Obnovitev poškodovanega registra

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.354
298
83
Učer sem naredu na laptopu Defragmentation in ponovnega zagona mi javi...

windows could not start because the following file is missing or corrupt
<Windows root>\system32\ntoskrnl.exe.

Zdej al je zarad tega al pa zgolj slučaj, da od takrat ne dela, ni važno, skratka nebi jst use formatiral zarad podatkov ampak sem nekje prebral da daš not cd od winow pa nekak dalje potem skopiraš to datoteko oz daš Repair in nekaj oz še je neki možnosti, ampak, ko dam not cd od winow ni ništa, spet javi to napako?

Ma ker majstor kaj iz rokava, da mi pomaga, punco mam v bolnici in bi ji prnesu komp s filmi da se mal zamoti
smirk-1.gif



Tenkju!
 

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
Javi ti na samem CD ali potem ko popraviš in ponovno zaženeš z diska?
(res, če napišeš bolj razumljive stavke, boš prej rešitev dobil
wink-1.gif
)
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.354
298
83
Javi napako ko zaženem komp, ko dam cd not in ponovmno zaženem je opet isto, ne začne brat cdja pomoje ampak gre dalje in javi napako.
 

krentip

Pripravnik
26. dec 2010
440
0
16
Citat:
Uporabnik pleXwriter pravi:
Učer sem naredu na laptopu Defragmentation in ponovnega zagona mi javi...

windows could not start because the following file is missing or corrupt
<Windows root>\system32\ntoskrnl.exe.

V safe mode ti dela?
Sicer pa: http://www.computerhope.com/issues/ch000646.htm

Zdej al je zarad tega al pa zgolj slučaj, da od takrat ne dela, ni važno, skratka nebi jst use formatiral zarad podatkov ampak sem nekje prebral da daš not cd od winow pa nekak dalje potem skopiraš to datoteko oz daš Repair in nekaj oz še je neki možnosti, ampak, ko dam not cd od winow ni ništa, spet javi to napako?

Ma ker majstor kaj iz rokava, da mi pomaga, punco mam v bolnici in bi ji prnesu komp s filmi da se mal zamoti
smirk-1.gif



Tenkju!
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.354
298
83
Sem najdu tud sam neki, ampak po navodilih ne pridem do točke 2, ker mi javi napako oz mi ne rata da bi bralo iz cdja, čeprav sem naštimal da je na prvem mestu v biosu optical drive
frown-1.gif
Skratka ne pridem do točke 2, da bi prtisnu R.

Uporabite pripomoček Bootcfg v obnovitveni konzoli, da popravite datoteko Boot.ini:
1.Računalnik zaženite s CD-ROM-om z operacijskim sistemom Windows XP.
2.Ko se prikaže sporočilo, pritisnite tipko R, da popravite operacijski sistem Windows z obnovitveno konzolo.
 

Frenckie

Pripravnik
20. jun 2011
638
3
18
Citat:
Uporabnik pleXwriter pravi:
Javi napako ko zaženem komp, ko dam cd not in ponovmno zaženem je opet isto, ne začne brat cdja pomoje ampak gre dalje in javi napako.

Nastavi v BIOSU, da se prenosnik zažene iz CD enote. Po zagonu CD-ja ti ponudi tudi možnost Repair.
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.354
298
83
To sm neki šaru, a je to to, da je v bios setapu v Boot menu na prvem mestu napisano Optical Drive? Če je to to, mam tako.
 
Nazadnje urejeno:

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.354
298
83
Zgleda je možnost da je kej cd fuč al pa napačn, čeprou k ga dam v namiznega, se odpre okno za inštalirat win.
 

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
Se da zagnati s tega CD?
Da ali ne ?
Nima veze, kaj ti Windows gor vidi.

Sicer pa poišči drug (delujoči) zagonski CD, sigurno ima kaki kolega.
 

pleXwriter

Majstr
3. avg 2009
3.354
298
83
Ja ni bil cd uredu, wini so bli gor, sam je zgleda neki čudn. Sm dobil cd, inštaliral, rešu vsebino na d disku, morm pa še enkrat z ghost cd-jem al kaj je, ker ni delu pol ne wifi, ne zvok ne...skratka drajverjev ni blo, gosta pa nism hotu, ker bi mi use pobrisal. Bo že, bomo počasi rešil
smile-1.gif

Sem potalal zvezdice al kaj se ponavad nardi, druzga tko ne morem, za per še lah dam ob prilki
wink-1.gif


HVALA VSEM ZA POMOČ!
 
Nazadnje urejeno:

jolko

Fizikalc
17. maj 2010
3.164
1
36
Kaj bi z ghost-om?
Si na novo namestil Windows-e?
Pa ni driverjev? Pol rabiš samo še driverje namestit.
Razen če spet ne razumem...
tongue-1.gif