Wifi za višje hitrosti

map

Guru
6. jul 2008
7.788
1.927
113
najrajš na babi
Roko na srce. Povprečno gospodinjstvo ima recimo 100/20 več kot dovolj. Mam pač tako brzino, ker je v paketu, če bi samo internet jemal bi vzel 100/20.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.248
5.816
113
Ma to imate nore linije. Prijatelj je sredi Ljubljane zapečen na 6/1 (teoretično) :D
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
Ajde če že tekmujemo. Še dve leti nazaj sem bil na LTE preobremenjeni bazni s takim prenosom, da sem youtube v 360p gledal, da ni zatikalo. Tv smo pa meli samo v soncnem vremenu :) megla, sneg in nalivi ni blo signala.
 

Palcek

Fizikalc
15. dec 2007
664
81
28
Ekipa, potrebujem nasvet.

Kateri router danes kupiti - cena do 200€ ( zdaj če je res kaka huda razlika lahko tud kak eur vec, drugace pa tudi manj lahko:) )
Zadnjih 7 let laufa Netgear R7000 nighthawk - naceloma dela bp ( oz oni imajo itak skoz neke fw izzive) niti ni nujno še menjati. bi pa vseeno šel malo v korak s časom. linija je optika telekom 350/100

hvala
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.683
576
113
Ekipa, potrebujem nasvet.

Kateri router danes kupiti - cena do 200€ ( zdaj če je res kaka huda razlika lahko tud kak eur vec, drugace pa tudi manj lahko:) )
Zadnjih 7 let laufa Netgear R7000 nighthawk - naceloma dela bp ( oz oni imajo itak skoz neke fw izzive) niti ni nujno še menjati. bi pa vseeno šel malo v korak s časom. linija je optika telekom 350/100

hvala
Pusti te routerčke, vzami raje kak namenski wifi6 ap in ga priklopi na ponudnikov modem/usmerjevalnik.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Pa misliš da ne? Jaz sem tudi vztrajno tlačil mojega Archerja 3150 zraven A1 Ubeeja, potem sem pa videl, da je v bistvu bolj zmogljiv, stabilen etc...

Imam gor "boga in pol", pa dela bp.

Trenutno je:

5x stacionarni PC, od tega na dveh mulci stalno igrajo Fortnite in podobno, na enem je torrent, PLEX server, Serviio. Postavljen je VPN do službe, v mreži so še štirje mobilni telefoni, dve tablici, trije prenosni računalniki in dve pametni televiziji, dva boxa in en iptv za starejšo televizijo.

In vse lepo funkcionira.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.112
2.468
113
No, jaz imam HAP Ac3 od Mikrotika in če grem delat seznama, bo kar dolg. 4x L2TP povezava, 1 EOIP tunel, Wireguard server, Zerotier client, Capsman manager za 6 APjev+ še 1 dodatni AP, IGMP proxy, 5x računalnik, 6x telefon, 4 predvajalniki kabelske tv, ki jo prej pretvorimo v IP na namenskem boxu (tukaj večinoma promet ne gre čez Mikrotik), 2x Nanobeam, 3x RPI, od tega sta dva za PiHole, en pa za torrente in mrežni disk, 2x Chromecast, 4x TV, 9 kamer, pa še bi se najbrž kaj našlo... Kaj takega na operaterjevi opremi niti ni moč postaviti.
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Kul. Samo takih je morda par. In taki tudi dobro veste, kaj vzeti.

Za navadnega, pa tudi bolj zahtevnega "consumer" orientiranega pa zna biti zadeva od operaterja čisto dovolj. Ni več tako kot včasih, ko so dali kakšne smeti.
 

Fly

Majstr
21. jul 2007
2.586
496
83
Moja izkušnja z routerjem od ponudnika (innbox v60) je izredno slaba. V štartu je vse ok delalo, ko se je povečevalo število naprav je vse skupaj bilo neuporabno. Kamere so postajale nedostopne, računalnik ni videl drugega računalnika, izredno počasen prenos podatkov… po nekaj klicih na podporo mi je tam svetoval naj raje kupim drug router ker je enostavno preveč naprav za njihov router.
Takrat sem vzel mikrotik rb2011 in še vedno vse deluje brez vseh težav.
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.361
987
113
Celje
Obišči stran
No, jaz imam HAP Ac3 od Mikrotika in če grem delat seznama, bo kar dolg. 4x L2TP povezava, 1 EOIP tunel, Wireguard server, Zerotier client, Capsman manager za 6 APjev+ še 1 dodatni AP, IGMP proxy, 5x računalnik, 6x telefon, 4 predvajalniki kabelske tv, ki jo prej pretvorimo v IP na namenskem boxu (tukaj večinoma promet ne gre čez Mikrotik), 2x Nanobeam, 3x RPI, od tega sta dva za PiHole, en pa za torrente in mrežni disk, 2x Chromecast, 4x TV, 9 kamer, pa še bi se najbrž kaj našlo... Kaj takega na operaterjevi opremi niti ni moč postaviti.

tudi sam imam HAP Ac3 od Mikrotika. Ko zadevo enkrat nastaviš enostavno dela. Ne veš več za njega. Prej sem se vedno ukvarjal z nekimi reseti ali čudnimi zaustavitvami. To pa sploh ne vem, kdaj sem ga nazadnje pogledal.

Je pa mal specifika to nakonfat. To ni za povprečnega uporabnika. Prav tako vgrajen wifi ni nekaj kar bi posebej pohvalil kar se hitrosti tiče.
 

fat fuck

Pripravnik
1. dec 2019
77
10
8
shitopia
Ekipa, potrebujem nasvet.

Kateri router danes kupiti - cena do 200€ ( zdaj če je res kaka huda razlika lahko tud kak eur vec, drugace pa tudi manj lahko:) )
Zadnjih 7 let laufa Netgear R7000 nighthawk - naceloma dela bp ( oz oni imajo itak skoz neke fw izzive) niti ni nujno še menjati. bi pa vseeno šel malo v korak s časom. linija je optika telekom 350/100

hvala
Sam uporabljam Huawei AX3 Pro ze kaksno leto in je super zadeva. WiFi 6, se razume. 70€.