Problem torrenti in predvajanje video fajlov

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Imam problem s torrenti oz. predvajanjem prenesenih video datotek. Zjutraj je še vse normalno delalo, prenesla sem torrente in Gom player mi je .avi datoteko normalno odprl. Popoldne pa mi na novo prenesenih datotek ni hotelo več odpret. Torrenti so bili preneseni iz znane spletne strani s TV showi, drugim, s katerimi sem se menila, je vse normalno predvajalo, meni pa ne. Poskusila sem več playerjev, KMP, Gom, WMP, VLC, Quick time, pa nobenen ne odpre datotek, nanizank, ki so bile danes popoldne prenešene na računalnik. Piše mi, da kodeki niso pravi, ko pa kliknem na link za prenos kodekov, pa nič ne najde (GOM). KMP pa javlja, da ni bilo mogoče najti kombinacije vmesnih filtrov za predvajanje toka. Error NuM: 80040218. Smešno mi je, ko v BitCometu kliknem recimo preview, mi datoteko predvaja (v KMP), ko pa se dokončno prenese na računalnik, pa nič več. Skenirala sem že računalnik za viruse in trojance, nekaj je našlo, sem zbrisala, a težava še vedno ostaja. Zanimivo tudi, da datoteko, ki mi je dopoldan še predvajalo, sem jo medtem izbrisala in poskusil isti torrent še enkrat prenesti, ne predvaja več in mi javlja isto napako. S predvajanjem datotek, ki so bile že prej na disku, pa nimam problemov. Se komu kaj sanja, kaj je narobe in kako rešiti problem.
 

hamster

Zelenc'
29. jan 2011
14
0
1
www.spletnet.si
Če ne drugega, se mi dozdeva, da imaš celo zmešnjavo kodekov na računalniku. Lahko poskusiš odstraniti vse te predvajalnike in razne codec packe in potem znova namestiti svoj najljubši predvajalnik.
Drugo, kar lahko storiš je, da preveriš, če je torrent preneslo pravilno. Sam uporabljam uTorrent in lahko storim sledeče: desni klik na torrent -> Force Re-Check. Verjetno v Bitcometu obstaja podobna funkcija.
Zadnja stvar, ki mi pade na pamet je sicer malenkost smotana, ampak vseeno, lahko preveriš, če se niso končnice datotek po nekem čudežu spremenile... Načeloma bi morale biti .avi, .mkv,...
 

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
V bistvu vedno uporabljam Gom player, razen KMP, ki mi prav pride, pri previewih v BitCometu, tako da drugih kodekov niti nimam, VLC sem pa že odstranila, (ker sem ga naložila samo toliko, da sem poskusila, če v njem predvaja, ker mi je kolegica rekla, da njej dela). Končnice se niso spremenile, so avi. Tisto funkcijo (Manual hash check) sem pa tudi že sprobala in brez učinka.

Btw. prenesene datoteke tudi na drugem računalniku ne predvaja.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Pol so že fejki.

Ali pa imaš hudo okužbo.
 
Nazadnje urejeno:

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Fejki niso bili, zato ker je ISTI torrent vsem drugim normalno delal.

Danes sem odinštalirala vse playerje in BitComet, izbrisala nedelujoče datoteke, še enkrat preskenirala za viruse in trojance, restartala računalnik, na novo naložila player in BitComet, na novo potegnila (ISTE) torrente dol in je čudežno normalno delalo. Ne vem, kaj od tega je pomagalo, ampak očitno nekaj je, da spet normalno delujejo.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Če bi pustil stare fajle, bi jih lahko z novim primerjala, pa bi potem vidli, kje tiči zajec.
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Citat:
Uporabnik Kibibi pravi:
V bistvu vedno uporabljam Gom player, razen KMP, ki mi prav pride, pri previewih v BitCometu, tako da drugih kodekov niti nimam, VLC sem pa že odstranila, (ker sem ga naložila samo toliko, da sem poskusila, če v njem predvaja, ker mi je kolegica rekla, da njej dela). Končnice se niso spremenile, so avi. Tisto funkcijo (Manual hash check) sem pa tudi že sprobala in brez učinka.

Btw. prenesene datoteke tudi na drugem računalniku ne predvaja.

Če je z VLC-jem predvajalo, potem imaš kodeke zjebane. Če tudi z VLC-jem ni, ti je pa torrent program zjebal datoteke verjetno. Se je tudi meni že zgodilo, da je cela sezona friendsov kar naenkrat nehala delat.
 

Kibibi

ubloonie
20. jul 2007
3.291
0
36
Ni z VLC-jem predvajalo, ampak sedaj mi spet vse normalno dela. Tok-tok.
smile-1.gif