winXP - se ne prižge več :(

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Živjo,
Imam en problem(ček)... kolegici se je nasralo nekaj virusov. Sem šel v safe mode in popucal stvari, pobrisal sem tudi temp fajle (iz Temp in Temporary internet files, nič na svojo roko). Potem (se je še prižgal) je začelo srat, ker je imela hkrati nameščena Notrona in Avasta, brisat sem probal Nortona. In ker spet iz normal mode ni šlo, sem šel v safemode, pobrisal notrona & symantec, tudi vnose iz registra. Zdaj pa se zadeva ne pobere več
frown-1.gif

Vrne mi tole:
windows could not start because the following file is missing or corrupt:
\windows\system32\config\system

In predlaga naj dam notri original CD in izberem "r". To naredim, samo kako naprej? zadeva se postavi kot v "dos", kako pa kaj ročno popravljat pa ne vem? Mi lahko kdo pomaga, kaj točno lahko še naredim?? (oziroma, kaj in kako naj zdaj s tem cdjem počnem... Naj probam menjat ta fajl, samo s katerim (in predvsem kako)?

Dokler gre vse lepo znam, ko pa se zadeva ne postavi v windowse, me pa malo panika začenja grabit
17758-icon_confused.gif



Lp
Peter
 

maggio

Fizikalc
19. avg 2007
1.704
1
38
Lj-bežigrad
na koncu, ko hoče že windowse nalagat izbereš repair ne takoj na začetku

drugače ti pa predlagam da daš disk v drug comp pobereš dol dokumente slike ipd.. vrneš disk v comp in Xp naložiš na novo

lp
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
saj tam sem stisnil repair... ko daš CD notri, tisti modri screen, potem pa se ustavi in lahko izbereš ali repair al pa da daš windowse na novo. Sem dal R (recovery), me je prašal če je prava pratricija, dam 1 ker je na C: in gesla na admin accountu ni in pustim prazno, dam enter in me postavi na c:\windows\
sem kaj falil kje...
confused-1.gif


To skoraj ne pride v poštev dokler ne postavim mašine nazaj, ker se rabi rectifikat od banke dol vzet prej
crazy1.gif
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Ja, saj to ti pravi maggio. Ne izberi RECOVERY , ampak REPAIR (ki je v drugem meniju, pozneje).
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Ok... tokjer je modro, in se spodej sučejo stvari, ponudi najprej F6 da driverje, potem F2 za ASR (automated system recovery), potem nekaj časa louda fajle...
Ustavi se, ko moraš izbirat med "to setup winXP press ENTER", "to repair a winXP installation using Recovery Console, press R" in "to quit press F3" Tukaj sem pritisnil ta R in prišel v konzolo... now what? Ali pa bi moral tu pritisnit enter?

p.s.: se ti slučajno sanja, kaj piše v tistem fajlu system - bi ga lahko menjal z enim iz delujočega sistema?


Lp
Peter
 

Alex

Fizikalc
21. jul 2007
938
91
28
Ljubljana
Škoda je dajati repair.

Jaz to rešim tako, da računalnik zaženem z Ubuntu Live CDjem, nato pa v mapo, kot ti piše zgoraj presnamem register iz system restore mape.
 

Naglfar

Fizikalc
7. sep 2007
1.563
1
36
Panonija
Pojdi prav v inštalacijo. Ne stiskaj R takoj na začetku. Ko bo hotel inštalirat, te bo vprašal, ali hočeš povozit, formatirat ali pa samo popravit obstoječo verzijo.
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
no... sem naredil to, zdaj izgleda ko "običen" setup, ampak je obvisel pri "nameščanje naprav" in 34minut do konca... če kar nekaj časa. tisti teksti na desni se sicer še kar menjujejo, tako da zmrznil ni, samo obvisel je na teh procentih
frown-1.gif
 

Naglfar

Fizikalc
7. sep 2007
1.563
1
36
Panonija
Ene plate (starejše) se ob inštalaciji ne razumejo dobro z integrirano periferijo - zvočna, LAN itd. Probaj to v BIOS-u izklopit pa potem še enkrat inštalirat.
 

JustOne

Pripravnik
20. avg 2007
435
24
18
Gorenjska
Če slučajno nisi še povsem obupal, je tule rešitev za take primere (v priponki)
 

Priponke

  • 434560-WindowsXPRestore.doc
    51 KB · Ogledi: 321

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Žal, že zdavnaj... en dan po tistem sem sicer uspel najti rešitev na microsoftovem suportu, kako ročno obnoviti register. Ampak, mi ni žal, sem postavil mašino na novo in dela ko šus.

Hvala vseeno
smile-1.gif



Lp