Xiaomi Redmi Router AC2100 2033Mbps

tad3y

Pripravnik
23. nov 2007
197
14
18
Pozdravljeni,

ker imam počasi dovolj UBEE-ja od Telemacha (5 Ghz AC wifi redno pada, ko ga malo obremeniš), iščem neko drugo rešitev. Kaj pravite na router na linku, za 36€. Tega denarja je zagotovo vreden, kaj pa "strokovna" ocena kakšnega poznavalca? Sicer mi je važno samo to, da je na 2,4 Ghz lahko obešenih kar nekaj smart home naprav (s tem že sedaj ni problema), potem pa morajo na 5 Ghz delovati npr. TV, Mi box, 2 računalnika, telefoni ... in lepo komunicirati z NAS-om. Opažam, da UBEE-ja velikokrat vrže ven na 5 Ghz, ko ga malo obremeniš, sploh če daš kaj vlečt iz neta ...

Minus je, da nima USB in zaenkrat angleščine, ampak to lahko preživim.

Link: Xiaomi Redmi Router AC2100 2033Mbps

Lp, tad3y
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.612
199
63
Kranj
ne moti če nima angleščine, in kako misliš potem sploh kaj nastaviti?
 

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
Pozdravljeni...Lp, tad3y
Ne kupuj ničesar izven SLO ... raje naj ti nekdo zabremza bitno hitrost na wifi, če ne znaš sam! Prej testiraj en fajl DL/UL nekam pa preračunaj MB po merjenju časa ... pol pa pomnoži z 8x etc. Želje so eno, real life pa drugo ... :zavijazocmi: ...
------------------------------------
" ... "Please, NO More Political PROPAGANDA" ! ..." :jezen:
 

tad3y

Pripravnik
23. nov 2007
197
14
18
Zakaj ne bi izven SLO? Vem, kako hitro dela AC v praksi, hvala. Zakaj bi kaj bremzal? Gre se samo za to, da bi rad dokaj stabilno zadevo. Ne meče ven samo takrat, ko kaj dol vlečeš.
 

tad3y

Pripravnik
23. nov 2007
197
14
18
Hvala, kaj takšnega me je zanimalo. Torej se je pametno MTK-ja izogibati? Kaj pa recimo razlika med tem in kakšnim A6, C7 v praksi? Bo recimo preko mreže hitreje kopiralo, kajne? Ali pa še kaj v tem rangu?

Jaz bi se veliko raje naslonil na Archer C6:

Ima Qualcomm Atheros QCA9563, za razliko od Xiaomi z MTK, ki sicer je Dual, ampak Atheros je le QAtheros.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.643
147
63
A6 niti ne poznam, C7 pa je seveda boljši, a dražji. Sem si predstavljal, da iščeš nekaj pod 50€, C7 pa je dražji. Ima pa USB.

Izogibanje MTK - tako je mogoče zaslediti po netu. A6 niti ne poznam dobro. Mreža in pretok skozi, težko z gotovostjo povedati, ker ne poznam podatkov. Vendar če budget ni problem, je smiselno vzeti enega z enim od teh procesorjev:
- ipq806x (QCA wireless)
- ipq40xx

So pa še Marvell routerji, za katere so pa spet različne informacije. Broadcom so precej "zaprti". Vsaj jaz bi težil k QCA.
 

tad3y

Pripravnik
23. nov 2007
197
14
18
Hvala bom pozoren na napisane zadeve. ;)

A6 niti ne poznam, C7 pa je seveda boljši, a dražji. Sem si predstavljal, da iščeš nekaj pod 50€, C7 pa je dražji. Ima pa USB.

Izogibanje MTK - tako je mogoče zaslediti po netu. A6 niti ne poznam dobro. Mreža in pretok skozi, težko z gotovostjo povedati, ker ne poznam podatkov. Vendar če budget ni problem, je smiselno vzeti enega z enim od teh procesorjev:
- ipq806x (QCA wireless)
- ipq40xx

So pa še Marvell routerji, za katere so pa spet različne informacije. Broadcom so precej "zaprti". Vsaj jaz bi težil k QCA.
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.643
147
63
Oprosti ker ne znam nič pametnega priporočiti. Malo sem ven iz tega. Mislim pa, da za nakup boljšega (dražjega) routerja sedaj za moje pojme ni pravi trenutek. Pa ne zaradi Corone ampak ker prihaja ax standard.
Med tema dvema jaz osebno ne bi imel dileme, vzel bi Archer C7, pa razširil funkcionalnosti z Openwrt namesto originalnega FW.
 

tad3y

Pripravnik
23. nov 2007
197
14
18
Ok, hvala. Nekaj časa bo služil, dražjega pa tako ne rabim. Ko bo AX, pa bo tako potrebno spet vse zamenjati. :)
 

Bajkman

Majstr
23. jun 2010
3.643
147
63
Imaš še tiste zabrikane? Ne vem, a meni se to ni zgodilo, prav tako ima na tem routerju marsikdo openwrt. Če ni skrivnost, kateri Asus imaš?
 

Alex

Fizikalc
21. jul 2007
937
90
28
Ljubljana
Ne nimam več, so bili v garanciji zamenjani. Vbistvu sem gor silil dd-wrt, in gor laufal optware. Lahko, da je bila ta kombinacija ubijalska.
Sedaj imam Asus AC66U-B1. Imam 3. Doma 2x (AiMesh), v službi enega.