Windws XP se ne zažene

N560

Pripravnik
6. okt 2007
88
0
6
Zdravo;

nujno bi potreboval nasvet strokovnjaka, preden popolnoma izgubim živce in,.....
uf-1.gif
in,.......
Ni mi jasno KDO ali KAJ je povzročil napako na hišnem PC, zaradi česar se od predvčerajšnjim enostavno ne zažene več....

Vsakič ob zagonu XP se izpiše naslednji text:
Windows could not start becouse the following file is missing or corrupt:
\WINDOWS\SYSTEM32\CONFIG\SYSTEM

You can attempt to repair this file by starting Windows Setup using the original Setup CD-ROM.
Select 'r' at the firs screen to start repair

Logično, da sem že najmanj 100 - krat vstavil svoje originalne Windowse notri in pritisnil R Nič se ne zgodi, probam še nadaljnjih 100x,....pa spet nič.

Nato malo pogooglam in izvedem, naslednje:
- v BIOSU nastavim da mi boota iz CD pogona v katerega sem vstavil Windowse,
- po zagonu računalnika pritisnem npr. preslednico, da mi za začenja nalagati Windowse,
- počakam nekaj minut, dokler mi ne ponudi opcije: pritisni R za "Repair a Windows XP instalation...... using Recovery Console
- nato, ker nimam nobenega Administrator password, pritisnem enter, potem, potem pa
confused-1.gif

- se pojavi C:\WINDOWS> ............. IN KONEC,...... če napišem help mi ponudi 33 ukazov, med katerimi se nikakor ne znajdem.

Mi kdo zaupa kako za boga svetega izvesti popravilo Windowsov??????

Prosim,........
priden.gif
plissssss
 

_jolly_

Fizikalc
3. sep 2007
2.141
2
38
recovery console nebo pomagal
greš dalje in te vpraša če želiš na novo posnet windows xp ali le popravit obstoječe
 

N560

Pripravnik
6. okt 2007
88
0
6
Citat:
Uporabnik _jolly_ pravi:
recovery console nebo pomagal
greš dalje in te vpraša če želiš na novo posnet windows xp ali le popravit obstoječe

Imaš morda idejo, kako iti dalje in priti iz tega črnega prikaza (recovery console) z ukazno vrstico : C:\WINDOWS> ?
 

MiranR

Pripravnik
3. sep 2007
223
4
18
Murska Sobota
Citat:
Uporabnik N560 pravi:Imaš morda idejo, kako iti dalje in priti iz tega črnega prikaza (recovery console) z ukazno vrstico : C:\WINDOWS> ?
Po popravilu z ukazom v prejšnjem sporočilu seveda sledi ukaz EXIT
cheer.gif
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Temu pa sledi razočaranje, ker nima problema v MBR.

Na CD-ju ne izbrat "Recovery Console" ampak it dalje in v naslednji izbiri (ne TAKOJ naslednji, ampak pač ena od sledečih) izbrati Repair Windows.
 

mat

Fizikalc
31. avg 2007
1.034
20
38
Čisto ista stvar se je zgodila meni v petek. Se nekaj igral z računalnikom mi ni uspelo popraviti in sem pustil raje za ponedeljek. Ko v ponedeljek štartam računalnik se normalno zažene. Kaj je bilo to, kakšen virus(Mcaffe ga ne najde)?
 

JustOne

Pripravnik
20. avg 2007
435
24
18
Gorenjska
Evo en vodič, sicer obstaja tudi na spletu, rešuje točno te težave, izgubil se ti je en delček registra
 

Priponke

  • 357726-WindowsXPRestore.doc
    51 KB · Ogledi: 340
Nazadnje urejeno:

N560

Pripravnik
6. okt 2007
88
0
6
Citat:
Uporabnik JustOne pravi:
Evo en vodič, sicer obstaja tudi na spletu, rešuje točno te težave, izgubil se ti je en delček registra

Hvala za vse odgovore!!

Rešitev bo očitno samo nova inštalacija windowsov, ....
No, en napredek pa vendarle le, saj se mi je do danes končno uspelo dokopati v varni način, vsaj toliko, da skopiram vse mape,..... Potem pa "ponovi vajo od začetka",....
redface-1.gif