo.
Kot mulo sem se nekajrat klal z Giletkami, potem sem zaključil.