Windows XP vs. Vista - performanse v igrah

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
Kakšne izkušnje imate z performansi v igrah tisti kateri ste šli iz XP-jev na Visto? Sam sem sprobal visto pa se mi je v world of warcraft ful ful poznal padec fps-a, drugih iger pa nisem testiral. Sem pa malo gledal razne primerjave na netu pa nekih bistvenih razlik ni za opaziti, tako da me zanima kakšne izkušnje imate drugi.

Moja konfiguracije je zaenkrat;

AMD 64 3700
nforce 4 ultra plata
2x 1gb ddr rama
geforce 7600gt

Gonilnike sem imel vse tazadnje, tako da nevem v čem bi lahko bil problem. Je morda računalnik kot celota že preslaboten za visto?
 

XBoy

Zelenc'
5. jan 2008
4
0
1
38
Ljubljana
Res je! Vista je za spile ki podpirajo DX10, Moje izkusnje so sledece. Naprimer Crysis-a lahko v XPjih nastimas samo na High nastavitve, medtem ko se v Visti odpre opcija Very High nastavitev. Seveda pa potem to tudi potegne za sabo frejme ki padejo prav posteno. Ce pa nastimas identicne nastavitve na Visti kot v XPjih potem pa ja vsaj pri meni nastala razlika v fps zaradi rama, saj kot sem seznanjen Vista porabi okoli 768MB rama samo za OS plus potem kolikor ga potrebujes za spil. Tako da sem bil z 2GB na Visti v velikem razocaranju nad frejmi v primerjavi z XP, dokler seveda nisem kupil se vec rama. Seveda to velja za Crysisa, ki mislim da je kar pozresen, kar se tice sistema ampak navsezadnje je spil k temelji na prihodnosti, tako da je za pricakovat samo se slabse glede frejmov in nase denarnce in zivcov ..