Win 10 Pro ne vidi inštaliranih printerjev

Tomas

Pripravnik
6. avg 2007
524
15
18
Win 10 Pro ne vidi inštaliranih printerjev - ikon, posledično ne moreš izbrat kateri je privzeti in dostopat do njegovih nastavitev. Printerji so na mreži. Sicer pa printer, ki je bi nazadje inštaliran postane privzet in lahko normalno printaš. Zanimivo pa je, da ga Office pri printanju dokumenta vidi v meniju kjer printaš dokument. To se je primerilo na mašini, ki je bila nadgrajena iz Win 8.1, kjer so bili vsi printerji normalno vidni. Ali je sploh rešitev za to težavo, ker drugače se bo enostavno naredilo downgrade na prejšnji sistem kjer je vse delovalo kot mora.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Meni je printer na mreži našel, ko sem mu povedal njegov ip.
 

Tomas

Pripravnik
6. avg 2007
524
15
18
Ja printer je tudi meni našlo vendar ga, če greš v printers and devices ne vidiš. Prav tako je privzeti zadnji inštalirani printer in ne katerega bi jaz izbral.
 

Tomas

Pripravnik
6. avg 2007
524
15
18
Ni problem v "sharanju", problem je, da jih v oknu devices and printers ne vidiš in tako posledično ne moreš nič nastavljat
 

hud

Zelenc'
15. okt 2007
21
0
1
Pri meni je zadeva podobna. V nadzorni plošči vidim printer ki je v mreži, ne vidim pa printerja ki je priključen z usb kablom direktno v računalnik. Zanimivo je pa, da v wordu lahko izbiram na katerega mi naj tiska.
 

Tomas

Pripravnik
6. avg 2007
524
15
18
Zanimiv je tale Microsoftov pol izdelek. Zadeva na svežem nameščenem sistemu enkrat dela enkrat ne, vidi in ne vidi inštaliranih printerjev. Na eni mašini jih sploh ne vidi vendar delajo in tudi v kakšen wordu v meniju print jih vidiš in tudi lahko izbereš. Zanimivo je pa to, da pri upgrejdu iz 7 se jih vidi povsod in 8 pa ne. Tole bo še pestro.