WIZ - zavarovanje avtomobilov

guardy

Guru
3. avg 2007
8.382
957
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik jetamp pravi:
Citat:
Avto iste moči
ne-ne-1.gif

Meja je ravno med 80 in 81kW.

Aja sej res.... No vseeno naj bo gori, da bodo videli razliko. Predvsem to, da pri G24 napišejo gor premijske razrede in se vsako leto tudi povečujejo.
 

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.110
59
48
11 let VAG bencinar, 77 kW, voznik 35 let, PR 14, v zadnjem letu ena škoda. AO+:
Tilia: 587€
3glav: 574€
Generali: 557€
G24: 485€
Wiz: 215€
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik guardy pravi:
Citat:
Uporabnik jetamp pravi:
Citat:
Avto iste moči
ne-ne-1.gif

Meja je ravno med 80 in 81kW.

Aja sej res.... No vseeno naj bo gori, da bodo videli razliko. Predvsem to, da pri G24 napišejo gor premijske razrede in se vsako leto tudi povečujejo.
V teh primerih zavarovanja več ne moremo govoriti kje je meja, ker gre za popolnoma drugačne obračune premij, kot jih delajo "običajne" zavarovalnice.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik tesfalar pravi:
11 let VAG bencinar, 77 kW, voznik 35 let, PR 14, v zadnjem letu ena škoda. AO+:
Tilia: 587€
3glav: 574€
Generali: 557€
G24: 485€
Wiz: 215€
Ker zraven omenjaš WIZ, predvidevam da sklepaš le AO in AO+. Običajna premija pri generali bi bila 362eur (brez kakšnih dodatnih popustov), tak da ne vem od kot tebi take cifre
confused-1.gif

To se prav vidi, kak primerjate hruške in jabolka.
bonk.gif
 

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.110
59
48


Na AMZSju pravijo takole. Kaj jaz tu morem? Pa naj dajo prave cene, je pa 215 še vedno precej manj kot 362.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik tesfalar pravi:


Na AMZSju pravijo takole. Kaj jaz tu morem? Pa naj dajo prave cene, je pa 215 še vedno precej manj kot 362.
Če imaš še kak avto zavarovan, pa je cena 240€ in potem vsako leto 5% manj. Tak da ja, se splača WIZ tistemu, ki ima izpit več kot 10 let, pa nima še niti 10% bonusa. Pa sedaj ne smemo pljuvati po običajnih zavarovalnicah, ker obstaja tudi logika, da s takšno osebo, ki ima tak dolgo izpit, pa brez bonusa, že nekaj ni vredu.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Zakaj ni vredu s taksno osebo? Vcasih se je dalo prenesti zavarovanje ob prodaji avtomobila naprej in tako sem delal sam. Ko mi je poteklo zavarovanje, sem kupil novo kripo in jo vozil eno leto.. Zdaj sem se pa razvadil in menjam avtomobile na eno leto
grin1.gif
Uradnega bonusa imam natanko 10%, ostali popust dobim od agenta.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
Zakaj ni vredu s taksno osebo? Vcasih se je dalo prenesti zavarovanje ob prodaji avtomobila naprej in tako sem delal sam. Ko mi je poteklo zavarovanje, sem kupil novo kripo in jo vozil eno leto.. Zdaj sem se pa razvadil in menjam avtomobile na eno leto
grin1.gif
Uradnega bonusa imam natanko 10%, ostali popust dobim od agenta.
Ta "včasih" je bil ukinjen leta 2001.
smirk-1.gif
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Citat:
Uporabnik ggg pravi:
Zakaj ni vredu s taksno osebo? Vcasih se je dalo prenesti zavarovanje ob prodaji avtomobila naprej in tako sem delal sam. Ko mi je poteklo zavarovanje, sem kupil novo kripo in jo vozil eno leto.. Zdaj sem se pa razvadil in menjam avtomobile na eno leto
grin1.gif
Uradnega bonusa imam natanko 10%, ostali popust dobim od agenta.
Ta "včasih" je bil ukinjen leta 2001.
smirk-1.gif

ah nekateri nismo stari dvaindvajset let.
grin1.gif
 

Eg0n

Zelenc'
2. jun 2012
9
0
1
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Pa sedaj ne smemo pljuvati po običajnih zavarovalnicah, ker obstaja tudi logika, da s takšno osebo, ki ima tak dolgo izpit, pa brez bonusa, že nekaj ni vredu.

Pa ne prbijaj in bizoni prosim ... Če bi blo temu res tako, obične zavarovalnice ne bi talale popustov tudi voznikom s nizkim bonusom, da si jih pridobijo na svojo stran. In ja, tudi (oz. predvsem) Generali ...

Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Dobiš pogoje ob sklenitvi, prej pa ne. Ugani zakaj.

Pa tudi da pa moram na G-24 klicat, da mi povejo za odbitno franšizo pr parkingu ... To je pa tudi za prijavo. Ko bi vsaj pod FAQ zapisali ... Še vedno je pod info na parkingu tole:
Citat:
Krije škodo, nastalo:
- zaradi poškodovanja ali uničenja parkiranega osebnega vozila, ki je nastalo z neposrednim dotikom neznanega motornega vozila. Ni pa krita škoda, ki jo povzroči tovor, ki se prevaža z neznanim motornim vozilom;
- zaradi strešnih sežnih plazov, ledenih sveč ali ledenih tvorb, ki padajo s stavb

A je težko dodat še eno alinejo - odbitna franšiza znaša X %??? So (namenoma?) pozabili, ane. Če ima kdo tam kakšno vezo, naj jih prosi da tole navedejo pr paketih pa pod FAQ.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.133
113
Model..to namerno ni navedeno, le zakaj bi to dopisali.... .....(če jim lahko le škoduje)
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik Eg0n pravi:
Citat:
Uporabnik Pbutec pravi:
Pa sedaj ne smemo pljuvati po običajnih zavarovalnicah, ker obstaja tudi logika, da s takšno osebo, ki ima tak dolgo izpit, pa brez bonusa, že nekaj ni vredu.

Pa ne prbijaj in bizoni prosim ... Če bi blo temu res tako, obične zavarovalnice ne bi talale popustov tudi voznikom s nizkim bonusom, da si jih pridobijo na svojo stran. In ja, tudi (oz. predvsem) Generali ...

Citat:
Uporabnik Matey pravi:
Dobiš pogoje ob sklenitvi, prej pa ne. Ugani zakaj.

Pa tudi da pa moram na G-24 klicat, da mi povejo za odbitno franšizo pr parkingu ... To je pa tudi za prijavo. Ko bi vsaj pod FAQ zapisali ... Še vedno je pod info na parkingu tole:
Citat:
Krije škodo, nastalo:
- zaradi poškodovanja ali uničenja parkiranega osebnega vozila, ki je nastalo z neposrednim dotikom neznanega motornega vozila. Ni pa krita škoda, ki jo povzroči tovor, ki se prevaža z neznanim motornim vozilom;
- zaradi strešnih sežnih plazov, ledenih sveč ali ledenih tvorb, ki padajo s stavb

A je težko dodat še eno alinejo - odbitna franšiza znaša X %??? So (namenoma?) pozabili, ane. Če ima kdo tam kakšno vezo, naj jih prosi da tole navedejo pr paketih pa pod FAQ.
Model, kaj pa tebi ni jasno? Prek interneta si sam sklepaš zavarovanja, torej sam sebi prodajaš zavarovanja. Kdor to dela, predvidevam, da v nulo pozna vse pogoje.
confused-1.gif
 

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
@KSZ:

Ali kdo ve na katero telefonsko številko je dosegljiv WIZ v primeru asistenčnega primera v tujini? 080 številka je kolikor vem, dostopna samo iz SLO. Alternativne fiksne številke v smislu 00 386... nimajo objavljene nikjer??
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.133
113
Najbolje, da se obrneš na zastopnika, ki ti je urejal zavarovanje.... aja saj res, pri WIZu ga nimaš, ti šment
evil.gif



Poizkusi kaj uredit s klicem na 080 28 28, to je asistenčna številka Adriatic-Slovenice, ki je aktivna za Slovenijo in za tujino, WIZ zavarovanje je pa tako ali tako produkt AS-ja
wink-1.gif
Če je pa to ista številka, kot jo imaš zapisano za asistenco pri WIZu pa tako ali tako nimaš kaj več razmišljat, ti samo pokliči. Drugače pa so številke 080 dosegljive tudi iz tujine.

http://www.adriatic-slovenica..../avto-asistenca
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ne da se... No, vsaj pred časom se ni dalo. Tale 080 je samo preusmeritev na neko klasično številko (PROXY) ki pa je za klicatelja zastonj.
 

Piccadilly

Fizikalc
22. dec 2009
1.695
67
48
Hm. Stara tema... Ampak so kakšne nove izkušnje? Triglav mi je naračunal 355 evrov za AO za 50kw mlinček iz 2002. Ena škoda lani. Wiz pravi 180.


Ker je to skoraj ziher zadnje leto za ta avto mi je škoda dajati neke premije...