Win7, printer in XP mode

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.774
627
113
Na enem računalniku imam priklopljen nek predpotopni laserski printer, ki ima najnovejše driverje iz leta 2000 (za Windows 2000).
V XPjih je printer še deloval, na Windows 7 (x86) pa več ne (ni driverja).

Namestil sem XP mode in znotraj njega printanje deluje. Zdaj pa bi rad ta printer dal pod file & printer sharing, tako da bi lahko printal tudi izven XP mode. File sharing sem vklopil, ampak ko sem hotel v Win7 dodati printer, mi je vedno vrglo neki error (kode si žal nisem zapisal, računalnika in printerja pa trenutno tudi nimam pri roki).

Zato me zanima, če je sploh možno dati printer v sharing preko mreže na Windows 7 (iz vidika driverjev). Ker če mi bo ob namestitvi mrežnega tiskalnika zahteval njegove driverje, potem nisem nič naredil...

V nasprotnem primeru bom pač moral printati znotraj XP mode, kar potegne za sabo prenašanje fajlov in nameščanje raznih Office programov in podobno.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.902
37
113
isti problem sm mel zanč pr punci... win7 in hp laserjet 4p... printer je star cca 15let... no in nisem našel primernih driverjev in potem sem dal kar od enega drugega modela... recimo hp laserjet 4... pa tm k dodajaš printer moreš tok daleč pridit, do tam, kjer sam naštimaš firmo in model printerja... se pravi, da morajo imeti win ta driver že notr... sej če ti to uspe, potem tud sharing ne bo problem...

pa jest sm mel še pretvornik za tastar kabel na usb...
 
Nazadnje urejeno:

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.774
627
113
Printer je "xerox docuprint p8ex" in če grem ročno dodajat printer, imam pri Xerox na izbiro samo neke Phaserje, kar pa dvomim da je kompatibilno.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Win 7 ima driverje za vse predpotopne Hp-jeve printerje, od LaserJet Series II dalje, če se ga še kdo spomne. Pri Printers in Devices izberi Add Printer, local printer, izberi port in v naslednjem oknu pritisni Windows Update. Čez kako minuto se pojavi stotine driverjev.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.774
627
113
Problem je, da jaz nimam HPjevega printerja
smirk-1.gif
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.379
390
83
Zato pa upoštevaj jurekov nasvet. Kot v starih časih, ko je SW podpiral samo nekaj znanih tiskalnikov. Ampak so praktično vsi znali emulirat te modele (HP, Epson...). Tako tudi tvoj model podpira PCL6.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.774
627
113
Sem probal oni PCL6, pa je nekaj malega sprital potem pa več ni nič hotel.
Nato pa sem nekje na internetu našel win7 driverje za moj tiskalnik - verjetno samo kakšen podoben driver, malenkost predelan. Zaenkrat dela, upam da bo tako tudi ostalo
smile-1.gif