Wifi extender - problem s signalom

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.821
113
pri taščici
Pa nastavljen kt AP? al kot router?
Ker jaz mam na asus-u enega linksysa wrt54GL in enega TP-linka (najcenejši za 10€) kot ap prikloplen (zraven sta še 2x lyra AI-mesh noda). Vsi na istem kanalu z istim ssid in preklapla BP. Po celi bajti in okoli bajte in v garaži.
Meni tudi lezi nekje se star wrt54. Pa bi ga ponucal da bi ojacal wifi na dvoriscu.
Imam tudi mrezni kabel za poe kamero na drugi strani dvorišča(trenutno iz snemalnika) . Ce ta mrezni kabel lahko ponucam za wrt, potem pa v wrt vstekam kamero(ali celo vec kamer) in dobim se wifi po dvoriscu sem "zmagal".
Mozno ali ne? (230V za wrt je na voljo)
Al je bolje da ga postavim nekam kjer je še wifi in ga potem samo podaljsam. (Recimo terasa, iz tam bi potem tudi dvorišče bilo lepo pokrito).
Te "mrezne povezave" so mi precej tuje in zajebem neko nastavitev ce je le mozno.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.095
2.446
113
In kako boš iz WRT napajal POE kamero? Sicer bi priporočal, da nabaviš kaj boljšega, ker WRT54G je pa sedaj resnično že izjemno stara roba.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.821
113
pri taščici
In kako boš iz WRT napajal POE kamero? Sicer bi priporočal, da nabaviš kaj boljšega, ker WRT54G je pa sedaj resnično že izjemno stara roba.
Izlocimo poe.
Kje je ovira da je wrt izjemno stara roba. Ja, blizu 20 let najbrz.
Znanec jih je takrat imel, da je imel od mene internet. Cca 200m dalec vidne linije. Zakaj ne bi mogel sedau 20m dalec po dvoriscu to delit.
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.095
2.446
113
Varnostne posodobitve. In seveda hitrost. Sem imel enako opremo leta nazaj. Delalo sicer bo.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.821
113
pri taščici
Tudi ce mi samo polovico od obljubljenih 54 zagotovi na dvoriscu sem zadovoljen. Bolje kot pa nic, ker je tudi 4G signal cist v psu.
Kaj pa od novega svetujes? Pa je bi dajal 3 mestne cifre
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.095
2.446
113
Enih 20 do 25 Mbit bi vedel dati od sebe. Wrt54G postavi najprej v isti ip naslovni prostor, kot imaš ostalo omrežje, torej recimo 192.168.1.x, maska 255.255.255.0

Ko bo enkrat na teh ipjih mu konfiguriraj Wifi po želji in nato še izklopi DHCP strežnik. Nato ga priklopi na enega od LAN portov (ne WAN) in obnašal se bo kot dostopna točka. Na njega lahko potem priklopiš še ostale naprave, boš pa omejen z 100 Mbit hitrostjo.

Kar se tiče novih naprav bo moral kdo drug povedati za bolj potrošniško robo, jaz uporabljam samo Mikrotike, ampak ni ravno za začetnike. Takšna bolj osnovna zadeva je recimo HapAC2 ali pa HapAX lite, ki pa nima 5 Ghz Wifi, ima pa 2 Ghz WiFi6. Testiral ga se nisem, imam še vso opremo na AC.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

luka51

Guru
16. avg 2007
13.870
5.138
113
Kje je ovira da je wrt izjemno stara roba. Ja, blizu 20 let najbrz.
Počasno ko 100 hudičev. ko boš mel gor 2-3 telefone prikloplene ni za nikamor. moreš vedet to ma 54mbps teoretične hitrosti. V praksi bo to bolj blizu 20mbps. Pol pa še to deli med napravami, ker ne bo samo ena gor prikloplena ampak bo z njo komuniciralo vse v dosegu signala. In si pečen. Razen, če si na ADSL liniji pol ni panike :D bo router še vedno hitrejši od povezave. Zato je bil pri meni še priklopljen.
Vsak novi poceni router, ki ima možnost AP bo delal bolje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi