Win 10 - menjava matične plošče in procesorja

Navid

Majstr
3. dec 2007
253
263
63
Na PC-ju, kjer je OS Windows 10 nameravam posodobit matično ploščo in procesor. Ali moram zaradi tega po menjavi tudi na novo inštalirat Windowse ali ne?
 

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.947
1.259
113
Načeloma preživijo.
Boš pa moral ponovo aktivirati win 10. Zdaj če je to kak brand name PC ima kodo v Biosu.
 

kkovac

Zelenc'
2. okt 2012
26
0
1
Jaz sem menjal samo matično, 7ko ponovno aktiviral z geslom prek telefona in z aktivirane 7ke naložil 10ko. Tako sem dobil nazaj aktivacijo, drugače tüdi ni šlo.

Bral sem da gre z microsoftovim računom, takrat ga seveda nisem imel :rolleyes:
 

scmoky

Pripravnik
11. dec 2007
186
10
18
Štajerska metropola
Kaj pa ni delalo da si moral ponovno inštalirat. Sam sem dal že 4-5 sistemov z drugo matično in procesorjem in prvi zagon rabi malo dlje da se porihta, potem pa kot da se ni nič spremenilo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji

Navid

Majstr
3. dec 2007
253
263
63
Kaj pa ni delalo da si moral ponovno inštalirat. Sam sem dal že 4-5 sistemov z drugo matično in procesorjem in prvi zagon rabi malo dlje da se porihta, potem pa kot da se ni nič spremenilo.
Ne vem, enostavno v BIOS/UEFI ni zaznal, da je na disku že inštaliran sistem. Se mi res ni inštaliralo ponovno, tako da ne bi izbral te opcije, če ne bi bilo treba...
 

DJ_Beat

Dacar
23. jul 2007
4.203
2
38
40
Trzic
luka.rener.info
Nazadnje sem bil malo len in sem namesto frišne inštalacije disk dal direktno v mašino (totalno različna konfiguracija). Prvič je malo trajalo, ampak dela bp še vedno.