Windows 7 in Wlan - živci...

sad

Guru
24. avg 2007
20.507
9.208
113
Kar naenkrat mi na tem sranju ne dela več povezava na internet. Poveže se normalno z routerjem (WAP in MAC zaščita), vendar net ne dela. Enostavno ne dobi dodeljenega IP naslova (to je pomoč od sedmice javila). Torej, na omrežje se normalno poveže, vendar piše, da je omejen dostop in pa namesto imena omrežja je Unidenfied network.
confused-1.gif

ipconfig mi pravi, da je neki zunanji IP naslov (169....
confused-1.gif
) in v oklepaju (Preffered). Mislim, wtf? Nobenih prenastavitev ni bilo in sedaj sranje ne dela. Dal 100x popravi povezavo, resetiral računalnik, prenastavil router in ga resetiral in nula. Ostali računalniki normalno delajo isto kot prej. Router je Siolov za optiko, problematičen prenosnik pa Lenovo. A se da to kaj poštimat ali naj vse skupaj treščim v zid.

Podoben problem sem imel sicer tudi na Visti na enem Dellu, ko je kar en dan nehal delat. Potem sem počil gor XP-je in o teh težavah nisem več niti sanjal, kaj šele razmišljal ali da bi jih imel.

Povezava problematičnega prenosnika preko Joiku Spota (wlan od Nokie) šiba normalno.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Sedemka ima enotno ikono za žične in brezžične povezave. Tudi meni na WIFI-ju piše unidentified in brez povezave, vendar mora nad tem biti še ime brezžične povezave in status.

Si prepričan, da se prenosnik poveže z routerjem? Lahko na routerju dejansko vidiš aktivno povezavo? Lahko pingaš druge računalnike v mreži ali pa sam router (verjetno 192.168.1.1 )?

Po mojih izkušnjah so Lenovoti povsem neproblematični kar se tiče 7ke. Ob inštalaciji je pri meni sama našla popolnoma vse driverje in lahko sem samo vpisal geslo ter bil povezan na router ter internet.

Imaš morda default inštalacijo od Lenova s kakšnimi neumnimi prednastavljenimi firewalli ali je popolnoma sveža Sedmica? Je v safe-modeu isti problem?

Kaj se zgodi, če poizkusiš bootat z live-Linux CD-ja?


... potem mi pa počasi zmanjka idej.
smile-1.gif
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Aja... saj vem, da je bedno vprašanje... ampak a si vklopil gumb za WIFI na prenosniku?
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Citat:
Uporabnik sad pravi:
ipconfig mi pravi, da je neki zunanji IP naslov (169....
confused-1.gif
)

169.254.0.0/16 ni javen obseg naslovov - namenjen je specificno za lokalni promet izkljucno do naslednje tocke (torej ce naprava uporablja naslov iz tega obsega, internetna povezava ne more delovati, ker router prometa od teh naslovov ne bo spravljal naprej).
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.507
9.208
113
Na routerju mi kaže, da je povezan.
Ping ne šiba tudi lokalno in ne do routerja. Nastavitve za IP so dinamične, tako da bi moral mu router dodeliti svoj IP. Vendar do tega ne pride.
Če nastavim statičen IP zadeva pinga brez problema in tudi na net šiba ok (nastavim kot DNS strežnik IP od routerja). In vse to ob ISTI povezavi, kar pomeni, da težava ni na avtentikaciji WLAN. Vsaj tako sklepam.
Kaj lahko naredim? Namreč statičen IP ne morem imeti, ker uporabljam kar nekaj Wlan omrežij. Sedaj sem sicer nastavil fiksen IP na alternativno konfiguracijo, vendar sploh ne preklopi.
rolleyes-1.gif
Temveč ostane kar omejen dostop.
Poleg tega je zadeva sedaj kakšen mesec delovala normalno, potem pa kar iz lepega miru to sranje. Očitno pride do kratkega stika pri dodeljevanju DHCP naslova.

Kako zdefiniram v command promptu spremembo IP naslova iz DHCP na fiksen (tudi DNS strežnik) in obratno. Si potem začasno naredim bat datoteke in s tem rešim zadevo. Čeprav je vse skupaj en poden.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Updajte jmaš vse zadnje ? (za Windows in gonilnike)

Za "ročno" menjavanje (s skripto) je tu že bilo omenjeno enkrat. So tudi namenski programi.
 

airj

Pripravnik
29. sep 2008
450
0
16
169.254.x.x dobi mrežna kartica, ko je nastavljena na avtomatsko pridobivanje ip nslova preko DHCP strežnika, a ga ne najde v nekem časovnem obdobju.. verjetno imaš pokvarjen gonilnik za tcp/ip. verjetno pomaga odstranitev gonilnikov za mrežno kartico in naložiti nove, lahko poskusiš samo tcp/ip gonilnik ponovno namestit, lahko pa uporabiš programček winsockfix, ki naredi vse to in še nekaj več..
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Lahko pa ruter trokira in ne dela več DHCP... Tukaj je ogromno predpostavk... Kadar na mojem domačem WiFiju ne dobim IPja obvezno sledi reboot škatlice-routerja in - voila - IP je dodeljen.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.507
9.208
113
Večkrat rebotal vse in ni pomagalo. Poleg tega pri drugih računalnikih zadeva deluje normalno. Bom preveril malo gonilnike.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.507
9.208
113
Winsoc fix žal ni pomagal.
Vse posodobitve (Lenovo in Windows) so narejene.
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.708
140
63
si se v zadnjih dneh priključil z več različnimi računalniki na modem?
Imel podoben problem, obnašalo se je zelo čudno, včasih delalo včasih ne, enkrat delalo preko žične povezave enkrat preko wirelessa.
Problem je bil v tem, da, v mojem primeru, T-2 dopušča do 2 MAC adresi na enem naročniškem računu.
Imaš dve rešitvi. Počakaš 2 dni, da se zbriše MAC tabela na T-2 oz. SiOLu ali pa skopiraš MAC adreso od računalnika v router (da se router navzven predstavlja kot tvoj računalnik).

lp
 

airj

Pripravnik
29. sep 2008
450
0
16
Imaš firewall na pcju vključen? DHCP dela na udp portu 67 (odgovor serverja) in 68 (zahteva klienta), tako da to moraš spustit skozi.
 

JustOne

Pripravnik
20. avg 2007
435
24
18
Gorenjska
Glede na to, da z ročno nastavljenim IP-jem zadeva deluje, poglej še če imaš na DHCP omejeno število (scope) adres, ki jih dodeljuje, in si s tem računalnikom prebil število. v prašanje je tudi, kako imaš nastavljen DHCP lease (časovno okno, v katerem DHCP IP-ja ne dodeli drugi napravi) na routerju. Ta bi lahko omejeval dodelitev (trenutno proste) IP- številke, če lease še ni potekel.

Glede na to, da je modem hkrati tudi router, ali sploh imaš dostop do nastavitev? Če ga imaš preveri Wireless nastavitve (št. dovoljenih hkratnih povezav ipd.)
 

D_K

Duplek
24. sep 2007
2.946
760
113
Tudi mene so se začele pojavljat enake težave. Za enkrat še nisem imel časa da bi prevero kaj je narobe, ampak ko resetiram router azdeva deluje normalno.
 

airj

Pripravnik
29. sep 2008
450
0
16
Ti imaš problem s firmwareom routerja, pomaga ti edino nadgradnja le-tega, če obstaja. Sicer pa zamenjava z drugim.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.507
9.208
113
Citat:
Uporabnik JustOne pravi:
Glede na to, da z ročno nastavljenim IP-jem zadeva deluje, poglej še če imaš na DHCP omejeno število (scope) adres, ki jih dodeljuje, in si s tem računalnikom prebil število. v prašanje je tudi, kako imaš nastavljen DHCP lease (časovno okno, v katerem DHCP IP-ja ne dodeli drugi napravi) na routerju. Ta bi lahko omejeval dodelitev (trenutno proste) IP- številke, če lease še ni potekel.

Glede na to, da je modem hkrati tudi router, ali sploh imaš dostop do nastavitev? Če ga imaš preveri Wireless nastavitve (št. dovoljenih hkratnih povezav ipd.)
Imam dostop do nastavitev. Ni preveliko število DHCP-jev, ker je le 5 zadevc gor priključenih, pa še to ne hkrati. Kolikor pa vem za DHCP lease nimam nastavitev.

ISPfix ne pomaga.

Mi lahko kdo priporoči simpl programček za preklapljanje med fix in DHCP, po možnosti brezplačen, ker je prenosnik služben in ne bi rad kakšnih težav s licencami. Bom očitno tako najmanj živcev izgubil.
rolleyes-1.gif
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Kaj imaš to za en prenosnik? Lenovo ima Access Connections (del IBM programja), je super, zastonj.