Wireless router

mare92

Pripravnik
17. avg 2007
941
0
16
Ljubljana
Rad bi si naredil wireless omrezje po hisi, ter imel povezana 2 racunalnika. Kater router priporocate in zakaj? Katere wireless kartice? Ali moram potem vse porte odpirati rocno ane? S katerim programom bi potem razdelil internetno linijo(10/768)? Hvala!
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Kakšen wireless - samo med dvema računalnikoma ali z routerjem?

Glede omrežne opreme ti priporočam Linksys, D-Link, Asus...

Porte moraš odpret ročno ja, sicer pa ni neko hudo delo, pa enkrat nastaviš za zmeraj.

Linijo pa najboljše omejit z NetLimiter-jem na vsakem računalniku posebej.
 

mare92

Pripravnik
17. avg 2007
941
0
16
Ljubljana
@SouthPark, mi lahko to malo bolj razlozis ker sem laik v tem podrocju? Zadeva je sledeca. Sedaj imam 1 racunalnik povezan preko kabla in modema, imel pa bi se en racunalnik v cisto drugem delu hise tudi povezan...

Sem prebral tisto temo, vendar vsak svoje hvali. Mi lahko kdo rece da je eden definotivno najboljsi? Cena je lahko tudi nad 100€, samo da bo ok.
Hvala
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Definitivno najboljšega ni oz. so glede tega večne kregarije. Jaz ti lahko iz osebnih izkušenj povem, da nad Linksys-om ne boš razočaran, pa katerikoli model boš kupil.

Glede povezovanja - priporočam ti, da kupiš brezžični router in 2 brezžična sprejemnika. Router zato, ker če imaš samo računalnika med sabo povezana, mora biti tisti, na katerem imaš modem, vedno prižgan, da ima lahko drugi internet.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.769
626
113
Citat:
Uporabnik mare92 pravi:
Sedaj imam 1 racunalnik povezan preko kabla in modema, imel pa bi se en racunalnik v cisto drugem delu hise tudi povezan...

Prvi računalnik pustiš tako kot je. Če hočeš wireless varianto, potem kupiš wireless router, ga priklopiš na modem in že obstoječi računalnik, za oddaljeni računalnik pa kupiš wlan kartico (pci ali usb), nato pa narediš brezžično povezavo z routerjem.
Najboljša varianta pa je, da kupiš switch (če ne moreš generirati več IPjev pa navadni router) in lepo oba računalnika povežeš s kablom. Pa še najceneje te pride
wink-1.gif
 

Focus

Pripravnik
27. okt 2007
867
12
18
Luna
Ja, če je cena nad 100€ pa priporočam firmo CISCO. Sicer je ruter svinsko drag, ampak zelo zanesliv, ko ga enkrat nastaviš sploh več neveš da ga maš.



Uporablajo se predvsem za profesionalne namene.
 
Nazadnje urejeno: