Win7, par vprasanj

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Indexing servis ti indeksira vsako besedo v dokumentih tvojih knjižnic, tako da lahko bliskovito najdeš dokumente po vsebini. Dokler indeksira, je poraba CPU kar visoka, potem pa samo dodaja in CPU-ja praktično ne rabi.
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Citat:
Uporabnik Roberto pravi:
775 podnožje je še v uporabi... Da nisi mislil 478 (imam 3.0 GHz P4 z HT na takem podnožju) pa en P4 2,8 GHz HT FSB 800 MHz se mi valja nekje...

Ne, na tej plati je LGA775, ampak ne podpira plata Core2 Duo ali cesa podobnega kulturnega, temvec samo muzejske NetBurste. Tukaj je spisek podpirtih CPUjev, oznake so sicer precej neuporabne, vecinoma pa gre za 90-nm procesorje ("Prescott"). Kot se lepo vidi, bi ze ob identicnem taktu tista skatla pridobila zaradi hitrejsega FSB (800 MHz namesto 533 MHz) in bistveno vecjega cache-a (1 ali 2 MB namesto 256 KB), ter pri dekodiranju medijskih vsebin (muzika, filmi) zaradi hyper-threadinga.

Procesorjev za 478 je zdaj bistveno vec "v obtoku", ker je bilo podnozje kar dolgo v uporabi v primerjavi z zivljensko dobo kombinacije LGA775 + NetBurst procesor. Ko so prisli C2D, so chipset tudi zamenjali, tako da je to obstajalo ravno kaksno leto in je verjetnost, da staknem katerega od podprtih CPUjev za zamenjavo, priblizno nula
bonk.gif


@bizi: ce je tako, potem ne bom vec brskal za tem
smile-1.gif
Sem mislil, da gre za indeksiranje vseh datotek na disku, podobno kot so to poceli XPji, ne le parih direktorijev.
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Da malo dopolnim: danes sem spet sel mimo in sem prinesel USB mis. Zdaj ocitno dela premikanje oken v levo ves cas, brez zatikanja. Tipkovnica je se vedno PS/2.

Se en SATA disk staknem nekje, pa bo spet mir za nekaj casa
smile-1.gif
 

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.614
199
63
Kranj
win 7 starter se da odkleniti v home premium ali karkoli? da bi se spremenilo jezik ? vistalizator na starterju baje ne dela?
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Se eno vprasanje: ali se da Win7 "prestaviti" z enega na drug disk ? Torej novi disk bo nadomestil starega, oznaka pogona bo ista, le particija bo vecja, sistem naj pa deluje enako, kot prej.

Ce se to da, kako (po moznosti s kaksnim brezplacnim orodjem) ?
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Govoriš o klasičnem kloniranju?
To gre 93,655% procentno
wink-1.gif


Skopiraj sektorje ("raw") z enega na drugega, ponavadi že tak dela (žal ne vedno).
Druga možnost je program (Acronis & co) ki to izrecno ponuja in podpira. To dela 99,5%
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Ja, v bistvu bi rad imel klon, le da zelim particijo prilagoditi dimenziji novega diska.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
To Acronis najbrž lahko naredi med kopiranjem, v vsakem primeru pa lahko naknadno razširiš.
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Hm, 50 dolares za enkratno uporabo ... bom najprej poskusil z dd metodo
smile-1.gif
V najslabsem primeru ne bo delovalo in bom zapravil precej casa, v najboljsem bo pa delalo.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Saj imaš trial in free verzije.
Mi je kar čudno tebi take stvari razlagati.
wink-1.gif
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Aha, jaz sem na njihovi strani videl samo $50 za nekaksno Home varianto. Trial se izogibam, ker ponavadi ne pocnejo tistega, kar clovek hoce (imajo recimo omejitev glede kolicine ali pa delajo samo napol).
 

Janch

GPS guru
Osebje foruma
7. jul 2009
7.341
680
113
v leru
navi-guru.blogspot.com
Citat:
Uporabnik Radirko pravi:
Aha, jaz sem na njihovi strani videl samo $50 za nekaksno Home varianto. Trial se izogibam, ker ponavadi ne pocnejo tistega, kar clovek hoce (imajo recimo omejitev glede kolicine ali pa delajo samo napol).

Zanimivo, a se zaradi forum politike pogovarjata v šifrah a si res celo resno gledal ceno za nekaj, kar je 100% "dobavljivo na pašnikih" v vseh verzijah... Recimo, tudi sam tale Acronis uporabljam za avtomatično mesečno backupiranje slik..odličen program za delanje img-jev diskov ali datotek.
shocked-1.gif
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Resno sem gledal ceno in se mi zdi malce pretirana za to, kar bi rad imel narejeno. Uporabil bi tako ali tako samo enkrat in sem pogledal Clonezillo (predlog malo nizje) in kaze, da zna tocno to, kar jaz hocem, torej klon enega diska na drugega v isti skatli.
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Spet obiski, spet novi rezultati: Clonezilla sicer skopira vse skupaj, ampak zadeva ne deluje tako, kot bi morala (OS se noce zbuditi, tudi ce je v skatli samo novi disk). Potem sem naredil po tem postopku z uporabo zunanjega diska in je delovalo
smile-1.gif
Hecna stvar je, da se Windowsi ne uspejo pobrati z novega diska, ce prikljucis zraven starega (zgodi se BSOD), ceprav samostojno delujejo OK (seveda je bilo nastavljeno tako, da je prvi disk za HD boot bil novi). Torej bo drugi disk potrebno nekje drugje isprazniti ...

Skatli je poskocila ocena za disk s 3.6 na 5.9. Na 3.6 je ostal se procesor, graficno bom pa ob naslednjem obisku zamenjal, ker sem jo tokrat pozabil, potem verjamem, da bo vse nad 5 in bo delalo lepo hitro
smile-1.gif
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Mogoče ga moti enak serial number na disku (ne resnični, ampak oni, še DOS-ovski, ki ga recimo DIR izpiše).
Ali system ID (se ne spomnim zdaj točnega imena, so orodja, ki fa spremenijo).

Razen tega še znajo biti UUID-ji za volume-je...