Windows Media Player 11 in kodeki

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Namestil sem WMP, verzijo 11, vendar mi noče predvajati vseh datotek. Na zunanjem disku imam filme v različnih formatih, ampak ne predvaja recimo niti navadnega AVI fajla. Javlja napako, da mu manjkajo določeni kodeki.
Ni mi jasno, zakaj pa recimo VLC playerju nikoli ne manjkajo kodeki.

Ali je Windows Media Player pol izdelek, ali sem jaz dol potegnil napačno verzijo?

Katere dodatne kodeke naj instaliram?
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Navadni avi fajl zagotovo predvaja, če piše avi ne pomeni, da je dejansko avi ampak v tvojem primeru 99% divx/xvid.

VLC ti predvaja vse, ker ima vgrajene kodeke, WMP (oz. Windowsi) pa predvajajo samo par formatov: uncompressed avi, mpg, wmv.

Torej če hočeš uporabljat WMP (ne vem sicer zakaj, ampak to je tvoja osebna izbira), moraš namestit kodeke, lahko kak codec pack, recimo: http://filehippo.com/download_klite_mega_codec/
 

JosipBroz

Fizikalc
10. sep 2007
1.324
0
36
Še pred tvojim postom sem nainstaliral NIMO CODEC 5.0. Sedaj lahko predvajam večino filmov, vseh pa še vedno ne morem.
Se pa pojavi neka čudna zadeva. Ko priključim zunanji disk ( v meniju "pogled" imam nastavljene velike ikone) začne izrisovat sličice za vsak fajl posebej, in kar naenkrat se mi zapre raziskovalec. Kot da bi ga sličice obremenile, da se kar zapre.
Če postavim pogled na "podrobnosti", se pa raziskovalec normalno odpre in vidim vse datoteke (resda, so pa brez sličic).

Preden sem dal gor te kodeke, je odpiral sličice normalno. Bi to sploh lahko bilo povezano s kodeki? Očitno je, če nič drugega nisem spreminjal.
Bom probal še s tvojimi kodeki.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Je povezano s kodeki ja. Meni se je pri enih dogajalo, da je raziskovalca zablokiralo in sem ga moral na novo zagnat.

Tale K-Lite Codec Pack je fajn zato, ker ga redno posodabljajo, sicer pa je po moje najbolje imet program, ki ima vgrajene kodeke - takšnih je veliko, sam uporabljam The KMPlayer.