Wifi router z dvemi omrežji

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.716
99
48
Pozdravljeni,
zanima me, če obstaja router, ki naredi 2 omrežji, vsako s svojim imenom in geslom?
Ali je bolje kupiti 2 routerja in nek delilnik, ki vhodni kabel pripelje na oba?

Hvala!
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.256
5.821
113
na mikrotiku sem tole b.p. izvedel, samo ni pa bil mikrotik nikdar blazno user friendly

drugače pa imajo tudi čisto običajni ruterji možnost guest networka... če ti je to zadosti
 

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.716
99
48
Moj router (od A1) ima možnost da vklopim virtual guest network, ki je vidno, ampak nikjer ni možnosti, da bi nastavil geslo zanj :(
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Vsi boljši Asusi to znajo brez problema, celo delo z 3 ISP ji in deljenje povezav na vse 3 hkrati, malo tu, malo tam, ......., to kar pa ti rabiš pa sploh brez problema.
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.352
379
83
Sicer verjetno ne sprasujes tega, ampak na vsakem dual band routerju (se pravi prakticno vsak, ki ga lahko kupis danes) lahko nastavis dve loceni omrezji: eno 2,4GHz in eno 5GHz.

Za vec wlan omrezij znotraj istega frekvencnega pasu pa je od zgoraj omenjenih verjetno najbolj user friendly Asus, kjer za guest network lahko nastavis locena imena, nacin avtentikacije, geslo ipd.
 

serviser!

Fizikalc
21. jun 2021
237
36
28
tudi na Tendah lahko to narediš. Samo ne veliko uporabnikov gor dat. No sej to velja tudi za TP-linke, D-linke, Linksyse in podobno navlako
 

gig

Pripravnik
7. apr 2009
676
11
18
VLAN... mogoče je to to kar rabiš.
poglej si tale video

Nekateri routerji podpirajo to funkcijo. Jaz imam to možnost na Linkysu EA6900 in omogoča 2 VLAN omrežji.
 

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Draytek Vigor 2926 ima moznost ustvarit do 4 locena brezzicna omrezja…
Žal bi te Dryteke, sem imel, odsvetoval, sicer odlični routerji zelo ne frendly , katastrofa pa varnost, ki jo ponujajo proti dodatnemu plačilu, ta varnost je povsem porazna, kot zanimivost boljši Asusi to zastonj ponujajo ( Tremd Micro) , in so veliko boljši, glede tega, kot plačljivi (120 eur- letno) Dryteki.

Sem bil presenečen, ko so nam v firmi delali varnostni pregled in mi študije pokazali, kake 4 leta nazaj in smo takrat potem razprodali vse Dryteke.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
Če rabiš samo za goste katerikoli router ki podpira DD-WRT recimo (ima IP isolation). Lahko nastaviš ločeno omrežje s svojim imenom in svojim geslom, takšno omrežje ima dostop samo do interneta, ne pa do notranjega omrežja. Če rabiš več so pa VLANi tu. Mikrotik zna to mirno narest, sam malo ljudi zna Mikrotika ukrotit, to je bolj problem - ni za navadnega smrtnika kot DD-WRT - to človek pogreša.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.837
2.089
113
Žal bi te Dryteke, sem imel, odsvetoval, sicer odlični routerji zelo ne frendly , katastrofa pa varnost, ki jo ponujajo proti dodatnemu plačilu, ta varnost je povsem porazna, kot zanimivost boljši Asusi to zastonj ponujajo ( Tremd Micro) , in so veliko boljši, glede tega, kot plačljivi (120 eur- letno) Dryteki.

Sem bil presenečen, ko so nam v firmi delali varnostni pregled in mi študije pokazali, kake 4 leta nazaj in smo takrat potem razprodali vse Dryteke.
To je tako blabla, da bolj ne more biti res. Draytek, poleg Mikrotika (pa še kak drug tudi res) edini še poskrbi za svoje stare naprave in krpajo luknje in precej redno izdajajo popravke. Kakšne hujše zadeve dobivajo tudi 10+ let stari modeli. Trendmicro je pa pač AV in to sodi na PC, tu se pa pogovarjamo o low budget segmentu usmerjevalnikov in niti ne firewallov, usmerjevalniki nimajo funkcij firewallov.
 
Nazadnje urejeno:

MTB75

Fizikalc
13. maj 2012
365
25
28
Najprej poglej modeme ponudnika. Fritzboxi recimo omogočajo precej tega, ima jih par ponudnikov v svojih paketih.