WiFi / WLAN?

japke

Fizikalc
13. avg 2007
1.349
12
38
43
skoz okol
"Eno zmedeno vprašanje.."

je to ena in ista stvar? ali ne?

namreč doma imam tudi brezžični internet, pa se je kolega poskušal povezati z nokio N95 (wlan) in mi ni našel nobenega signala... kar mi je bilo čudno, saj sem mislisl, da je Wlan isto kot Wifi...

na notebooku deluje brezžični net..
 

badguy777

PDA maher
22. jul 2007
4.478
0
36
MB Okoliš
Je ena in ista stvar.

WLAN... . wireless local area network

WIFI.... wireless fidelity , marketinško ime, lažje se zapomni in lepše zgleda na škatli od produkta.
wink-1.gif
 

BorutMaja

Pripravnik
23. jul 2008
97
0
6
44
Normalno dela povezava WLAN na nokii n95 8gb. Zanima me pa, zakaj si potem prodal nokio n95 8gb? kaj je bil vzrok za to? ... Jas drugače tudi študiram, da bi jo prodal, ker nisem kaj veliko zadovoljen glede njene hitrosti ... Včasih ko zašteka, šteka! in to po pol ure ali več ... ni veliko .. mogoče 1x na dan ... Samo zakaj? Prostor pa mam porabljen samo 4gb .. tako da je še 4gb fraj.

Ampak v navodilih ki so bile priložene pri nokii, piše, da je v nekaterih državah, na primer v franciji, uporaba WLANa omejena. Kako je to mišljeno ... saj WLAN lahko uporabljaš neomejeno in zastonj od osebe. Ne razumem kako to. Torej to pomeni, da moramo plačat uporabo WLANa na tel.? Čudno, mi ne gre nikakor v glavo.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Mogoče so mislili na zakonsko proste frekvence, ki se od jurisdikcije do jurisdikcije razlikujejo.

Ali pa na to, da je v Franciji prepovedana enkripcija.
 

badguy777

PDA maher
22. jul 2007
4.478
0
36
MB Okoliš
Citat:
Uporabnik BorutMaja pravi:
Normalno dela povezava WLAN na nokii n95 8gb. Zanima me pa, zakaj si potem prodal nokio n95 8gb? kaj je bil vzrok za to? ... Jas drugače tudi študiram, da bi jo prodal, ker nisem kaj veliko zadovoljen glede njene hitrosti ... Včasih ko zašteka, šteka! in to po pol ure ali več ... ni veliko .. mogoče 1x na dan ... Samo zakaj? Prostor pa mam porabljen samo 4gb .. tako da je še 4gb fraj.

Ampak v navodilih ki so bile priložene pri nokii, piše, da je v nekaterih državah, na primer v franciji, uporaba WLANa omejena. Kako je to mišljeno ... saj WLAN lahko uporabljaš neomejeno in zastonj od osebe. Ne razumem kako to. Torej to pomeni, da moramo plačat uporabo WLANa na tel.? Čudno, mi ne gre nikakor v glavo.

Nokijo sem prodal, ker je štekala kljub 82MB prostega rama.
hysterical-1.gif

Glede wifi ti stein nebi mogo bol nerazumljivo odgovorit. hehe Stein
tongue-1.gif


Ponavadi so Wifi omrežja zaklenjena (mobitelov neo wlan, omrežja v firmah, po domovih, kjerkoli v bistvu), zakodirana z geslo itd.. Katera pa so odklenjena pa so namenjena ravno temu, da lahko vsak dostopa do njih in jih koristi zastojn.

Sej za ostale stvari kot so UMTS , aGPS itd.. tudi piše v priročniku, da je uporaba le tega odvisna od operaterja.Če ta ne podpira umtsja, pol lahko maš nevem kaki napredni telefon, pa se ne moreš povezat gor. Vglavnem brezveze, ker je simpl stvar, ti ki pa to pišejo v navodilih pa brezveze zakomplicirajo zadevo s kompliciranimi stavki. Bolše bi blo, če bi blo napisano po domače.
tongue-1.gif