WLAN info

Ziga

Pripravnik
17. sep 2007
39
0
6
Preko WLANa se da vzpostavt mrezo med dvema racunalnikoma. No na enmu nastavm ala served z drugim se pa gor prklopm. To vse znam sam kako pa pol nastimam kere datoteke lahko prikljopljeni racunalnik vidi,snema, brise....
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Vidi lahko tiste dotateke, k jih shareaš, kaj pa z njimi lahko dela je pa odvisno od pravic k jih nastavš. Če maš Windowse desni klik na mapo/disk/... kar pač hočš šerat, Properties pod zavihkom Sharing daš da razumš risk ... če še ni in Share this folder on the network, izberš ime, nato lahko obklukaš še, da lahko uporabniki prek mreže tud spreminjajo tvoje file(drugač jih lahko samo gledajo/berejo). To je kar se osnove tiče to, more pa najprej mreža laufat, se prav da so IP-ji dodeljeni, da se računalnika vidta in da ping dela normalno.
 

Ziga

Pripravnik
17. sep 2007
39
0
6
Tako nekak sem probavi, tud firewall sem izklopu za vsak slucaj sam se mi nista racunalnika vidla med sabo. Sem probu search pa najdi racunalnike pa nc. Tukaj nekje mam problem. Sej povezana to vidm samo diskov mi pa nepokaze
frown-1.gif
 

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
Poglej če oba dobita IP-je, pa če pingaš iz enga na druzga, če je do kle use ql in maš šerane stvari pol pejt sam v explorer pa vpiš pod adress: \\[IP druzga računalnika] (npr \\192.168.1.7).