Wifi router kot razdelilec oz switch

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.567
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
živjo!

ker trenutno ne morem stvari kupit, me zanima naslednja stvar:

en utp kabel pelje od modema do tv škatlice, ki je pri televiziji. ali obstaja možnost, da ta en kabel dam v wifi modem in potem od tu potegnem en kabel do TV-ja, drugega do xboxa? bo zadeva delovala?
trenutno moram ta en kabel pretikati iz tv škatlice v xbox in obratno, bi pa raje imel vse skupaj fiksno ... bo funkcioniralo?
 

pep

Pripravnik
21. avg 2007
393
24
18
Imam tako narejeno in deluje kot switch.
Je pa potrebno pravilno konfigurirat ta router.
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.567
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
kar se mene tiče - kabel gre direktno iz modema do tv škatlice. ta kabel bi dal v dodaten router, od tam pa en kabel do škatlice, drugega do xboxa. nikoli ne bi laufala oba hkrati. bi bilo potrebno kaj ekstra nastavljati ali samo povežem in bi moralo delati "out-of-the-box"?
 

pep

Pripravnik
21. avg 2007
393
24
18
Sicer nisem nek mojster na tem področju, ampak naj bi delalo kar out of the box. Kabel iz glavnega routerja daš v WAN port tega dodatnega routerja, potem pa naprej en kabel na tv in en na xbox.
Druga varianta je, da v tem dodatnem routerju izklopiš DHCPvse kable priklopiš na LAN porte.
...tako da ja, moralo bi delat brez nekih problemov.
...ti samo pogumno priklopi. če bodo problemi, bomo pa uredili. Alter reši vse ;)
 
Nazadnje urejeno:

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.829
724
113
www.jernej.org
Vse kar tukaj pišete, je samo ugibanje, dokler avtor teme ne bo napisal, katerega operaterja ima ter preko katerega omrežja je priklopljen na dotičnega operaterja. Telekom, T-2 lastno omrežje, T-2 preko Telekom omrežja, A1, Telemach preko Telekom omrežja, ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: guardy in Robert

XSIDE

01101010
22. jul 2007
4.401
484
83
::1/128
T2 na Telekomu ... ampak glede na to, da stvar zdaj dela, ne razumem, kaj bi imel s tem ponudnik, ker gre za stvar routerja ... gre se za to, da zdaj, ko pretikam, dela ... samo pretikal ne bi vsakič ...
Ima veze predvsem zato, ker je odvisno kakšno povezavo potrebuje box. Če bi imel Telekomov box, ki recimo rabi netagiran DATA VLAN in tagiran VIDEO VLAN, bi ti recimo s pretikanjem še vedno delalo, preko routerja brez pravilne konfiguracije nikakor, čez unmanaged switch mogoče, kakšen managed swich bi pa spet rabil pravilno skonfiguriran. Tudi če bi imel T-2 na njihovem lastnem omrežju, ne bi šlo tako zlahka, ker boxa vrjetno ne bi imel priklopljenega v isto mrežo kot tvoje interne naprave.

Predvidevam, da je v tvojem primeru box na HLSu in priklopljen na isto mrežo kot ostale naprave, tako da lahko na "routerju" izklopiš DHCP, mu nastaviš nek prost IP (sicer ni nujno, ampak drugače ne boš mogel do njeg), ki ni v DHCP rangeu tvojega primernega router, in vse skupaj priklopiš na LAN porte. Jaz bi se izognil priklopu na WAN portu in dodatnemu NATu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: DizzyReed

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
A na modemu ni večih portov? OD tam potegni en kabel v tv box, drugega pa v xbox. Ali pa poveži xbox z wifijem, saj dela ok.

1585569172256.png
 

pek007

Majstr
8. maj 2007
1.144
329
83
38
Iz enga kabla naredis 2 prikljucka... Uporabljene so samo 4 zice... Ima jih pa 8... Mas na google vezave... Pa utaknes vsakega v svoje na zacetku in na koncu...
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.567
172
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
A na modemu ni večih portov? OD tam potegni en kabel v tv box, drugega pa v xbox. Ali pa poveži xbox z wifijem, saj dela ok.

Poglej priponko 32136

naš flat je mal specifičen. da bi vlekel še en kabel, mi ni, ker to pomeni cca. 10-15 kabla vleči (še enkrat). wifi že res, da lovi, ampak iz nekekga neznanega razloga na kablu stvari delajo precej bolj tekoče, plus, da je blok iz 60-ih in so stene orto debele, kam lahko wifi dam, je pa tudi rahlo omejeno in tam, kjer je trenutno je edina opcija, da so vsi deli stanovanja enakomerno pokriti ... :p
 

IbizaDriver

Guru
Osebje foruma
21. jul 2007
10.192
3.821
113
Jaz bi vseeno najprej probal z routerjem. Postavi ga v "bridge" mode oziroma vsaj izklopi DHCP (domnevam a ti ga dodeli že komunikator). Lahko da bo delalo.

Če ne imaš pa še vedno možnost naložiti DD-WRT in nastaviti različne VLAN-e (domnevam da sta iptv in net ločena na svojih vlanih). Odvisno je seveda od tipa modema itd...
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.275
122
63
Jaz bi vseeno najprej probal z routerjem. Postavi ga v "bridge" mode oziroma vsaj izklopi DHCP (domnevam a ti ga dodeli že komunikator). Lahko da bo delalo.

Če ne imaš pa še vedno možnost naložiti DD-WRT in nastaviti različne VLAN-e (domnevam da sta iptv in net ločena na svojih vlanih). Odvisno je seveda od tipa modema itd...

Mislim, da ima T-2 na Telekomu malo drugačen dostop in bi znal delati celo navaden router. Sem zadnjič debatiral s podporo na T-2 pri enem takem priklopu in je afaik samo en javni IP in to v bistvu statični (ni potrebe po iskanju statike, ker to že je), ker Telekom T2-ju preko VPNja zagotavlja vse storitve... Je za preskusit najprej direkt, potem pa router v bridge načinu.

Jernej
 

jernejd

Majstr
2. sep 2007
1.275
122
63
Sej to smo pisali že zgoraj...
Ja. Ampak v prvi fazi lahko da direkt na router, ker skoraj stavim, da večina ne zna spraviti navadnega routerja v bridge mode. Če jim pa to uspe, pa nikakor ne znajo ugasniti DHCP strežnika na tem routerju (sploh ker se LAN naslov spremeni) in potem internet dela/nedela. NAT na NAT začasno ni nič slabega, sploh če bo delalo.

Jernej