Wireless IP Camera

Alko_man

gps navigator
26. avg 2007
972
1
18
Zdravo,

mi lahko kdo nalima kakšen link, kjer lahko nabavim IP kamero, na katero bi se lahko povezal recimo preko mobilnih podatkov preko browserja na moj statični IP od drugod, ne samo v domačem wifi omrežju.

Sem pred kratkim nabavil eno na ebayu, ampak potem sem ugotovil, da se lahko povežes samo v istem wifi omrežju s točno določeno njihovo aplikacijo (takrat mi je prodajalec povrnil del kupnine... ), zato nebi rad naredil še enkrat enako.

Sem sicer nekaj iskal, pa me zanima, ali je kdo že kaj takega nabavil in mu deluje ok?

http://www.ebay.de/itm/141843566961?_trksid=p2060353.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Thanks,
Aleš
 

pep

Pripravnik
21. avg 2007
393
24
18
ČE se ti slučajno doma valja kak star android telefon, je tudi tistega možno predelat v webcam. Na google play poišči "IP webcam".
Kar se tiče tega, kar si pred kratkim kupil preko ebaya, pa se je tudi meni zgodilo, da sem kupil nako wifi kamero, kjer je bila cela znanost, kako jo prepričat da je delovala tudi izven mojega lokalnega omrežja, ampak je na koncu uspelo. Lahko da te tam samo nastavitve yebeyo.
 

Alko_man

gps navigator
26. avg 2007
972
1
18
Citat:
Uporabnik asko pravi:
Še tuki mal poglej za modele

http://foscam.si/spletna-trgovina/ip-kamere

Cene niso ok...
hysterical-1.gif
 

Alko_man

gps navigator
26. avg 2007
972
1
18
Citat:
Uporabnik pep pravi:
ČE se ti slučajno doma valja kak star android telefon, je tudi tistega možno predelat v webcam. Na google play poišči "IP webcam".
Kar se tiče tega, kar si pred kratkim kupil preko ebaya, pa se je tudi meni zgodilo, da sem kupil nako wifi kamero, kjer je bila cela znanost, kako jo prepričat da je delovala tudi izven mojega lokalnega omrežja, ampak je na koncu uspelo. Lahko da te tam samo nastavitve yebeyo.

To sem že probal v prostoru, ampak bi zdaj to imel za zunaj...
 

danilo

Pripravnik
18. maj 2008
160
1
16
iz aliexpresa dobiš dobre Dahua kamere, jaz imam naprimer takšno http://url.sio.si/wW2, tudi nekaj mojih znancem ima to drugo in so čisto OK za domačo uporabo, so pa na ftp kablu.... obstajajo tudi kakšne z wifi, če ti to bolj ustreza, ampak za takšne kamere je boljše, da so na kablu, imajo tudi možnost POE napajanja po istem kablu kot je podatkovna povezava....

lp
 

danilo

Pripravnik
18. maj 2008
160
1
16
ja odvisno kaj si pač želiš, teh kamer ne poznam, malo poglej na internetu kakšne teste npr. na youtubu.... prvi dve se mi zdita popolnoma isti, razen drugega napisa in sta wifi, tretja ni wifi, ima pa kar dobro sliko za 2mp, cena pa tudi ni ravno nizka, k tej ceni še dodaj 22%ddv in stroške carinjenja okoli 9 EUR...

Za doma je čisto dovolj tista dahua iz mojega drugega linka, razen če želiš imeti wifi kamero, potem se ti bolj splača pri nas kupiti https://digitklik.si/izdelek_NAPAJALNIK12-1A pa imaš pri nas garancijo, pa še kvaliteta teh kamer je dobra, preverjeno....

S tistima prvima kamerama, ki sta poceni, pa ne vem kako je glede "javnega" dostopa do teh kamer, če si mogoče kaj bral o tem, imajo ti razni xy brandy kamer težave, da se hitro kje najde na netu in ti jo lahko vsak gleda...

Kar se pa tiče tvojega dostopa od kjerkoli pa je tako, da te dahua kamere imajo to možnost, da nastaviš ddns, za tiste iz tvojih linkov pa ne vem, obstaja še možnost, če imaš malo boljši router, da na njemu nastaviš ddns in dodeliš neki port kameri, preko katerega nato dostopaš do nje od kjerkoli, tudi če kamera te možnosti nima...
Še boljše pa je, da imaš boljši ruter, ki podpira VPN server in si ustvariš svoj VPN, preko katerega se konektaš na svoje domače omrežje in samo od tam dostopaš do kamer, torej imaš porte za javni dostop onemogočene, to je najbolj varno..
cool-1.gif


Ti pa ne priporočam nekih čunga-lunga nepreverjenih zadev, razen če je kakšen test na netu, da vidiš, da deluje res dobro...
lp
 
Nazadnje urejeno:

marc

Fizikalc
26. apr 2008
1.187
20
38
Da malo obudim temo. Mi lahko kdo predlaga zunanjo ip kamero, ki bi imela spodobno resolucijo, da se na cca. 30m razloči ali gre za človeka ali kanto za smeti, da ima možnost direktnega spremljanja slike z telefona ali računalnika in možnost snemanja na kartico. Cena seveda čim nižja, čeprav vem, da spodobne kamere ne bom dobil za 20€.