Wirreless Android auto/Carplay - tabu za avtomobilsko industrijo??

22. jul 2007
12.690
1.257
113
123
Pred dvemi leti sem kupoval nov avto in sem se enako spraševal.
Pa kaj se jim dogaja v njihovih razvojnih oddelkih, da te zadeve ne spravijo na trg.
Očitno spijo še na starih lovorikah, tehnologija jih pa prehiteva po levi in desni.
Kar sem zasledil na netu, da edino "Ford" razmišlja da bi mogoče v letu 2021 implementiral zadevo s SYNC-4 verzijo.
Aftermarket proizvajalci avtoradijev to ponujajo že par let in res ne vidim razloga, da se to ne implementira v serijske avtoradije.
Sicer imam v avtu Android auto in deluje solidno ni pa nek presežek, ampak to vtikanje in iztikanje kabla je za današnje čase že sila nadležno.
Sploh pa, da ne govorim o cenah teh dodatkov "kao super duper" touchscreen varijant pri naših trgovcih:bonk:
Kaj drugi pravite na to ali je samo meni to čudno?:rolleyes:
 

nUUb

Fizikalc
2. jul 2013
768
34
28
Novi golf ima to. Brezžični Carplay in brezžično polnjenje, verjetno ima tudi android auto. Ne vem pa kateri androidi podpirajo brezžično AA
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
Brezžični Apple CarPlay ima že ogromno vozil, recimo tudi Scala.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.823
723
113
www.jernej.org
Za CarPlay lahko načeloma kupiš adapter za cca 200€ in v vsak avto dodaš wifi podporo. Za Android Auto kaj takega žal ne obstaja.
 

krava

Majstr
5. sep 2007
3.579
285
83
www.kacnje.eu
Pri Androidu je bil problem tudi to, da je Google malo zaviral. Šele sedaj (mislim, da z Android 11) bo odprto po svetu in širše omogočen wireless Android Auto. Seveda ob predpostavki, da to radio podpira. Avtoindustrija je malo konzervativna, pa jim bo šele to verjetno brca v rit.
 
22. jul 2007
12.690
1.257
113
123
V kakšnem smislu, saj slabše kot je že ne more biti ali pač?
Saj avtomobilski infotainment že nekaj let hodi po robu zakona, njegovo uporabo lahko enačimo kot s telefoniranjem s telefonom v roki, to mislim glede odvračanja pozornosti od vožnje.
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.543
36
48
44
Baje da zadeva žre baterijo ko zmešana, tak da če wireless CP/AA, potem obvezno tudi wireless polnjenje.
To je res, ampak polnjenje preko kabla je še vedno top shit v primerjavi z brezžičnim. Meni se zdi wireles za kratke fure, ajde recimo, sicer je pa s kablom čisto ok. Pa še brez zatikanj bo vse delalo, kar za wifi varianto ne morem rečt :)
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.213
5.236
113
To imaš wireless, dokler itak ni treba v kabel vtakniti po vseh wifijih in in gpsih in muzikah, da se baterija nafila
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.186
5.732
113
To je res, ampak polnjenje preko kabla je še vedno top shit v primerjavi z brezžičnim. Meni se zdi wireles za kratke fure, ajde recimo, sicer je pa s kablom čisto ok. Pa še brez zatikanj bo vse delalo, kar za wifi varianto ne morem rečt :)

seveda da na kratkih furah prav pride wireless AA tudi če žre baterijo

kdo bo pa vsakič iskal gizmota po žepih pa vtikal na kabel... na dolgo furo pa ni problema
 

SpEkTr

ex mroizo
19. jul 2007
1.543
36
48
44
Ja, tko je. Jaz sem se kar navadil. Dobro čisto vedno res ne, ampak ponavadi za glasbo, šopam samo še youtube music oz google play music...sploh ko otroci začnejo s svojimi glasbenimi željami je to dobra stvar.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.664
727
113
Večina novejših BMW jev po 2014 in imajo možnost vključitve tega, ali pa celo že imajo vgrajeno. Konkretno moj BMW to ima, pa ne uporabljam, ker je slabše in manj pregledno, kot BMW jev original entartament.
 

nUUb

Fizikalc
2. jul 2013
768
34
28
Meni je zanimivo da nekateri proizvajalci avtomobilov omogočajo carplay in AA proti plačilu in moraš doplačati da imaš še tovarniško navigacijo ( vem za volkswagen ) nekateri pa ne (Suzuki), ki deluje AA tdi brez tovarniške navigacije.